Skocz do zawartości
Gość maciekjuru

Prędkościomierz oszukuje

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciekjuru

Witam wiem że już o tym było ale nie znalazłem rozwiązania na mój problem.

 

Kupiłem Paska z niedziałającym prędkościomierzem i tak jak przypuszczałem była walnięta linka, no to ją wymieniłem na nową i w momencie mocowania jej przy silniku pojawił się 1 problem bo ta tuleja do przykręcenia linki jest chyba za krótka bo nie sięga do gwintu. Po 2 jak już sobie dałem spokój z zamontowaniem jej

i zostawiłem ją włożoną to sie okazało że prędkościomierz mi oszukuje i to nieźle bo o jakieś 20-30 km/h. Co ja ma zrobić bo linka jest takiej samej długości jak poprzednia i takie samo ma mocowanie. Czy gdzieś jest jakaś regulacja?

 

POMOCY mam silnik 1.6 TD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RIS

Spróbuj ją wyjąć i zamontować odwrotnie. Czyli najpiewr wkręć w skrzynię a później poprowadź ja tak, by w miejscu licznika była jak najdłuższa. Może poprostu o coś się zapiera i stąd nie sięga Ci nakrętka. Trochę się trzeba pogimnastykować z wciśnięciem końcówki linki w licznik,ale dasz radę ;) .

Oszukiwani emoże powstawać w skutek nie dokręcenia właśnie linki do napędu prędkościomierza w skrzyni,przez co llinka luźno chodzi i nie obraca się z taką samą prędkością co napęd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trybik w skrzyni ruszałeś? bo może chodzi o to..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciekjuru

Już wiem co było grane. Wskazówka na prędkościomierzu była źle założona i jak ją zdoiłem i ponownie założyłem według znacznika wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać dokładnie według jakiego znacznika ustwiłeś tą wskazówkę?

Powiedz również w jaki bezpieczny sposób wciąga się tą wskazówkę, żeby jej nie uszkodzić.

Posiadam ten sam problem, prędkościomierz oszukuję 20km/h (sprawdzałem z innym samochodem) natomiast mierzenie dystansu odbywa się prawidłowo.

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrmellon

Ja też zauważylem ze radary pokazujące prędkość w łodzi pokazują mi jakies 15 km/h mniej niż mam na zegarach.

Nie chce mi się bawić poprawianie linki a ze będę zdawać na prawko dopiero to nawet lepiej - zawsze trochę mniejszy mandat i mniej punktów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciekjuru

Wskazówkę zdejmuje się poprzez pociągnięcie jej do góry ale trzeba to robić powoli i ostrożnie, na pewno zejdzie. Znacznik to taka malutka kreseczka poniżej bolca podtrzymującego wskazówkę. Zakładasz go na nim a nawet troszkę tzn 1-2 mm niżej i będzie OK. U mnie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość enanthate
Ja też zauważylem ze radary pokazujące prędkość w łodzi pokazują mi jakies 15 km/h mniej niż mam na zegarach.

Nie chce mi się bawić poprawianie linki a ze będę zdawać na prawko dopiero to nawet lepiej - zawsze trochę mniejszy mandat i mniej punktów :)

Mój prędkościomierz w B3 także nieco oszukuje. Przy prędkości 100 km/h jest to 10 km/h. Moim zdaniem jest to nawet bardzo przydatne, szczególnie w trasie (a bardzo często wyjeżdżam w dłuższe trasy - 1000~2000 km) gdy na autostradzie jadę stałą prędkością (wg. prędkościomierza) 135-140 km/h, a de facto nie przekraczam jej. :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciekjuru

I właśnie to była wskazówka prędkościomierza bardzo dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a że będę zdawać na prawko dopiero to nawet lepiej - zawsze trochę mniejszy mandat i mniej punktów

Hm sądzę, że jak Cię zatrzyma policja i wyjdzie na jaw, że jeszcze nie masz prawka to mogą Ci załatwić, że tego prawka nie dostaniesz nawet jeżeli zdasz egzamin. I wierz mi, że mandat też nie będzie niski!!! W tej sytuacji punkty to już pryszcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój prędkościomierz w B3 także nieco oszukuje. Przy prędkości 100 km/h jest to 10 km/h.

To normalne, nie masz sie czym martwic. Ja sprawdzalem z GPS'em i przy 100 km/h jest rozniaca cos kolo 7km/h Wielu producentów tak robi :D.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim jest identycznie na fotoradarze jednym pokazalo mi roznice ok. 10 km /h a znowu w holandii na fotoradarze cos kolo 5 km, W nawigacji 7. Wzdaje mi sie, ze nigdy tego dokladnie nie da sie sprawdzic a kalibracja fotoradarow moze byc rozna Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar kół masz taki jak zaleca producent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewielkie przekłamania (zamiast 100km/h pokazuje 90km/h) to norma i tym nie należy się przejmować. Wynika to z homologacji, a konkretnie z tego, że licznik nie może zaniżać prędkości i dlatego bezpieczniej jest, żeby delikatniej zawyżał. Spotkać się z tym można u każdego producenta, bo jeśli licznik będzie wskazywał niższą prędkość niż jest faktyczna to nie uzyska homologacji.

Inna sprawa, że raczej powinno się procentowo podawać o ile przekłamuje, bo w km/h będzie inna wartość przy 50km/h a inna przy 120km/h. No chyba, że faktycznie wskazówka źle jest założona to wtedy będzie przekłamywał o tyle samo cały czas + oczywiście to przekłamanie, które wynika z konstrukcji licznika, rozmiaru kół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...raczej powinno się procentowo podawać o ile przekłamuje...

I właśnie zawsze przekłamanie wskazań szybkościomierza podawane jest w procentach.

Według przepisów sprawny szybkościomierz może zawyżać wskazania prędkość o 5 do 10% (przeważnie jest to 7%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oszukuje licznik o okolo 20 km/h

Jak to zmierzyłeś?

Przy jakiej prędkości?

Jeśli z nawigacją to z jaką?

Jakie masz opony ale to niewielkie przekłamanie no chyba że masz 19 cali na profilu 65 :lol

Czy zegary są na impulsator czy na linkę?

 

W moim pasku porównując z nawigacją jest 5 km różnicy, zegary pokazują więcej, a np w fordzie jest to ponad 10 km także ford jest lepszy na polska radarową rzeczywistość ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: do ilu powinien być wyskalowany prędkościomierz w B3 2.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Passaciku, który miałem (z 92' z silnikiem 9A czyli 2.0 16V 136 KM z automatem) szybkościomierz był wyskalowany do 260 km/h.

 

SA400027.JPG

Edytowane przez Grześko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności