Skocz do zawartości
Gość jojcze

passat b5 atj 115 km zmiana turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jojcze

witam wszystkich jestem tutaj nowy i pewnie temat pojawiajacy sie juz nascie razy

mianowicie nieustane problemy z utyrata mocy w moim pasku po 10-atkach wizyt u mechaników ,diagnozy vagiem ,wymiana przepływek ,n75,sprawdzaniem cisnienia na węzykach i silniku , sprawa ustała na turbo albo na pompowtryskach( zwiekszona emisja spalin??) turbiny nie moge dac do regeneracji bo nie mam takich możliwosci zostaje wymiana na inna. zastanawiałem sie czy mozna wstawic turbo ze 130 . Zaczynam mysle nad zwiekszeniem mocy do 160-170 . Jakie modyfikacje czekaja mnie w silniku aby tego dokonac Dodam jeszcze ze auto jest w tiptrinic 5 biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnych modyfikacji w silniku. do takiej mocy pompki moga okazac sie za slabe, no i oczywiscie suszarka minimum ze 130. fmic mile widziany, ale niekoniecznie musi byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK 160KM na turbinie od AWX powinno sie udac. Cooler niestety troche bedzie przycinal parametry w cieple dni. Dobrze kombinujesz z podmianka turbo zawsze bedzie zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK 160KM na turbinie od AWX powinno sie udac. Cooler niestety troche bedzie przycinal parametry w cieple dni. Dobrze kombinujesz z podmianka turbo zawsze bedzie zapas.

 

pozdrowienia rob555 twoja turbinka pięknie mi śmiga :)

 

do autora tematu:

wymieniaj smiało, rob555 dobrze mówi bo właśnie u niego ja wymieniałem w swoim i mam od 130 konnego i o wiele lepiej auto się zbiera powyżej 120 km/h :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jojcze
OK 160KM na turbinie od AWX powinno sie udac. Cooler niestety troche bedzie przycinal parametry w cieple dni. Dobrze kombinujesz z podmianka turbo zawsze bedzie zapas.

ok czyki suszarka ze 130 bedzie git

a co do wtrysków na jakie zmienić ???

Cooler niestety troche bedzie przycinal parametry w cieple dni.

a nie mozna podmienic coolera ze 130km ??? czy w 115 km sa takie same??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok czyki suszarka ze 130 bedzie git

a co do wtrysków na jakie zmienić ???

 

a nie mozna podmienic coolera ze 130km ??? czy w 115 km sa takie same??

 

a po c wymieniać wtryski które zreszta nie są tanie ? wymienin turbine zrobia Ci 150 koni i to w zupełności wystarczy, pamietaj że masz moment 310Nm i podniesie Ci go do coś około 350 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jojcze
a po c wymieniać wtryski które zreszta nie są tanie ? wymienin turbine zrobia Ci 150 koni i to w zupełności wystarczy, pamietaj że masz moment 310Nm i podniesie Ci go do coś około 350 :)

ok pytam sie bo po ostatniej wizycie u mechanika dowiedziałem sie ze pompki moga juz byc na wykonczeniu!!!

czy sa jakies wyrazne obiawy padajacych pompek??? wiem ze nie sa tanie ale jak juz bedzie mus to mus dlatego pytałem sie czy nie mozna zmienic na inne > pozdro dla wszystkich odpisujacych

a jeszcze jedno pytanko pewnie banalne ale z jakich roczników bedzie pasowac turbinka do mojego paska???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z jakich roczników bedzie pasowac turbinka do mojego paska???

 

moja to jest nawet z silnika 2.0 TDI ale to taka sama jak w 130 konnym z roczników 2001-2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po ostatniej wizycie u mechanika dowiedziałem sie ze pompki moga juz byc na wykonczeniu!!!

 

 

 

 

kolejny pseudo madafaka mechanik, ktory mowi "moze" na jakiej podstawie tak twierdzi? nie sluchaj tego balwana, tylko kup suszarke, uzbieraj na chipsa i jedz do jakiegos dobrego tunera, zeby to poskladal i wystroil. tuner powie czy pompki maja sie dobrze. temat zostal wyczerpany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Jeżeli masz zmieniać to conajmniej na turbo od 130ki. Koszt zakupu ten sam a możliwości większe. Żeby mieć cooler od 130ki to musisz wymienić całe orurowanie z belką dolną pasa przedniego, EGR (klapa gasząca) oraz kolektorem ssącym. Jeżeli sie pokusisz na ten drogocenny zakup wyjdzie to na duży plus.

 

Pompki w Twoim aucie trzeba sprawdzić, w 115kach były starego typu śruby regulacyjne oraz źle wykonany (zaprojektowany) system pracujący nad pompka (popychacz) który powodował wybijanie się gniazda pompowtryskiwacza.

 

Po tych modyfikacjach nadal nie oczekiwałbym 170PS, tylko w wybranych przypadkach tak jest przy ori pompkach od 115ki.

 

Poniżej przykładowy wykres 115ki z turbo od 130ki.

 

24d7cf1a69383e49.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jojcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czemu kiepsko...za 800zl koles daje gwarancje i twierdzi ze to niski przebieg. Jesli to prawda to smialo bierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rob555 a co myslisz o tej

http://www.allegro.pl/item376043675_turbo_vw_passat_b5_1_9tdi_130_105koni.html

koles odpisał ze auto rocznik 2004 i przebiegu 80 tyś poprosiłem go tez o wiecej fotek tej suszarki

 

i jeszcze jedno czy turbinka z awx 130 ma inne weżyki niż ta standardowa z mojego atj ????

 

Jojcze co ja moge sadzic o turbinie nie majac jej w rekach (chociaz i to nie daje 100% pewnosci ze to nie zlom)..jak koles tak twierdzi to juz od Ciebie zalezy. Cena dobra.

AWX ma inne wyjscie z turbiny na waz do IC - szybkozlaczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TomasSolano85

powiedzcie mi ile taka nawa turbinka do passata 130KM kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi ile taka nawa turbinka do passata 130KM kosztuje.

 

w serwisie jakies 5000 a normalnie to użytkownik HHA Ci powie ale pewnie cos koło 2000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jojcze

AWX ma inne wyjscie z turbiny na waz do IC - szybkozlaczka

czy mozna ja dokupić np na allegro jesli dobrze rozumiem (szybkozlaczka) jak on wyglada ??? moze ma ktos jakis link do tego .jeszcze raz dziex za odpiwiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze chcesz kupić turbine to ci moge podać do gościa numer gg to z nim pogadasz ma nawet turbiny 150 konne regenerowane z grancja. Też myśle nad zmianą turbo bo już chipa zrobiłem musze tylko się umówić na hamowanie bo byłem już 2 razy ale były zajęte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jojcze

ok napewno skorzystam ale narazie czeka mnie nie planowany wydatek i musze sie wstrzymac z zakupem turbiny dzieki wielkie za wszystkie info pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj rob555, czytalem, ze masz dobrego dostawce turbin po regeneracji - bylbys uprzejmy podac namiary, bo musze pilnie wymienic moja Garrettke GT1749V (038253019N) w sharanie 1,9TDi 115KM z 2002roku - tak zakopcil, ze nie jestem w stanie dalej jechac i musialem go holowac, a bez pojazdu ciezko. Mam tez propozycje nowej od MOTO-REMO za ok. 2.660zl, a z tego co czytalem, przy regeneracji calkowitej mozna zaplacic 1.100zl i tez sie pojezdzi. Bede niezmiernie wdzieczny!

Pozdrawiam, Rob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności