Skocz do zawartości
tacza

Czy opony 205/60/15 wejdą do B4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie sie zdecydowałem na kupno alufelg do passata 15'' ET28 7J. Jakie mogę założyć najwieksze opnki na te felgi?? W sumie nie chce jakis tam "naleśników" zakładać żeby zabardzo nie pogorszyć komfortu jazdy. Czy ktos jeździ B4 na takich oponach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejda. Ja mialem zimowki 205/55/15 i miejsce jeszcze bylo to i profil 60 powinien sie zmiescic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ravson

205/60/15?? Wejdą z powodzeniem. Miałem 205/65/15 i nie było najmniejszych problemów :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hagi35

ja mam 205/50/15 i jest ok ale opona jest juz bardzo blisko wahacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weż pod uwagę, że Twój Pasio z tymi oponami będzie więcej spalał i być może gorzej się prowadził np. w koleinach. Po co stosować tak szerokie opony do niezamocnego silnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian_s1

a ja smigam na oponkach 215/40/r16 i przy komplecie pasażerów nic nieprzycieralo (nawet jak raz wiozłem ladunek ok 600 kg ) jeździ sie dobrze jak jest odpowiednie ciśnienie powietrza w kolach jak jest za male to samochodem rzuca strasznie :643: a spalanie prawie nieodczuwalnie wzrosło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hagi35

u mnie roznica w prowadzeniu jest i to straszna w porownaniu do zimówek 185. Jak droga jest rowna jest ok ale na zlych nawierzchniach autem troche rzuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ravson

Przy naszych Polskich drogach niestety niski profil i szerokie kapciuszki się nie sprawdzają. Wozi po koleinach jak diabli i w związku z tym zmuszony byłem przeskoczyć na 195.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem 195/60/15, jeszcze nie zalozyłem, ale jak założe to zobaczymy ile tam jeszcze jest miejsca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tacza, i co, założyłeś już te 195/60/R15, ja teraz jeżdżę na 185/70/R14 [nic sie nei dzieje], nawet nie wiem czemu mnie na mnie pokusiło - pewnie wrocławskie ulice :[ , ale mam w garazu piekne oryginalne 15" i nie wiem co na nie zalozyc - widzialem juz paska TDi kobmi z 195/65/R15 ale to juz chyba przesada....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim pasku mialem 205/60/15 na przodzie, moze i jezdzilo sie dobrze, ale wieksza dziura, amorek sie poddaje i opona trze o nadkole ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, teraz pomykam na 195/65/15 i jest spoko. Prawie całe nadkole sie wypełniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tacza, jak Ci sie jezdzi na 195/65/R15, bo dla mnie to ekstremum ... sprawdzilem na "obliczarce" rozmiarow opon - http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp - i to jest 634mm srenicy kola, podczas gdy zalecany standard czyli 185/65/R14 ma 596mm, to az 38mm roznicy. Ja mam teraz 185/70/R14, 614,5mm i jest OK, raz mi tylko na przodzie lekko przytarlo ale to bylo duze wglebienie i niemala predkosc; komfort lepszy ale przymierzam sie do 195/60/R15 na przyszle lato, ale 195/65/R15 :-o...

 

napisz tacza jak Ci to chodzi, moze przy Twoim 1.8 benz masz troche wiecej miejsca w nadkolach niz przy moim TDI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raffo

siemka.

ja jeżdże na 195x50xR15 i nic nigdzie nie trze, nie przyciera, nawet przy komplecie osób i na dziurach.

jedyny minus jaki miałem to strasznie siedzący tył, ale to była wina zurzytych amortyzatorów i sprężyn. wymieniłem i jest elegancko :))

jedynie na koleinach ściąga koszmarnie. dodam też że wymieniłem już prawie cały układ kierowniczy i nadal wozi jak skurczybyk (na zwyklych oponkach było to samo)

rzuca, znosi na boki i w ogóle koszmarnie się jeździ, ale czeka mnie jeszcze wymiana amortyzatorów z przodu bo nie moge ustawć zbieżności. próbowali w warsztacie, ale sie wszystko rozjeżdżało po przejechaniu kilku km.

co do OPON to na równych drogach jeździ się elegancko - spalanie - nieodczuwalne. róznice może w 0,1 litra /100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Czyli co.... najlepiej do b4 zakładać 195/60/R15 jakie są wogóle fabryczne zalecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raffo

ja to nie wiem co do b4 bo mam b3 :P

a nawet jakie są zalecane do b3 to nie wiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Znalazlem

195/50R15 195/55R15 195/60R15 205/50R15 205/55R15

 

Takie sa zalecane do bt. Czym tak naprawde rozni sie w takim razie 65 od 60? Mowa o 195/R15. Są wyższe czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

205/50R15, 195/55R15,185/65r14,195/60R14. To sa zalecenia fabryczne. Przedewszystkim licznik nie oszukuje. Na naszych drogach pewnie były by lepsze wyższe o jeden rozmiar. Wiadomo dlaczego. Ja jeżdze na 205/50R15 i nie ma tragedii, gorzej w koleinach. Co do wysokości to profil na 50 oznacza iż jest to 50% szerokości opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Hmmm ja mam wrazenie ze na moich 195/65/R15 licznik lekko oszukuje. Gdy jade 100 gps wskazuje 105 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raffo

ja mam przekłamanie 5km/h przy 90kmh wiem bo sprawdzałem z kolegą, ale to od tego, że zakąldąłem białe tarcze i w skazówke źle założyłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności