Skocz do zawartości
arturoski

FMIC do B5 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

ok , wiec generalnie bez rzezby sa do wyboru dwa FMIC , tylko teraz na ktory sie zdecydowac

 

http://www.re5pect.pl/index.php?products=product&prod_id=344

 

czy

 

 

http://www.re5pect.pl/index.php?products=product&prod_id=343

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do seryjnej K03 brałbym ten mniejszy z oczywistych względów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur mam pytanko, jak ogarneles chlodzenie zaplonu jak nie masz ori airbox'a?

a co do k04 jezeli nie kupiles jeszcze to mozemy zakrecic sie razem, ja tez bym chcial wiec moze ktos da lepsza cene za 2 no i tez mam apu wiec mozemy sie wspomagac czasami co i jak ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz zaplonu przyczepiony jest do karoserii pod maska opaskami zaciskowymi i mysle ze nie ma tam zadnego problemu z temperatura. Jezeli chodzi o K04 to juz dawno jest na aucie. Zobacz ten watek:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=39680

 

Projekt niedlugo ruszy dalej. Czekam tylko na miejsce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy FMIC-a. W te upały robi się gorąco nie tylko nam uzytkownikom, ale i samym Passatom. Czy robił ktoś mniej więcej pomiary albo może wie o ile stopni udaje się zmniejszyć temperature powietrza w dolocie po zamontowaniu FMIC-a? Wiadome, ze w te upały (tzn zeszłotygodniowe) temp. w dolocie sięga 60 stopni albo i więcej, dlatego zastanawiam się nad przymiarkami do tego projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry FMIC w pasku to chyba +15 stopni ponad otoczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to znaczna roznica, skoro w 30-stopniowym upale w dolocie jest dwa razy wieksza niz w otoczeniu. Zastanawiam sie tylko czy wydatek na FMIC-a rzedu 1000-1500 zl jest "oplacalny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba sam sensowny cooler tyle kosztuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba sam sensowny cooler tyle kosztuje

Tam nie będzie 500km, więc i chinol za 400 da radę ;) Piotruś... to nie racingforum - nie trzeba mieć logo HKS, żeby była frajda :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to znaczna roznica, skoro w 30-stopniowym upale w dolocie jest dwa razy wieksza niz w otoczeniu. Zastanawiam sie tylko czy wydatek na FMIC-a rzedu 1000-1500 zl jest "oplacalny".

 

Jesli sie zastanowić, to żadne inwestycje w auto nie są opłacalne, bo nigdy sie nie zwrócą nawet w połowie. Jeśli chodzi o instalacje fmica do K03 po programie - raczej warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, Marku, Arturze dziękuję za odpowiedź. W aucie nawet gdybym pomógł rękoma i nogami to nie bedzie 500KM. Mi wystarczy ta skromna liczba koników jaka jest dostępna na moje zawołanie ;) Przeniesienie intercoolerka otworzyłoby mi drogę do założenia halogenów (z doświetlaniem) i parę innych fanaberii :D Także bedzie o czym myślec w okresie jesienno-zimowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logo HKSa zobowiazuje :D

 

a na powaznie to najtansza opcja jest cooler z E8... tani i ma bardzo dobry przeplyw.

 

Marek jak u Ciebie zachowuje sie tmpw dolocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek jak u Ciebie zachowuje sie tmpw dolocie?

od prół roku się zbieram, żeby taki test przeprowadzić. Jak jeszcze będzie tak gorąco jak dwa tygodnie temu, to nie omieszkam sprawdzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy! :> Laik trochę odgrzeje kotleta :P

 

Na początek mam w planach założenie fmic'a do mojego paska + programik. Mam seryjną turbinkę, ale planuje pojeździć autem pare latek i możliwe, że z czasem wymieni się ją na większą i podłubie pare rzeczy. Rozważam zakup któregoś z tych ICków:

 

1. http://cgi.ebay.com/ebaymotors/CXRacing-INTERCOOLER-28X7X2-5-FMIC-BMW-Audi-A4-Golf-GTI-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem2a0e05b876QQitemZ180623882358QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories#ht_4510wt_768

 

2. http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Universal-Bar-Plate-28x5-5x2-5-FMIC-Turbo-Intercooler-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem564114261aQQitemZ370459026970QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories#ht_3539wt_734

 

Czytając watki związane z intercoolerami trafiłem na opinie arturoskiego bodajrze , że do seryjnego K03 lepiej brać ten mniejszy. Czy jeżeli zdecydowałbym się większy mając na uwadze przyszłe modyfikacje przyniesie to jakiś nieporządany efekt?

 

Proszę o oświecenie mnie przez bardziej pojętne w tej materii osoby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych cenach jakie są za te chinole, to opłaca się zamówić 10sztuk albo i więcej :)

 

jeśli chcesz kupić tylko jeden to z us się nie opłaca w PL kupisz w tej samej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ma moze ktos zdjecia fmic-a dokldanie chodzi mi o laczenie fmic-turbo w AWT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności