Skocz do zawartości
Gość jojcze

passat b5 atj 115 km zmiana turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam takie pytanko jestem w trakcie szukania suszareczki do swojego AJM ciężko coś znaleźć sensownego od AWX i znalazłem takie cóś tylko mnie martwi,że gościu kręcił gruszko.Czy warto by było coś takiego zakupić.

http://moto.allegro.pl/item977021220_turbosprezarka_vw_1_9_tdi_awx_arl_hybryda.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdajesz sobie sprawe z ryzyka kupna turbo od goscia z alledrogo ? może być big fack lub moze być całkiem ok,nie daje żadnej gwarancji nawet tej pseudo-rozruchowej, a dodatkowo co twórca miał na myśli i co miało na celu to druciarstwo z tym kątem gruchy to już czarna magia:dupablada.Na tak poważnym podzespole silnika jak turbo facet sam zmienia kąt pod jakim wciąga grucha kierownice? dziwne?to po to garret opracowywał taką konstrukcje?potwierdzał badaniami?Dodatkowo jeszcze hybryda:zeco poczytaj o hybrydach jak nieraz trudno to wystroić,niewiele jest speców co robia w tym kraju sensowne hybrydy,najlepiej popytaj tunerów o zaufane firmy.To co odwalił na ostatnim zdjęciu to przegięcie pały-podstawa gruchy trzyma sie na podkładce dociskanej przez śrube-tak to sie montowało w PRL-u błotniki do wigry 3.Lecimy dalej-popatrz na przedmioty tego użytkownika ,ma jeszcze do opylenia turbo z AHF 110KM więc moze być tak-chce dodać ognia na AHF-ie kupił większe turbo-hybryde,ta sie nie nadaje,nie da sie wystroić,jest do dupy trzeba kupic inna a kupe sprzedać.Ja nic ci nie chce podpowiadać bo decyzja sama sie nasuwa.Chcesz więcej to wal do porządnego tunera a ten sam założy takie turbo do jakiej mocy będziesz chciał,zestroi i jeszcze da gwarancje.Może podpytaj z kąd wyczarował tą suszarke? A tak na dodatek na wlocie muszli zimnej widac jak fachowo był zdejmowany wąż-ślad po wkrętaku i ubytek materiału,świadczy to o znajomości zagadnień montaż-demontaż , a co dopiero o użytkowaniu.

Edytowane przez jaaano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typek który sprzedaje tą turbosprężarkę jest z Zamościa, co więcej jest userem forum golfa, więc może zadzwoń do niego i wybadaj sprawę!!

 

Inna kwestia to fakt że turbo jest hybrydą, jedni je zachwalają ale w większości przypadków narzekają :P

 

jaaano teorię masz niezłe :D

nadmienię że turbo sprężarka była zamontowana w golfie MKIV a kolektor ma od Passata albo audi, mowa o tym że turbo nie jest zespolone z kolektorem wydechowym, dla tego zapewne kombinację ze sztaną i układ PRL :P

z resztą na golfie jest opis jego auta!

Edytowane przez jarucki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciag dalszy mojej teorii spiskowej-na ostatnim zdjęciu to przesunięcie gruchy mało że jest wykonane "dziwnie" to chyba odwrotnie do zamierzonego celu,grucha prawie dotyka kolektora a sztanga która śmiga po częsci po łuku a nie tylko równolegle do jej osi jest za blisko śruby mocującej jej podstawe.Coś to wszystko jest jakieś przekombinowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciag dalszy mojej teorii spiskowej-na ostatnim zdjęciu to przesunięcie gruchy mało że jest wykonane "dziwnie" to chyba odwrotnie do zamierzonego celu,grucha prawie dotyka kolektora a sztanga która śmiga po częsci po łuku a nie tylko równolegle do jej osi jest za blisko śruby mocującej jej podstawe.Coś to wszystko jest jakieś przekombinowane?

 

Rozwiałeś moje wątpliwości będę szukał od AWX a nie kombinowanych zostawię ją dla mądrzejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co więcej jest userem forum golfa,

co więcej jest i u nas kaktus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podpinam się pod temat mam passka atj po programie juz 145km 310nm

 

chciał bym w górę czyli pompkę paliwa oraz turbinę

 

co mogę zrobić aby podnieś moc nie korzystać z usug modyfikacji mapy czy to nie zbędne jest

 

napiszcie jakie turbo pompka itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PD-pompka ?:debil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co mogę zrobić aby podnieś moc
zmienić turbinę która da ci +3PS :D. Konieczna jest zmiana mapy a te "pompkę" to zostaw....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to znów JA :) ta turbina co miałem od AWX była regenerowana i z tego co ja widziałem to moje wozidło wciągało więcej oleju niż ta moja stara wiec znów będę wam truł jak kupić turbinie i którą wybrać, kolega Tomek podsunął mi dobry pomysł i teraz uderzam na turbiny z nowszych lat. Wydaje mi się ze jak kupie jakąś turbinę z auta które miało rok produkcji 2008 to bedzie w lepszym stanie niż te z AWX z 2002 jak się mylę to mnie poprawiajcie, małe przypomnienie z jakich modeli bedzie pasować turbina do mojego AJM z tego co pisaliśmy wcześniej to był silniki AWX AVF BRD BLB BLN BGW jakieś jeszcze są modele które będą pasować ??

Mam kilka aukcji jak mozecie to rzucie okiem:

http://moto.allegro.pl/item1041464392_turbina_turbosprezarka_turbo_2_0_tdi_bpw_blb.html

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=1028176173&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=1033002177&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

Z góry dzięki i sory za to że znów truje wam ale gdzie się indziej zgłoszę jak nie do was?.:-)

 

---------- Post added at 10:16 ---------- Previous post was at 10:04 ----------

 

Ale chyba to to już ściema co ??http://moto.allegro.pl/item1028248565_nowa_audi_vw_2_0_tdi_170_km_03l_145_702e_v288.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A planujesz Paweł w końcu ten program? bo jak nie to ja bym odstawił BRD i montował AVF/AWX jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce porostu kupić w dobrym stanie i z małym przebiegiem turbinę jak już taką nabędę i pojeżdżę trochę i ją sprawdzę to będę myślał o programie, AWX można kupić za 700zł a te za 800zł i młodsze i z mniejszym przebiegiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta turbina co miałem od AWX była regenerowana i z tego co ja widziałem to moje wozidło wciągało więcej oleju niż ta moja stara

Bo turbin regenerowanych się nie kupuje;) Szukaj orginalnej używki w dobrym stanie, a będziesz zadowolony:)

 

 

podsunął mi dobry pomysł i teraz uderzam na turbiny z nowszych lat. Wydaje mi się ze jak kupie jakąś turbinę z auta które miało rok produkcji 2008 to bedzie w lepszym stanie niż te z AWX z 2002 jak się mylę to mnie poprawiajcie

 

No to poprawiamy:P Wszystko ma swoje plusy i minusy ale tubiny gt1749va z nowszych lat czyli auta blb, bna, bgw, bhw, bpw (bo do awx i avf były montowane zarówno w audi jak i vw do 2005roku) są w większości made in romania i maja zastosowany inny skład wirników o czym mało osób wie;) skład niestety słabszy niż starsze turbiny gt1749va produkowane we Włoszech czy Francji. Dlatego często nie wytrzymują większego doładowania i potrafią "wyjść wydechem" :P

Z drugiej strony znalezienie gt1749va made in italy nieregenerowanej w super stanie jest baaaardzo ciężkie no ale mi się udało więc szanse są;)

Oczywiście jak będziesz miał do wyboru Włoszkę trochę wymęczoną i z luzami to lepiej wziąć się za perfekcyjną Rumunkę.

Z rumuńskimi był jeszcze dodatkowy ból, że puszczona została w świat jakaś wadliwa partia i często można je dostać jako pseudo "igiełki" na allegro...

Poza tym zauważ, że jak pokazuje się gdzieś w necie made in italy to bardzo szybko znika mimo wyższej ceny.

PS. jak sam szukałem turbo to z nowszych z audi nie znalazłem innej niż made in Romania, a takie w bardzo dobrym stanie można znaleźć do 600zł bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką rumunię i śmiga mi bobastic, ale to trzeba trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ty masz gadane, to jaką proponujesz żebym szukał najlepiej gt1749va made in Italy

 

---------- Post added at 13:39 ---------- Previous post was at 13:36 ----------

 

A po czym można poznać czy była regenerowana czy nie ??po tych kropkach kolorowych na gwincie od gruchy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po czym można poznać czy była regenerowana czy nie ??po tych kropkach kolorowych na gwincie od gruchy ??

Na gwincie od gruchy masz zaznaczone położenie również przez producenta.

 

To czy turbina była regenerowana poznasz po wielu rzeczach w zależności od zakładu gdzie była robiona, a na pierwszy rzut zobaczysz czy śruby od części zimnej były ruszane bo z gorącą często są ruszane żeby zmienną geometrię przeczyścić jak turbo zaczyna przeładowywać.

W większości przypadków zakłady zaznaczają sobie farbą wszystkie śruby żeby widzieć czy klient w razie reklamacji sam jej nie "uzdrawiał" jak i piaskują całość, a czasami zdarza się malowanie części zimnej.

Kilka razy spotkałem się z zaznaczonymi punktami położenia muszli względem reszty.

 

to jaką proponujesz żebym szukał najlepiej gt1749va made in Italy

 

No dobrze by było znaleźć jakaś włoszkę;) ale jak napisał emate czasem można trafić fajną rumunkę ale z nimi jest loteria:)

Ja oprócz przeglądania internetu podzwonił bym po jakiś dużych i polecanych zakładach z turbosprężarkami w okolicy i zapytał czy nie mają jakiś orginalnych używek w dobrym stanie. A zdarza się, że sprzedają używki jak znajdzie się w dobrym stanie i nie opłaca się ich regenerować.

 

PS tylko jak będziesz dzwonił nie pytaj czy mają gt1749va ale koniecznie włoską bo możesz dostać rumunkę z pięknym napisem na części zimniej made in Italy :chytrus

Trzeba pojeździć i pooglądać, a na pewno się opłaci;)

Edytowane przez olek_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można jakieś przykłady ??

zobacz tu jest regenerowana http://www.allegro.pl/item1024988178_turbosprezarka_vw_passat_1_9_tdi_130_ps_afv_awx.html

a tu niby nowa http://www.allegro.pl/item1028967988_turbosprezarka_nowa_audi_vw_awx_avf.html

na tej i na tej są w tym samym miejscu znaczniki to jak to rozpoznać ??albo obie są regenerowane albo co ??

 

---------- Post added at 13:40 ---------- Previous post was at 13:11 ----------

 

Mam 30km od siebie gościa co ma turbiny od anglików chyba tylko że mam troche wysokie ceny powiedział mi od 800zł do ponad 1000 zależy z jakim przebiegiem to ile jest warta taka z Italy od 130 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A można jakieś przykłady ??

 

Jak widzisz to ta regenerowana jest piaskowana więc od razu zobaczysz szukając że turbina z roku 2002-2005 nie będzie tak wyglądać (a na nowszą włoszkę i tak nie trafisz). A nawet jak była po regeneracji np. 2-3 lata wstecz i nie będzie wyglądała na nową to i tak zazwyczaj po takim czasie w regenerowanych są spore luzy.

A ta niby nówka chyba nią była ale 6 lat temu bo na obudowie jest wybita data produkcji listopad 2004:P poza tym to nie widziałem jeszcze zaznaczonego farbą wirnika w nowej turbince;) Z tego co jeszcze pamiętam to ktoś z klientów tego użytkownika podważał na jakimś forum po rozkręceniu "nowość" tych turbin:P Możliwe, że cena jest taka bo jest regenerowana całość czyli nowy zawór podciśnienia i cała nowa ori kora od garetta.

Jednym słowem nie baw się w wybieranie turbiny, która jest czysta i piękna bo to nie jest wyznacznikiem jej stanu.

Jak sam szukałem jakieś 3miechy temu to zdrowe używane włoszki chodziły od 700-900zł w zależności od stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem turbo z roku 2006 ale rumunkę koleś je miał w A6 i zmieniał na wieksze bo robił program na 200Km i to było za małe mowa o tej turbinie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1028176173 odda ją za 700zł co o ty sądzicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to fotki które dostałem na poczte

IMG_1730.JPG

IMG_1731.JPG

IMG_1732.JPG

IMG_1733.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności