Skocz do zawartości
tacza

Czy opony 205/60/15 wejdą do B4

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy wejdą mi opony o profilu 80 na 14 (80/14R) miał ktoś takie nie będzie ocierać nigdzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy też jaka szerokość ma to być bo jak da 165/80 to taka opona będzie idealna w trase a rozmarem tylko o 1 cm będzie wyższy niż przy 185/65 ( całe koło 0 2 czm ale ludzie dajc 16,17 i tak mają większą średnice zazwyczaj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/opony-pirelli-175-80-14-2szt-tanio-nr-620-i1303801168.html

 

chodzi mi o te oponki chce mieć wysoki profil żeby mi doły amortyzował bo jak jeżdżę na uk to masakra duł na dole i już felgę pogiąłem 15 a mam opony 185/60

 

te oponki nie będą mi ocierać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powinno bo średnica koła to 63 a w seri 59-60 niektórzy dają 195/65.15 i tam też jest śr koła 63 i w ekstremalnych warunkach coś obetrze ale tak jest szersze koło o 2 cm więc 175 będzie ok ( no chyba że masz niski zawias to gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. Volkswagena zalecany profil przy szerokości 205 to 50, oczywiście mówię tu o 15" feldze. Ja tak jeżdżę i uważam, że komfort jest b. wysoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo B4 wychodziło na 185 65 R14

Ja śmigam na 205 50 R15. ale czym niższy tym bardziej zawieszenie cierpi. Jednym słowem dobry wyglad kosztem komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem 195/60/15 lato , choć widze że z powodzeniem mogłem dać większe np. na 65 , natomiata na zime kupiłem 195/65/14 ale jeszcze nie założone , felgi się piaskują i malują , potem sie założą to wa pokaża jak wyglądają :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej kupić koła 16' żeby ładnie wypełniły nadkole i wtedy dać opony 205/50. Widziałem kilka samochodów na profilu 65 przy 15' felgach i nie wygląda to za ciekawie.

Ja mam letnie i zimowe 185/65 14' Samochód dobrze się prowadzi i prześwitu na ori zawieszeniu na pewno wystarczy. Także nie wiem do czego taki duży balon. Jak bym kupował ori alu to bym dał 205/50 na 15'. Ładnie wygląda i da się normalnie jeździć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weszła opona 14/175/80 i nie ociera :D a jak ładnie dołki wybiera normalnie konfor jazdy niebo ;D polecam na zimę na takim profilu ;) na lato chyba tez sobie takie sprawie na takim profilu ale MICHELIN ENERGY :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja śmigam na 205 50 R15.

 

takie standardowo wychodziły w VR6. Ja śmigam na takim rozmiarze cały rok przy glebie -70mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci takie szerokie opony na zimę?? polecam 175-185. Najlepsza przyczepność czyli po prostu bezpieczniej się jeździ!! Może i szeroka opona wygląda ładnie(German Style) Ale czy warto???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może po to że inne przy tej glebie się po protu nie zmieszczą, te i tak obcierają o nadkola/błotniki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co ci takie szerokie opony na zimę?? polecam 175-185. Najlepsza przyczepność czyli po prostu bezpieczniej się jeździ!! Może i szeroka opona wygląda ładnie(German Style) Ale czy warto???
185 na zimę wystarczy i dobrze się jeździ. Tylko po co takie duże balony np. 80 zakładać?? Czasy Syreny dawno za nami, a Passat to nie samochód przeprawowy z pół metrowym prześwitem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedni lubią niską oponę inni wysoką kwestia gustu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma nic do lubienia, wysoka opona mocniej się odkształca-im niższy profil tym bezpieczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wkładał opony 205/55/r16 do passata b4 czy nie bedzie otarc itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja śmigałem na 205\50\r16. na wszystkich kołach fele miałem 16" 7,5J et 25

i trochę mi z przodu przycierały o nadkole ale to była wina geometri gość mi żle ustawił kąt koła zamiast 1,2 stopnia to 0,2 stopnia po kolejnej geometri było ok . Jak straciłem jednom opone na dziurze to kupiłem sobie 205\45 i założyłem do przodu a z tyłu mam nadal 205\50 i jeżdzi się spoko :fajny ałe i tak zmienie na 205\45 bo kiedyś miałem wszystkie takie i trzymał się drogi jak przyklejony a i fajnie wygłądał:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie koledzy otóż :

miałem felgi 15" 7J ET35 i opony 185/65 i troszke mi obtarło po bokach opony (tzn. ranty opon)

z przedniej osi, z tyłu zero obtarcia, wszystko idealnie.

Powiedzcie mi czy jak wstawię dystanse to nie będzie obcierać na tych oponach?

Edytowane przez mickusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam paska b4 zawias jakiś żółty ta technix mam felgi 17" opony 225/45 i nie wiem czy mi z przodu obciera na dziurkach bo mam nadkola rozwalone czy zawsze tak będzie. Jeździł ktoś z was na takim setupie? Przy skręcaniu itp jest cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności