Skocz do zawartości
arturoski

FMIC do B5 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm czyli... chyba zaopatrze sie w używany kolektor i go przerobie pod T4. Moge to zrobic za darmo, wiec chyba warto...

 

Jedyny minus to to, że nie moge się pozbyć katalizatora... jemu tez trzeba będzie zrobić przejściówkę...Może do jesieni się z tym wyrobię ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metalowy kat z 3" przelotem to wydatek rzędu 300zł... więc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
metalowy kat z 3" przelotem to wydatek rzędu 300zł... więc?

 

Masz na myśli rurą w środku? Sęk w tym, że mam już dobry kat z nierdzewki tylko 200 cpsi. Muszę się grubo zastanowić nad tym tematem...

 

A kata musze mieć, żeby auto przeszło mot w uk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na myśli normalny, sportowy katalizator umożliwiający Ci przejście przeglądu, a nie rurę... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o FMIC... Marek czy orurowanie do fmica masz pospawane w calosc czy na laczeniach jest silikon? (oczywiscie oprocz samego we/wy fmica). Mi tu ktos na miejscu podpowiada, ze lepiej laczyc je silikonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orurowanie jest powyginane, pospawane i spolerowane w całości. Silikon jest na wejściu przepustnicy, turbo i IC (bo inaczej byś tego nie spasował przecież ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedzialek oddaje skrzynie biegow do naprawy...sypie sie i na dodatek strasznie spowalnia silnik....zakupilem juz olej vw. Jak ogarne temat skrzyni wstawiam fmic. Nie moge sie doczekac... Myslicie, ze bez korekty programu powinienem czuc jakas roznice?

 

Aha.. do tych, ktorzy chca wstawic jednomas do passka po czipsie - skrzynka poleci nastepna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu się skrzynia posypie... pesymista ;) może coś źle złożyli przy składaniu sprzęgła i rozleciało się od wibracji? Może ten jednomas nie był do tego modelu skrzyni?

 

Bez korekty czy z korektą po zamontowaniu SMICa i tym ciśnieniu doładowania w najlepszym wypadku nie odczujesz po prostu żadnej straty... Zwiększy Ci się za to minimalnie lag bo potrzeba będzie napompować większą ilość powietrza zanim wytworzy się odpowiednie ciśnienie w układzie. W najgorętsze dni conajwyżej przy ostrzym przyspieszaniu przy 160km/h poczujesz, że auto nie słabnie... moja opinia ;) To nie dizel, ani wysoko doładowana instalacja, tylko K03!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlugo nad tym myslalem i jednak zdecyduje sie na K04 kolo jesieni. Dlatego IC nie chce żeby byl zbyt wielki - max 600 x 180 wydaje mi sie, że dobrze się "skomunikuje" z k04 ;> Nie mam jednak pojęcia czy mam zmieniać wtryskiwacze, fuel regulator itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem już dostawcę K04-15. Koszt 475 Funtów nówcia :) Może uda się im wepchnąć moją K03. Mam tylko nadzieję, że znalazłem dobry numer tego dmuchawca - 5304-988-0015. To niby numer turbo z jakiegoś 210KM Audi A4 z silnikiem wzdłużnym. Nawet przesyłka jest gratis heheh czyli git ;> Może szybciej się do tego zabiorę niż jesień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej wrzucic wtryski 320ccm. Po taniosci to mozesz tylko zmienic regulator paliwa na 4barowy.

 

jesli znalazles k03-073 (o ile dobrze pamietam albo 079) to potencjal jest troche lepszy niz w k04-015.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulator i wtryski pewnie też zmienię :) Ta cena to nie z ebay'a ani nie z Chin. Normalna firma zajmująca się sprzedaża i regeneracją turbin w UK. http://www.essexturbos.com/ Zamawiając na miejscu nie muszę się chyba obawiać lipy...tak mi się wydaje.. Wolf Zerknij jeśli Ci się chce na ich stronke i napisz co o tym myślisz... odpisali mi na maila w 15 minut.

 

Hi Arthur

 

Thank you for your enquiry.

 

Based on the part number you have given below the price for the turbo is

£405+VAT exchange. However if the part number is taken from our website

we will need confirmation that this is the actual number on your turbo.

It is important to get the part number from the actual turbo as this may

differ from the one you have given so may affect availability.

 

The Price includes:

- A one year warranty

- 12 months unlimited mileage

- Free collection and delivery in mainland UK. (There is a carriage

charge of £26+VAT for North Ireland)

 

 

EDIT: Jeszcze się chciałem zapytać co się dzieje z ta metalową rurą do SMICa przy zakładaniu fmica...?

 

 

Auto w warsztacie... rozbierają skrzynie zobaczymy co się tam dzieje. Dzisiaj rozmawiałem też z dobrym spawaczem, którego widze codziennie w pracy :) ... pospawa mi w całość orurowanie FMICa bez problemu.... rury bedą z aluminium T6 :)

 

Dzis rozmawialem z mechaniorem n/t mojej skrzyni. Nie znalezli jakiejkolwiek usterki. Jedyna rzecz, ktorej brakowalo to OLEJ w skrzyni. Byla calkiem sucha! Skladaja to wlasnie, potem zaleja olej vw i mam nadzieje, ze bedzie git.

 

Poza tym, powtarzam pytanie:

 

...co się dzieje z ta metalową rurą do SMICa przy zakładaniu fmica...?

 

Czy bedzie trzeba ja wyciac, czy po prostu ja tam zostawic? Nie mam pojecia czy jest to osobna rura czy czesc konstrukcji...

 

FMIC powinien byc w przyszlym tygodniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie, przecież to wzmocnienie przyspawane do podłużnic. Tego raczej nie chcesz wycinać... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee tam tnij:) zawsze bedzie lzej :)

 

 

 

co do strony.

to jeszcze mozesz montowac 5303-988-0073 czyli wlasnie k03-073 generalnie podobno minimalnie lepsza od k04. zobacz ktora tansza i jazda.

 

z ciekawosci dowiedz sie ile ta kosztuje

 

5316-970-7001 W

 

trzeba troche kolektor przerobic i bedzie gites. Potencjal do 270km na tym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że to wzocnienie :) ...

 

k03-073 z tego co znalazłem jest to turbo z 2003 audi a4 1.8t quattro - seria 190KM

k04-15 u obydwu dostawców napisane jest, że to z audi a4 "upgraded" 1996+ - seria 210KM

 

Wyślę jeszcze zapytanie, ile kosztuje ta pierwsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś Passka. Zalany nowy olej do skrzyni...całość lepiej chodzi niż wcześniej, jednak dziwny dzwięk ze skrzyni pozostał. Dali mi gwarancje na skrzynie, że nie ma żadnych usterek... No i dobra będe tak jeździł...

 

Nie mam jeszcze odpowiedzi co do K03-73, jeżeli chodzi o cene.

 

Chciałem sobie dziś sprawdzić przepływke... Wziąłem laptopa, kabel itd wsiadam extra włączam wszystko... włączam kanał 3 a tam jakieś inne rzeczy ... tzn naczytałem się na forum o MAF spec/actual ... nie przyszło mi do głowy, że to było dla TDI.

 

Więc jak sprawdzić przepływomierz w mojej benzynie? Którą grupę trzeba podać? Przeszukałem na szybko liste grup z http://www.ross-tech.com/vag-com/m_blocks/ ale nie znalazłem.

 

Za "naprawę" skrzyni skasowali mnie tyle siana, że chyba odłożę fmica do przyszłego miesiąca :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz przepływy. jakies pierwsze kanaly.

 

spec/actual mozez sprawdzic sobie na kanale chyba 118 albo 114 (nie pamietam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem tytuł wątku bo to już nie o kit chodzi.

 

Dziś zamówiłem FMIC'a 530x235x65mm i orurowanie 2.5". Wkrótce K04-15 oraz foty. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie zmiescisz tego ic? duzo bedzie ciecia? zdaj relacje bo tez sie juz nad tym zastanawiam ale nie chce mi sie sciagac zderzaka tylko po to zeby poogladac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo trzeba bedzie wejsc pomiedzy chlodnice i pas przedni. Cooler jest krotki wiec jest szansa ze nie trzeba bedzie ciac.

Szkoda ze nie kupiles coolera o wysokosci 7" to bys mial niemal plug'n'play a tak masz plug'n'pray :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności