Skocz do zawartości
arturoski

FMIC do B5 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Na 3 biegu.... a co coś za wolno? Jest po programie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tak mi sie wydawalo i dlatego mi nie pasowalo.

Zrob logi na 4 biegu od 3000obr wciskaj opor i do odcinki.

 

na tym logu co dales to straszna bida z doladowaniem. przeplyw powinien byc wiekszy itp.

Edytowane przez the.wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wymianie uszczelki pod pokrywą zaworów i świec.. Jeżeli chodzi o zapłon to nadal to samo... Uszczelka była twarda jak plastik i przeciekała w kilku miejscach przy tych kątach bo była popękana...nieźle...

 

Dziś wieczorem znów zrobię log tylko gdzie ja się mam tak rozpędzić hmm? Dziś wieczorem wrzucę logsa

 

Spróbuję mu dać stary przepływomierz... Może te mapy paliwa były jakoś "związane" ze starą przepływką? Zmieniałem wtedy przepływomierz a niedawno okazało się, że miałem całkowicie padnięty DV.

Edytowane przez arturoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na tym logu co dales to straszna bida z doladowaniem. przeplyw powinien byc wiekszy itp.

 

bo tam taka straszna bida jest założona! 0,7 bara... to jest taki mega lajtowy program... :| przepływ jest tylko minimalnie wiekszy od seryjnego (seryjnie łapie 120 g/s przy 5krpm), ale ten zapłon jest jakiś taki nieciekawy... z tego co oglądałem kiedyś swój, to pamiętam, że tam wahał się od 30 stopni przy rozpoczynaniu doładowania, cofał się do okolic 15 by znów rozkręcić się do ponad 20 przy pełnych obrotach... (ale wykresu nie mam, niestety... zrobię przy okazji.). Może ktoś dysponuje takowym?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem starą przepływkę i nadal to samo... Ten program co mam jest chyba faktycznie jakiś wieśniacko słaby....nie wiem... chyba uderze do nich znowu...po założeniu fmica... dziady

 

PS Nie mogę się doczekać aż założę ten stożek, bo wymiana przepływki przy seryjnym airboxie to jakiś NIGTHMARE

 

EDIT:

Teraz drugi raz jak jechałem to jednak czuć różnicę - na starej przepływce samochód jest szybszy na wysokich obrotach - szybciej dochodzi to 6KRPM. Za to dół jest bardziej delikatny i na mokrej nawierzchni jest lepsza trakcja...Co o tym myślicie? Problem w tym, że nie wiem jak się tworzy ten remap - czy to jest na sztywno przypisane m.in. do sygnałów z przepływki?

 

EDIT 25/09

Dla zainteresowanych: w przyszłym tygodniu planuję zakończyć temat instalacji fmica...Liczę na dobre efekty i minimalny lag ;> Będzie jeszcze do założenia stożek a potem korekta programu...

 

3/10

W poniedzialek robie fmic ostatecznie. Dzisiaj założyłem stożek K&N. Fajnie brzmi auto - a DV APR R1 brzmi teraz jakbym mial blow-off'a hehe ;). Po fmicu nowy rozrząd i a potem korekta programu. Licze na mocne 190KM

Edytowane przez arturoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FMIC ZAŁOŻONY po wielu bólach itd. Proszę o admina o wyrozumiałość w kwestii założenia postu jeden po drugim.

 

Najpierw kilka fotek. Będzie wiecej później jak to wszystko porządnie poukładam.

 

fmicr-1.JPG

 

fmicr-2.JPG

 

fmicr-3.JPG

 

Jedno mam do powiedzenia - lepiej tego nie robić samemu w domu. Dać komuś zapłacić i się zdrowia zaoszczędzi. Miałem lekki problem z rura silikonową za turbo. Będę musiał zakupić nową. Myślalem, że wystarczy mi rura za IC, którą mialem w silikonie i która nie była serią - przeciąłem ją na dwie części. Zagmatwane... Piję szampana bo mam imieniny hehehe ale ok.

 

Podsumowując - muszę założyć porządną rurę za turbo okolo 75 stopni, porządny łącznik przy przepustnicy oraz kupić coś dobrego w silikonie co się nada do połączenia DV. To co kupiłem jest wzmacniane drutem (na nic mi to tylko same problemy). Wkrótce zrobię więcej fot.

 

Oczywiście zderzak będzie musiał być przycięty - tak mi jakoś wyszło ale to nie będzie problem.

 

Osiągi - LAG chyba mniejszy niż był. Dużo lepiej się kręci powyżej 3k RPM. Wkrótce korekta programu i będzie wykres.

Edytowane przez arturoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FMIC ZAŁOŻONY po wielu bólach itd. Proszę o admina o wyrozumiałość w kwestii założenia postu jeden po drugim.

 

wybaczone :)

 

 

 

Wkrótce korekta programu i będzie wykres.

 

to niech dorzuca troche koksu a nie sie beda piescic :) chociaz tego 1 bara...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche świeżych fotek. Wiem... wiem wygląda bardzo nieestetycznie - ale popracuję nad tym.

 

fmicrr1.JPG

 

fmicrr2.JPG

 

fmicrr3.JPG

 

fmicrr4.JPG

 

fmicrr5.JPG

 

Krótki filmik jak to brzmi:

 

http://uk.youtube.com/watch?v=T4mGKMSPOLw

 

 

Swoją drogą to nie wiem jak Markowi udało się wepchnąć rury od fmica i jeszcze założyć seryjne kratki w zderzaku. Będę musiał pomyśleć nad jakąś siatką czy coś. Narazię cieszę się jazdą. Złożyłem już zapytanie o custom rurę silikonową turbo>ic.

Edytowane przez arturoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...w 3BG jest ciut inaczej z mocowaniem zderzaka. "Modra" jest o wiele bardziej wystająca, dlatego się wszystko pomieściło...

 

Możesz mi powiedzieć jaki był cel ćwiczenia z zaworkiem DV u Ciebie? Pociągnąłeś jakąś mega długą rurę z DV do ... właśnie: gdzie jest jej drugi koniec? Gdzie wraca ciśnienie z DV? Bo w serii z tego co pamiętam trafia to do rury pomiędzy turbo a puszką filtra. A u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak samo tyle że te "kolanko" przy rurze od turbo jest odwrócone i powrot powietrza idzie górą a nie dołem. Zrobiłem tak dlatego, że źle skalkulowałem miejsce wspawania "ujścia" powietrza na rurze turbo-ic. Wszystko działa w porządku.

 

PS. Tą czerwoną rurę zasąpię o wiele krótszym kawałkiem, tylko musze zamówić coś bardziej elastycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dospawaj od razu kruciec przed samą przepustnicą na dwutłoczkowego BOVa i wywal tego DV, bo prędzej czy później będziesz z nim miał problemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...dospawaj od razu kruciec przed samą przepustnicą na dwutłoczkowego BOVa i wywal tego DV, bo prędzej czy później będziesz z nim miał problemy ;)

 

 

marek nie strasz kolegi. Jak bedzie mial wszystko dobrze zrobione to spokojnie moze jezdzic na DV.

Nic mu nie bedzie zasysalo dvem ani nie bedzie demolowalo przeplywki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem log jak tam to ciśnienie trzyma i taki mam wykres jak w załączniku.

 

Moj DV to nie seria. W nim nawet nie ma co się popsuć (chyba):

 

http://www.goapr.com/VW/products/r1.html

 

Jak narazie chyba dobrze sobie radzi ten DV z wykresu ale sami oceńcie. Widać, że program mam na coś okolo 0.8 bara, czyli kiszka. Ten "intake temp" w logach to jest ta temperatura przed przepustnica?

wykres.jpg

Edytowane przez arturoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale masz lajtowo program napisany! tak, co by przypadkiem niczego nie uszkodzić. Zupełnie inna szkoła pisania programów niż np. u Poniedziałka - porównaj sobie chłopaków wykresy momentu... założę się, że tam turbo pompuje na opór :P:) Ale koniec dygresji

 

marek nie strasz kolegi. Jak bedzie mial wszystko dobrze zrobione to spokojnie moze jezdzic na DV.

Nic mu nie bedzie zasysalo dvem ani nie bedzie demolowalo przeplywki.

 

A i tu się Ziomuś mylisz - kolega ma założony stożek bez żadnej obudowy, a przpeływkę z tego co widziałem - bezpośrednio przed stożkiem. Jak spojrzysz, to jego DV jest kolejnych kilka cm wcześniej, czyli ma tak samo nieprzemyślany pod tym względem dolot jak ja. Jeśli się przepływka nie wywali w ciągu kilku następnych dni, to będzie dobrze :| Musowo w takim układzie przejść na BOVa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no nie zwrocilem uwagi na ten drobny szczegół spartolenia tak dobrego elementu tego silnika jak AirBox ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...prawdę gadasz. Wspólny znajomy po kilku akrobacjach dolotowych ujeżdża 12-sekundowego AEB na seryjnym filtrze - od tamtej pory spokój z przepływkami ;)

 

Arturoski - jeśli tylko jest to możliwe - wróć do seryjnego airboxa. Konstruktorzy odwalili na prawdę kawał dobrej roboty projektując dolot w tym aucie. Niestety - jakiekolwiek zabawy w tym temacie spowodują jedynie problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojezdze troche i zobacze co sie bedzie dzialo. Jak pisalem wczesniej moj airbox byl polamany i byl nieszczelny dlatego zdecydowalem sie na stozek. Nie mniej jednak jesli bedzie zle to wroce do airboxa (kupi sie jakas uzywke). Napiszcie mi jeszcze co to wlasciwie jest ten Intake Temperature zdaje sie na kanale 4 w vagu. Skala - jest napisane tak: -48-148 stopni. U mnie sie waha w granicach 23-25 stopni przy rozgrzanym silniku.

 

Korekte programu zrobie jak znajde najlepszy deal na k04. Zastanawiam sie na jaki kolor pomalowac te rury od ic - czarny / srebrny?

 

Marek - co to za material, ktorym masz owinieta rure zamiast kata? Czy takim czyms mozna owinac czesc goraca turbo i kata? Nie mam pojecia w ogole czego szukac po sklepach - jak to sie nazywa?

Edytowane przez arturoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intake to temperatura powietrza zasysanego.

 

 

to tasma termoizolacyjna. Teoretycznie warto zastosowac ale nie przy mocach ktore hccesz generowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie sie waha w granicach 23-25 stopni przy rozgrzanym silniku.

 

pochwalił się, że mu IC działa :P próbowałeś na pełnym ogniu w trakcie jazdy zobaczć jak to się zmienia? :P Może wykresik jakiś masz? Bo w sumie to jest to, o co walczyłeś pakując FMICa... Czujnik G72 - Intake manifold temperature sensor \ VAG* powinien być wkręcony gdzieś w kolektor dolotowy... :) Zaraz poszukam - może ja mam jakiś wykresik :]

 

apropo taśmy termoizolacyjnej, to słowo klucz - thermotec

 

 

//edit: pochwalę się, bo znalazłem jakiegoś archaicznego loga:

 

airintaketemp.png

Temperatura na zewnątrz = 20 stopni. Widać jak ślicznie Intercooler spełnia swoje zadanie. W chwili gdy stoi w miejscu temperatura puchnie.. jak tylko ruszy z miejsca - temperaturka spada do 24 stopni i utrzymuje się mimo ciśnięcia pedałem w podłogę. Autko dostało w dupsko, bo z tego co pamiętam był to jeden z ostatnich testów jakie robiłem tego popołudnia...) - było dość mocno zgrzane tego popołudnia.

Autko było rozkręcone na 1,4 bara i jeździło bez przepływki / bez BOVa - na seryjnym DV...

 

Niestety nie mogę znaleźć porównania serii bez intercoolera... ale z tego co pamiętam, to wychodziły wartości rzędu 30 stopni w trakcie jazdy i 40-50 na postoju... przy mrozie za oknem (więc dodajcie odpowiednio 20 stopni do temperatury odniesienia i mamy gotowy wzór skuteczność montowanych seryjnie intercoolerów) :P

 

aaaaaaaaa... zapomniałbym - te 25 stopni na wyjściu to oczywiście bez zastosowania żadnej osłony termicznej pomiędzy kolektorem a filtrem powietrza - dzieli je jakieś 5 cm powietrza i filtr ssie bez skrupułów ukrop znad rozżażonego kolektora. Ci, którzy mówili, że to będzie fakap racji nie mieli. Spotkałem się tylko z jedną opinią, która twierdziła, że przy turbo i FMICu nie ma to żadnego znaczenia. I to widać była opinia potwierdzona praktyką ;)

 

t_0001133.jpg

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...więc nie rozumiem o co tyle pretensji do tego biednego stożka ;> Niech sobie będzie tam spokojnie. A i osłone mu się dostanie porządną wkrótce :) Zrobie jutro wykres temperatury bo mam to w logu na swoim kompie, który jest w tej chwili rozpaćkany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności