Skocz do zawartości
tacza

Czy opony 205/60/15 wejdą do B4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mietek:)

Gdzieś na forum czytałem, że należy sprawdzić jak bardzo przekłamuje prędkościomierz, poczym należy o taką wartość przeręcić samą wskazówke. Mi to ktoś zrobił, ale teraz pozostała drgająca wskazówka, ale licznik mnie nie "klamie" i nie wiem jak mam sie tego pozbyc :kwasny: .Postaram się zaraz poszukać tego na forum i wrzuce gdzieś linka do odpowiedniego posta (nie wiem czy można). Ale co tam :D

 

Mam nadzieje, że nie łamie regulaminu, bo zależy mi na tym forum ale prosze tu jest ten link: http://www.forum.vw-passa...ko%B6ci&start=0

 

//scaliłem posty - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jedrekso

ja jezdzę na 205/60 15 -VR6 licznik nie przekłamuje gdyz sprawdzałem z GPS pokazuje idealnie ale jak miałem oponki 205/50 15 to pokazywał mi że np jadę 120 na liczniku w aucie jednak GPS pokazywał mi 102-104

opony większe juz nie wejdą bynajmniej u mnie obcierają przy skręcie przednie a tył o amortyzator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedrekso, to trochę dziwne bo fabryka do VRa nakazuje 205/50/15 lub 195/55/15 zimówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jedrekso

no mi zdecydowanie jeździs ię lepiej jeśli chodzi op prowadzenie auta na 205/60 niz 205/50 no i licznik oszukiwał nie wiem jak by było na pośrednich 55 niestety nie trafiłem tego rozmiaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cichy121212

wiesz co wystarczy ci tak jak ja mam 195-60-15 w zupelnosci wystarcza :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maluch22

Jeśli chodzi o mnie to mam w swoim VR6 opony 215/45/17 i też jest ekstra są wyższe od standardowych o 2,98 cm na średnicy co daje około 10,5% różnicy w pomiarze prędkości i kilometrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Diodo0
Jeśli chodzi o mnie to mam w swoim VR6 opony 215/45/17 i też jest ekstra są wyższe od standardowych o 2,98 cm na średnicy co daje około 10,5% różnicy w pomiarze prędkości i kilometrów.

witam. maluch22 niedal bys przypadkiem jakiejs fotki?? z mila checia chcialbym zobaczyc jak sie prezentuje!! poniewaz tez mysle o 17 felgach:) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musza wejsc, skoro ja jezdze na 17 calowych kolach...ale faktycznie to co koledzy mowia, mam 205 na przodzie i 215 na tyle i przy wiekszej predkosci przy wyprzedzaniu na koleinach trzeba kierownice sciskac ile sil w rekach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maluch22

To ja powiem tyle,że mój prowadzi się wyjątkowo dobrze w koleinach na tych kołach nic się nie dzieje no i kierownicy prawie trzymać nie muszę nie wiem czemu Twojego tak nosi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac to nie mam pojecia, slyszalem juz opinie, ze w koleinach nosi na szerokich oponach, nastepnie sam zaczalem jezdzic na takich i sie okazalo ze to prawda..raczej bym tutaj zadal pytanie dlaczego Twojego nie nosi ?

 

moze maja tez tuta znaczenie czerwone twarde sprezyny -30 ? nie wiem jak to jest z twardoscia, ale podobno czerwone sa najtwardsze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maluch22

Nie wiem ja mam bardzo miękkie zawieszenie (wersja eksklusiv) no i moze motor VR6 masa własna 1430kg i nie wiadomo czy tak samo rozstawione koła na felgach, mój jakby idealnie pasował na wewnętrzne koleiny idzie jak po szynach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam bardzo miękkie zawieszenie

 

to pewnie stad jest ta roznica, moj jest bardzo twardy

 

mój jakby idealnie pasował na wewnętrzne koleiny idzie jak po szynach...

 

ja mialem na mysli raczej wyprzedzanie..czyli przeskakiwanie z prawego pasa na lewy i powrot po skonczeniu wyprzedzania. jak jade swoim pasem tez nie mam zadnych problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie w passacie b5 1998r opona powinna mieć rozmiar 195/65/15 mam dwie nowe opony ale 185/60/15 czy moge je założyć na tylną oś nie chce ich zakładac na przód ponieważ z przodu passat jest bardzo niski i moge chaczyc różnica miedzy 195/65/15 a 185/60/15 na wyskość opony to 25mm dajcie zać jak ktoś się na tym zna....

Edytowane przez krzywyy82
i jak wie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ja tak troche zapytam z innej beczki. jestem na kupnie felg do passata b3. ostatnio znalazlem takie http://www.allegro.pl/item575941148_totalny_hit_16_4x100_volkswagen_vw.html

 

pierwsze pytanie czy one beda pasowac i nie beda obieraly przy et35?

jakie opony mi polecicie?? jakie sa wasze opinie na temat tych felg?

 

z góry dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo ze felgi ładne, to ja bym ich nie kupił, co to za firma? Chinina jakaś zapewne, czyli możliwe problemy z wyważeniem, na dziurach mogą się giąć jak plastelina, nie mówiąc o lakierze. Lepiej troche dopłacić i kupić np MSW (produkt OZeta) osobiście śmigam na takich, ale kto co lubi;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyzzz

Dołączę się do dyskusji. Mam pytanie czy 195/60R15 przy ET38 wejdą do B3, czy na wybojach nie będzie mi szlifowało nadkoli na wybojach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też zastanawiałem się nad takimi oponami ale mi odradzili .

założyłem najpierw na stacji takie jak ty chcesz i lipa , nie ryzykowałem i założyłem 195/60 /15

a no i ja mam b3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyzzz

Mam jeszcze jedno pytanie, jaką rolę tak naprawdę ma średnica otworu centrującego? Jeżeli otwór fabryczny wynosi 57mm a otwór w feldze ma 58mm czy to jakikolwiek sposób wpłynie na trwałość, czy powinienem zastosować pierścienie centrujące. Chce uniknąć jakichkolwiek problemów z tym związanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko czy takie laczki 17" ET35 z oponkami 215/45/17R i 225/45/17R podejdą do Passata B4 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności