Skocz do zawartości
longboy

Zakłócenia radia przy włącząnej ładowarce

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zauważyłem że za każdym razem kiedy łączę ładowarkę telefonu pod zapalniczkę to w radiu mam zakłócenia, trzaski, piski, syki i różne inne dziwne dźwięki. Dzieje się tak przy odbiorze stacji ze słabszym sygnałem np. ESKA jadąc w trasie. Telefon Nokia, ładowarka Nokia, radio Gamma V (choć wcześniej było gamma IV) co jest że tak jest?

Telefonu używam jako nawigacji i ładowanie go jest konieczne.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić źródło ładowania telefonu z przetwornicy na stabilizator.

To wszystko.

Przetwornica jest źródłem takich zakłóceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAFO, mógłbyś jaśniej wytłumaczyć co i jak, co zastosować. Nie jestem elektrykiem i nie znam się na tym.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mu o rodzaj ładowarki, choć osobiście nie spotkałem się z przetwornicą do ładowania telefonu. Jakby nie było z 12V podajesz telefonowi ok 5V.

Co to za ładowarka ? Moim zdaniem jest wadliwa i tyle. Być może poza rezystorem masz kawałek cewki, dławika, który wzbudza się, wyje, zakłóca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem o jakichś ładowarkach firmy Nokia że kontrolują prąd ładowania, że nawet zapalać silnik z włączoną ładowarką do telefonu można. Ciekawe czy coś by pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słyszałem o jakichś ładowarkach firmy Nokia że kontrolują prąd ładowania, że nawet zapalać silnik z włączoną ładowarką do telefonu można. Ciekawe czy coś by pomogła.

 

Możesz rozwinąć twoją wypowiedź, bo nie kumam. Nigdy nie wyłańczam ładowarki jak odpalam auto, osobowe jak i ciężarowe(gdzie tam prąd ładowania podchodzi do 26V) i nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...prąd ładowania podchodzi do 26V

 

 

od kiedy mierzymy natezenie prądu w V ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka ro zwykły transformator i mostek.

Telefon sam dba o dobranie prądu ładowania.

 

Tak więc wystarczy zwykły LM7805, kondensator filtrujący i rezystor ograniczający powiedzmy do 500mA.Problem jest w tym, że Taki LM pracuje poprawnie powyżej wartości prądu ok 300mA a więc należy go dodatkowo obciążyć do tej wartości w stanie jałowym.

Dlatego też producenci nie stosują tego rozwiązania, ponieważ wytracenie 4W w obudowie takiej ładowarki wiązałoby się z jej zniszczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

od kiedy mierzymy natezenie prądu w V ???

No dobra navik, wiesz o co mi chodzi. Niech Ci będzie i NAPISZĘ POPRAWNIE

 

Nigdy nie wyłańczam ładowarki jak odpalam auto, osobowe jak i ciężarowe(gdzie tam napięcie podchodzi do 26V) i nic się nie dzieje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję :P

 

Kupiłem mini ładowarkę pod gniazdo zapalniczki z dwoma wejściami USB. Ładuje telefon i rejestrator.

Sama ładowarka bez podłączonych urządzeń już zakłóca, tak że nawet najsilniejszych stacji radiowych nie słychać...

Jak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienić ładowarkę. Ewentualnie samochód ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmienić ładowarkę. Ewentualnie samochód

 

Hehe :D

 

Tak się zastanawiam, czy jak przeniosę gniazdo zapalniczki gdzieś w okolicach schowka i podciągne do stałego +12V ze skrzynki bezpieczników to coś się zmieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam identyczny problem...rownież gamma V. Uzywałem już dwóch ładowarek jak i kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórzcie ładowarki a ujrzycie scalak MC34063, jest to przetwornica która w swoim podstawowym ( jak i każdym z resztą) układzie sieje strasznie, nic na to nie poradzicie jak zakup lepszej ładowarki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, parę postów wyżej... :)

Niestety, tylko stabilizator zapewni zasilanie 5V bez jakiegokolwiek siania.

Sam mam taką ładowarkę-samoróbkę już kilka lat i sprawuje się ona doskonale. W ogóle nie zakłóca CB

Jedyny mankament to jedno gniazdo usb, bo nie miałem podwójnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką ;)

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna rzecz, bo mikroskopijna, ale cóż, kiedy sieje...

 

Mam coś takiego:

lm78t05-to-220-3-pin-5v-3a-xinstronics-1405-21-xinstronics@2024.jpg

 

 

przykręcone do:

radiator.jpg

 

 

 

W radiator wciśnięte jest gniazdo usb...

 

Działa jedwabiście. Zwłaszcza, kiedy setki kilometrów jedzie się z włączonymi CB i nawigacją

:luka

Edytowane przez JAFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, ale gdzie jest jakiekolwiek zabezpieczenie? NI ma... Już 2 razy ze zwykłego LMa poszło mi VCC akumulatora na urządzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co moze jeszcze powodowac zbieranie zaklocen przez radio FM w momencie zalaczania kierunkowskazu? Czyz HIDy i DRL czy bez w radiu caly czas slyszalne jest zalaczanie sie kierunku (tylko w momencie jego pracy). Takie jakby CYK, CYK, ....

 

Radio niefabryczne Pioneer, ale przez pierwsze 2 lata po jego montazu nie slyszalem tego dzwieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności