Skocz do zawartości
tacza

Czy opony 205/60/15 wejdą do B4

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie przycierać...mi przy ET30 7J 205/50 lewa strona gryzie czasem błotnik...o dziwo prawa nie.

 

miałem podobnie, tylko że przy glebie. Pojechałem na geometrię, ładnie mi wszystko poustawiali + delikatny negatyw i jest malinka :)

 

 

chodzi mi głównie o tył...

 

tył jest bardziej schowany niż przód więc bankowo nic nie będzie tarło!

 

a jak coś przyciera to wystarczy lekko podgiąć rand w błotniku i jest ok :hyhy:

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przód chce zostawić na 195/50 chodzi mi głównie o tył...

Przy takim układzie będzie okey....B3/B4 z tyłu mają kosmicznie mniejszy rozstaw kół niż z przodu i bez dystansów lub własnie małe go ET wygląda to aż komicznie.

 

---------- Dodano o 16:38 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:36 ----------

 

lekko podgiąć rand

Jak się go ma.....tego "randa";)

Z rantu u mnie od tego przycierania to niewiele zostało...prawdopodobnie obcieranie u mnie lewej strony to nieznacznie wgięty cały błotnik...jest na nim jakieś lekkie przefalowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy takim układzie będzie okey....B3/B4 z tyłu mają kosmicznie mniejszy rozstaw kół niż z przodu i bez dystansów lub własnie małe go ET wygląda to aż komicznie.
ok dzięki panowie czyli mam mniej więcej rozjaśnione co i jak ;)

 

Z rantu u mnie od tego przycierania to niewiele zostało
i nie "kaleczy" opony przy takim przycieraniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i nie "kaleczy" opony przy takim przycieraniu?

 

mi skaleczyło bieżnik z jednej strony... błotnik tez dostał, aż farba odpadła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przycieranie jest sporadyczne....pojawia się tylko jak zawiecha dobija....na naszych prostych polskich drogach.

Jeszcze idzie odczytać rozmiar i markę opony....tak więc na serio to wielkiej tragedi nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja latam na 215/40 R17 8j et24 i na seryjnym zawiasie nie ma mowy o żadnych przycierkach, auto prowadzi się jak kupa w koleinach i potwornie się tłucze. Generalnie polecam, bo dopiero na 17 B4 zaczyna jakoś wyglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do B3 17 to już max...a przy niektórych felach to nawet przesadnie wygląda...wg mnie i kilku osób:P Więc 16" + gleba i to już wystarczy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja latam na 215/40 R17 8j et24 i na seryjnym zawiasie nie ma mowy o żadnych przycierkach, auto prowadzi się jak kupa w koleinach i potwornie się tłucze. Generalnie polecam, bo dopiero na 17 B4 zaczyna jakoś wyglądać

 

jak 17-nastka to i gleba, bo bez tego dopiero kupowato wygląda... Miałem 205/40/17 Na feldze 8cali ET60 + 20 i 40mm dystansu i było ok na zawieszeniu -70mm :)

 

Teraz pora na 18-nastkę 8.5J ET 50 + 20mm dystansu. Już wiem że przy glebie -80mm nie mieście się opona 225/40/18 :) Trzeba szukać jakiej 205-215/30-35 :)

 

 

 

a do B3 17 to już max...a przy niektórych felach to nawet przesadnie wygląda

 

wszystko zależy od opony

 

takie małe porównanie :)http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/390035_311479645530647_150332954978651_1382707_1827368626_n.jpg

 

a tak ogólnie to lekko zmieniał bym nazwę tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

03092010.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

To na seryjnym zawiasie, teraz jest gleba i prowadzi sie jak taczka. Generalnie chce spróbować 18-tek

Szczerze mówiąc tak się przyzwyczaiłem do tych kół, że na zimówkach nie poznaje tego auta bo jezdzi normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja latam na 215/40 R17 8j et24 i na seryjnym zawiasie nie ma mowy o żadnych przycierkach
teraz jest gleba i prowadzi sie jak taczka

Daj fotę tego ET24 z przednich kół.

Jak się zmieni pochylenie koła to być może trzeć nie będzie ale fakt...o komforcie prowadzenia to można zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji- a jak to będzie z kołem 16" 7,5 J , ET przód 35,tył 15 z oponą 215/45 w pasku B4 na ori zawiasie a jak na kicie -40 mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdjęć, jakoś nigdy nie uwieczniam takich rzeczy, a teraz latam na zimówce. Czasem coś przytrze, ale jak zaklepałem ranty na błotnikach to jest ok. 1 cm i bedzie niestety już bieda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie robię przymiarkę 205/60r15 .... wygląda raczej spoko :)

IMG_20190502_1159248.jpg

IMG_20190502_1159174.jpg

Edytowane przez Turino78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności