Skocz do zawartości
Gość rondy

Kontrolka zapiecia pasów - nie działa !

Rekomendowane odpowiedzi

a Ty masz pełnego FIS'a ? Bo kontrolka otwarcia tylnej klapy jest dopiero w 3BG.

 

no nie wiem ale ja mam to migające cacko czyli autko z podniesionym bagażnikiem koloru czerwonego

fajne rzeczy wychodzą licznik mam od kombi ale nie wiem z jakiego rocznika dlatego mam tą kontrolkę ale jak wyłączyć ją całkiem

Edytowane przez pasacik98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
01-zużycie klocków hamulcowych

02-kontrolka pasów bezpiecz.

03-kontrolka płynu spryskiwacza

16-nawigacja

Należy dodać poszczególne cyfy i taki kod wpisać.

 

I ja pogrzebałem w swoim liczniku. I oto miałem zapisane 23xxx. Czyli wiecej o 1 od całej tutaj sumy. Czy to jest błąd? że u mnie jest 23?

A pytam dlatego ze mam navi MFD i pełny Fis i nie ma na nim komunikatów ani z radia ani z navi. Przekodowałem na 22xxx i dalej lipa.

 

(kurcze, nie ten dział...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie aktywowalem kontrolke zapiecia pasow, potem zuzycia klockow tez bezproblemowo ale to i tak nie dziala , a z plynu do spryskiwaczy mialem juz od samego poczaatka, jednak intrygowalo mnie zmienianie kraju, wiec zmienilem na kanade bo chcialem miec sygnal przy otwarciu drzwi jednak nic sie nie zmienilo nawet km na mile ani nic nie piszczalo, za to jak zmienilem na usa to wsyzstko fajnie piszczy tylko wszystko w milach jest:D a jak sie ustawi Arabie to piszczy jest w km zegarek tez jest 24 godzinny i? ma ktos jakies doswiadczenie z zakodowaniem na ten kraj? czy cos sie zmienia oprocz tego ze przy otwarciu drzwi kierowcy jest sygnal dzwiekowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie czy paski z 2004 mają taką kontrolkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają. Musisz ją aktywować vagiem. Będzie Ci się zaświecała na 10 sekund po każdym przekręceniu kluczyka. Było to wiele razy opisywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc !

Kontrolka zapięcia pasów jest umieszczona na liczniku , zaraz pod kontrolka ladowania akku , sprawdzałem jest - ale nie swieci , jej działanie jest opisane w instrukcji " w przypadku niezapiecia pasów akustyczny sygnał przez 6 sekund " nastepnie na wyswietlaczu wielofunkcyjnym komunikat "Gurt anlegen"

 

Czy u was w Passatach 1,9 kombi TDI 130 KM / 2003 to działa ?

Pozdrawiam

Andrew

U mnie nie ma i tez sie zastanawiam czy tak jest ok czy jednak mam cos zwalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa niestety biedniejsze wersje passatow, ktore nie maja czujnika w fotelu (na siedzisku) i w miejscu gdzie zapinamy pas nie ma mikro przełacznika.

A wiec nie bedzie ta opcja działała. Została wyłaczona w fabryce.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładnie sprawdzić, czy mamy do czynienia z tym pstryczkiem w fotelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste, sprawdź czy od tego zamka pasów wychodzi kabel pod fotelem.

Passaty w USA mają to w standardzie, w Europie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeśli jednak zamierzamy podpiąć sobie tą kontrolkę, gdzie należy się z tym switchem w fotel ostatecznie podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak,że bez względu na to czy zapnę pas czy nie przed uruchomieniem samochodu to kontrolka zapala się na kilka sekund i gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, jeśli jednak zamierzamy podpiąć sobie tą kontrolkę, gdzie należy się z tym switchem w fotel ostatecznie podłączyć?

Jak masz cały zamek pasów z czujnikiem to wychodzą od niego dwa kable. Zdaje mi się że jeden idzie do masy a drugi do licznika, nie pamiętam pinu ale rozpiska jest na forum gdzieś.

 

Ja sobie wsadziłem do paska fotele z wersji US i tam pod siedzeniem kierowcy jest wtyczka na 4 piny a pod pasażerem na 2 i to jest ciekawostka jak to było podłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam witam wszystkich

Mam pytanie passat B6 2006 , zapinam pasy kontrolka gasnie ale jak zapiecie pasa rusze do gory to znowu swieci i piszczy , dociskajac je do dolu w zapieciu fotela przestaje. Czy jest jakies rozwiazanie na to.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest jakies rozwiazanie na to.?

nie wiem czy warto to rozbierać i się bawić z tym ...

kodowanie przez vag wyłączy kontrolkę i "piszczenie".

Wymiana koszt części:

pas2n.th.jpg

pasjw.th.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

Dzieki za odpowiedz . Uzywany tez moze byc a wymiana chyba jest prosta . Musze popatrzec.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam wymiana zapiecia pasa kierowcy pomogla , teraz jest OK , koszt 145PLN.

 

Dzieki za rade jjacekkx .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj, gdzie wymieniłeś zapięcie pasów?

Mam ten sam problem!

Do ASO po ostatniej wizycie już się nie wybiorę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

 

Zapiecie kupilem nowe za 145PLN w ASO bo nie moglem znalesc uzywanego ,pozatym nie wiadomo na ile by takie starczylo ,wymienilem sam . Moje zapiecie to kawalek blachy zagiety na dole z otworem i gwintem w nim , u gory mocowanie pasa i przymocowany kabelek do blachy dalej do blachy fotela i kostka pod fotel. Zapiecie bez zadnych napinaczy, wczesniejsze mialem na lince wyginalo sie na boki a teraz na blasze jest sztywne ale jest ok dziala . Musialem odkrecic fotel (4 sruby) przekresic na bok albo dogory kolami i 1 srube od pasa , bo jak fotel przykrecony to do tej sruby nie ma podejscia . Pozatym trzeba miec klucze torx te z wieksza iloscia zebow nie te zwykle bo zwyklymi zeby srub sie pouszkadza i nie odkreci . Zapiecie jest wstawiane w wyciecie prowadnicy fotela , a sruba przechodzi przez blache fotela od dolu i wkreca sie w blache zapiecia pasa i zaciska . Numery zapiec sa rozne , powodzenia :) .

 

Pytam z ciekawosci z wizytami w ASO to chodzi ci o koszty :638:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

Na razie odepnę kostkę pod fotelem, tak poradził mi kolega w innym poście.

Może na wiosnę wymienię zapięcie pasa.

 

Jeśli chodzi o ASO to oczywiście koszty i kultura obsługi klienta!

Na moje pytanie co może być przyczyną, że włącza mi się alarm niezapiętych pasów, usłyszałam odpowiedź!

Cytuję dosłownie " wyjęcie fotela 300zł, wymiana zapięcia pasów 200zł, zapięcie pasów 200zł, test komputera 150zł, robimy?"

 

Ja wcale nie pytałam o koszty, a pan w serwisie (Zasady) potraktował mnie jak "głupią blondynkę" :o:o:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności