Skocz do zawartości
arturoski

FMIC do B5 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi dokładnie o ten towar:

 

http://cgi.ebay.co.uk/AUDI-A4-B5-VW-PASSAT-B5-B5-5-1-8T-FRONT-INTERCOOLER-KIT_W0QQitemZ220237948101QQihZ012QQcategoryZ72205QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Ta aukcja będzie trwała jeszcze kilka dni ale podejżewam, że ten fmic będzie można jeszcze długo zakupić na ebayu.

 

Pytanie: Czy to podejdzie do Passka B5. Na zdjęciu jest A4. Problem w tym, że ja nie widziałem przodu B5 i prosiłbym kogoś kto zdejmował zderzak lub ma zdjęty, zerknął... porównał i wypowiedział się czy to podejdzie pod B5 1.8T APU. :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max wymiar jaki wchodzi pod pas przedni bez rzezby to taki

 

 

03-03-08_0933.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki :) Bez problemu moge taki dostac w UK, gorzej bedzie z rurami... Bede musial znalezc kogos kto by mi to pospawal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
max wymiar jaki wchodzi pod pas przedni bez rzezby to taki

 

 

 

jaki jest koszt takiego fmic`a ?

Do 3BG ten podejdzie czy można wstawić o innych wymiarach? Pytam się gdyż nie znam wymiarów customowych oraz od iveco a przymierzam się do zamontowania IC. Moje stadko 194/270 chciałoby przytulić coś jeszcze :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rura równiez powinna byc 2.5", czy moze wiekszej srednicy ? The.Wolf te rozmiary sa z wlotami czy sam rdzen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie pamietam, ale imo to byl wymiar calosci. W przypadku montazu pod pasem to i tak Cie interesuje wysokosc. Jesli masz ori podkladke zderzaka trzeba bedzie ja minimalnie podciac....

 

ile taki kosztuje? ten sprzedalem za 500.

wejscie wyjscie 2,5". Cooler spokojnie do 300km wyrabia z palcem w du....

 

 

co do wymiarów rur to 2,5" bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ten ebay i kiszka... Są niewielkie coolery o głębokości około 2,5", ale jeden ma wloty 2,25" a drugi 2,5". Który wybrać?

 

Ceny tych fmicow - 60-70 funtow.

 

 

1) 550x140x65MM @ 2.25" i/o

2) 450x165x80MM @ 2.5" i/o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) 550x140x65MM @ 2.25" i/o - to jest 5005 cm3 czyli jak dobrze licze 5 litrow/ pole powierzchni to 770 cm2

2) 450x165x80MM @ 2.5" i/o - to jest 5940 cm3 czyli okolo 6 litrow/ pole powierzchni to 742,

wiec wg. moich wyliczen( choc nie wiem czy dobrze obliczylem:585:) skuteczniejsza byla by opcja nr 2 i do tego ma wiekszy wlot i wylot 2,5 cala czyli powietrze bedize mialo lepszy przeplyw. Ja to bynajmniej tak kminie, ale niech sie wypowiedza pojetniejsi.

Pozdrawiam kolege z Manchesteru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam kolege z Manchesteru

 

Pozdrawiam również :)

 

Ja mam taką teorię. Napiszcie co o tym myślicie ( pewnie i tak jestem w błędzie :644: )

 

Przy takim turbo jak K03/K04 rura o mniejszej średnicy bedzie w stanie "przenieść" powietrze pod więszym ciśnieniem niż rura o wiekszej średnicy.

 

Czy nie lepiej postawić tutaj na wariant nr1, czyli większe pole powierzchni przy mniejszej głębokości coolera co pozwoli na lepsze dojście powietrza do chłodnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszy jest grubszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiec skupie sie na tym grubszym i pod niego zrobie laczenia 2.5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja bym zaproponowal poszukanie ci czegos tutsaj : www.ebay.com tylko przesylki beda drogie ale zapewne i tak bedzie sie oplacac. a z tego co sie orientuje masz turbine K03 znalazlem w stanach K04 na ktorej w seri samochodz ma chuba o 30-50 kucy wiecej i cena atrakcyjna popatrz http://cgi.ebay.com/ebaymotors/_Car-Truck-Parts-Accessories__K04-Turbocharger-Turbo-VW-TDI-Passat-Jetta-UPGRADE-96_W0QQitemZ230254387898QQadnZCarQ20Q26Q20TruckQ20PartsQ20Q26Q20AccessoriesQQadiZ2865QQcmdZViewItem?hash=item230254387898&

Pozdrawam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz od dawna mam na oku K04. Narazie muszę się jednak ogarnąć finansowo. Planuję K04 na październik. Jeżeli chodzi o towar ze Stanów... Maja niesamowity sprzęt na www.ecstuning.com a dokładnie tutaj:

 

http://www.ecstuning.com/stage/edpd/pagebuild_v2.cgi?html=vehicle-home.html&make=Volkswagen&model=Passat%20B5&submodel=FWD&engine=1.8T

 

Boję się jednak czy mi cła nie dołożą przy wjeździe do UK. Wiem też, że nowe K04 można dostać w UK w granicach 450F. Będzie to trzeba przekalkulować... Puki co FMIC.

 

nalazlem w stanach K04 na ktorej w seri samochodz ma chuba o 30-50 kucy wiecej i cena atrakcyjna popatrz

 

To turbo to jakaś niezła kombinacja. Flansza nie pasowałaby do mojego katalizatora, który jest na 3 śruby. Powinna być podobna do tej na kolektorze wydechowym. Sprzedawca chyba proponuje to do TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że z tymi K04 jest taki zonk, że nigdy nie wiesz co kupujesz... A zwrócić tego nie bardzo też masz jak jak się okaże, że to Chinol... :(

 

panowie, ale po co się chrzanić w K04 jak można sobie GT28RS założyć, zmieścić się w 1000Ł z montażem (używam Waszej waluty żeby było prościej) i wysterować to tak, żeby "na razie" jeździło. A później w miarę wzrostu funduszy dmuchać coraz więcej, podlać więcej, wysprzęglać mocniej i "pęknąć" 300 końmi w asfalt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nawet chwilę nie zastanawiał, gdyby to auto było nowsze. Musiałbym pewnie zrobić przebudowe silnika pod GT28RS, żeby pojeździć na tym parę lat. A za parę lat wolałbym sobie kupić coś w Quattro, albo od razu wymarzone 350Z :>

 

Garret jest kuszący. Wiem, że to nie jest kosmiczny wydatek, ale wiąże się z tym zbyt wiele przeróbek. A żeby też robić to tylko po to żeby na razie jeździło to chyba K04 sobie poradzi...Tak mi się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbo z linka jago to chiniol. tego bym sobie do kosiarki nie zamontowal.

 

a na Marka poczekamy..... za rok max 18 miesiecy i bedzie latał AWD :) heheheheheeh

i zaczniemy wreszcie skrecac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogo w tej anglii macie :(

 

nie mialem na mysli wstawianie awd do jego budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym turbo. Z przerobieniem kolektora wydechowego nie miałbym raczej problemu... wyciać kawałek blaszki na laserze pod wymiar flanszy turbo :) Powiedzcie mi ... z jakiego materiału wykonany jest seryjny kolektor wydechowy ?

 

edit:

 

the.wolf czy jestes w stanie powiedzieć czy to turbo (pewnie taka sama flansza jak Marka) pasowałoby pod "całą reszte" zakładając, że kolektor mam przerobiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drogo w tej anglii macie

gt28rs dokładnie tyle co u nas teraz kosztuje... ;)

 

the.wolf czy jestes w stanie powiedzieć czy to turbo (pewnie taka sama flansza jak Marka) pasowałoby pod "całą reszte" zakładając, że kolektor mam przerobiony

 

zakładasz kolektor pod T4 i wjo... zamontujesz tam już cokolwiek. A z seryjnym kolektorem masz do wyboru - seryjne K03 albo K04-015... Czyli... nie masz wyboru żadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności