Skocz do zawartości
Gość pawcioj

Kabel do MP3 MFD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawcioj

Kupiłem kabel

http://www.allegro.pl/item361406083_aux_line_in_adapter_vw_audi_mfd_navi_plus_mp3_ipod.html

Podłączyłem go do mojej nawigacji MFD i wszystko dziła ładnie i pięknie, ale przy kablu jest jeszcze jeden (na zdjęciu w kolorze niebieskim) na którym jast mała naklejka z napisem 12V. Wygląda na to że trzeba to podłaczyć pod instalację, ale po co, jeżeli wszystko działa? A może jest to wymagane? Jeżeli tak to czy ma być to 12V po stacyjce czy bezpośrednio?

 

Nie chciałbym zobaczyć jak z mojej navi leci dym więc nie podłaczałem, ale może powinienem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na ten kabelek zapodasz +12V to navi przejdzie w tryb Video tzn. będziesz miał czarny obraz i żaden przycisk nie będzie reagował tylko od regulacji głośności. W navi między innymi można wykorzystać ten przewód podpinając kamerkę cofania a przewodzik pod sygnał wstecznego i jak wrzucisz wsteczny navi automatycznie włączy tryb video i będziesz miał podgląd z kamerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Jeżeli na ten kabelek zapodasz +12V to navi przejdzie w tryb Video tzn. będziesz miał czarny obraz i żaden przycisk nie będzie reagował tylko od regulacji głośności

Co masz na mysli piszac tryb Video :?: Chodzi Ci o AUX :?: O to, gdzie jest podlaczony oryginalnie tuner TV :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co masz na mysli piszac tryb Video :?: Chodzi Ci o AUX :?: O to, gdzie jest podlaczony oryginalnie tuner TV :?:

 

W navi MFD z tyłu masz wtyczkę 10-cio pinową + 11 masa. Podpinając pod 7 pin + 12V navi przechodzi w tryb video. Nie wiem co w tym jest nie do zrozumienia. W menu navi możesz sobie ustawić aux+video. Oryginalnie tuner masz podpięty pod te dwie wtyczki:

navikodowanie7aqk7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.... ale przy kablu jest jeszcze jeden (na zdjęciu w kolorze niebieskim) na którym jast mała naklejka z napisem 12V. Wygląda na to że trzeba to podłaczyć pod instalację, ale po co, jeżeli wszystko działa? A może jest to wymagane? Jeżeli tak to czy ma być to 12V po stacyjce czy bezpośrednio?

 

Nie chciałbym zobaczyć jak z mojej navi leci dym więc nie podłaczałem, ale może powinienem?

 

jest to przewod sterowania, po podaniu na niego 12V navi MFD przelaczy sie na wejscie AUX i tu w zaleznoasci jak masz skonfigurowane wejscie AUX w menu czy tylko audio, czu audio+video w taki tryb MFD wejdzie. W twoim przypadku pozostaw ten sygnal niepodlaczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności