Skocz do zawartości
Gość rondy

Kontrolka zapiecia pasów - nie działa !

Rekomendowane odpowiedzi

mam kabel

To w zasadzie jedyne softu ci brakuje. :)

Napisz do mnie na priv. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odkopuję - czy ktoś wie może jak zrobić, aby kontrolka świeciła się cały czas od pasów, aż nie zapnę ?

 

Pomysł mam taki, żeby do żaróweczki od pasów w zegarach podłączyć plus ze stacyjki i masę ze sprzączki - spowoduje to, że będzie się świeciła kontrolka tak długo aż nie zapnę pasa lub wyłączę stacyjkę - myslicie, że będzie ok ??

 

ale czy to właśnie zrobił ten koleś ??? co Wy na to ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak prosto to nie zadziała.

W zegarach nie ma żaróweczek (przynajmniej nie ma ich w kontrolkach), więc tak "proste i oczywiste" sposoby nie podejdą.

Pomysł z plusem ze stacyjki i masą puszczoną przez mikrostyk przy sprzączce jest ok pod warunkiem, że:

a - przerobisz zegary (płytkę PCB) aby mieć "kontrolę" nad diodą za pomocą samodzielnie zrobionego obwodu (lutownica, trochę pojęcia i zabawy)

b - mikrostyk w sprzączce będzie ROZŁĄCZAŁ masę po zapięciu pasa, aby czasem nie na odwrót, bo uzyskasz efekt odwrotny od zamierzonego :P

c - po drodze czegoś nie napierniczysz i co za tym idzie - nie zabijesz sobie zegarów :)

 

Jak masz ogólne pojęcie o elektryce/elektronice i tym jak posługiwać się dość precyzyjnie lutownicą, to przy odrobinie chęci to ogarniesz, jeśli jesteś totalnie zielony to sobie odpuść, bo możesz sobie spsuć zegary.

 

Aha, taka uwaga, jak byś już robił to pamiętaj choćby o takich "detalach" jak odpowiedni rezystor przy diodzie, bo bez tego wiadomo, będzie kupa.

 

Aha, tym sposobem nie będziesz miał komunikatu na fisie o niezapiętych pasach, gonga możesz od biedy też wpiąć samodzielnie w ten "układ", ale nie mam pojęcia jak to będzie brzmieć.

 

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. wyjmę zegary jak będę zmieniał na full FIS to zerknę co i jak

2. Przecież sprzączka właśnie rozłącza masę, więc jest git

3. jak uwale zegary to nic się nie stanie - i tak będę miał drugie FULL FIS, a na moich 1/2 fis będę się uczył :D

 

aha - przecież można podać masę na 31pin (o ile dobrze pamiętam) w ten sposób uaktywni się oryginalne powiadomienie "gong 5 sekund" i od pina polecieć do diody, co spowoduje, że jak nie zapniesz to nadal będzie na szafie kontrolka od pasów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzączki rozważałem opcję, że będziesz swoją adaptował, stąd uwaga.

 

pin 31 owszem, ale chcesz mieć diodę oryginalnie podłączoną plus własny układ "podtrzymujący", dobrze rozumiem? Wszystko ok, pytanie czy mikrokontroler podaje + czy - na diodę w czasie tych 5 sekund, jeśli minus to spoko, jak plus to masz więcej kombinowania, przekaźnik by się przydał itp. Kombinuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności