Skocz do zawartości
Gość ggrzee

miękki hamulec

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli tylko "nowa" pompa jest OK to powinno pomóc, ponieważ wpadający pedła hamulca w podłogę bez ubytku płynu hamulcowego to ewidentnie wina pompy hamulcowej, która przepuszcza płyn między sekcjami. Miałem takie coś. Po wymianie pamiętaj o porządnym odpowietrzeniu układu i utrzymywaniu poziomu płynu w zbiorniczku podczas odpowietrzania. Może też się przydać odpowietrzenie wysprzęglika sprzęgła.

 

Witam ja mam taki problem przy przekładaniu opon zauważyłem pęknięta osłonę cylinderka , zakupiłem zestaw naprawczy wymiana poszła gładko , wymieniłem cały płyn na nowy odpowietrzałem kilka razy i dalej pedał hamulca jest nie tak twardy jak powinien. No i przyszedł czas na wizytę u mechanika ,diagnoza była jedna walnięta pompa hamulcowa , pytam jak to przecież wszystko było ok a pompy nie ruszałem .Stwierdzenie pana mechanika źle odpowietrzałem układ coś niby że za mało płynu w zbiorniczku podczas odpowietrzania doprowadziło do uszkodzenia pierścieni gumowych w pompie skutkiem czego jest przepuszczanie płynu przez pompę

(pedał hamulca cały czas uchodzi do podłogi powoli).Kupiłem używaną pompę 50 zł w piątek jadę do warsztatu na wymianę ciekawe czy to pomoże :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem pisać posta ... i dodzwoniłem się do mechaniora co mi Paska robił. Więc pytanie będzie inne. Wymieniony cylinderek który ciekł ,pedał dalej bierze nisko (ale jest drobna poprawa) i okazuje się ,że serwo "syczy"-więc złom. Dużo roboty jest ,żeby wymienić samemu pompe z serwem?Pytam bo nigdy tego nie uskuteczniałem :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dużo roboty jest ,żeby wymienić samemu pompe z serwem?

jest trochę zabawy ale nie jest to trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem taką sytuację, stałem przed światłami i miałem naciśnięty pedał hamulca po jakimś czasie pedał powoli wpadał w podłogę, zauważyłem również że po drugim naciśnięciu pedału hamulca hamuje lepiej. Teraz przy włączonym silniku i naciśnięciu pedału hamulca powoli wpada on w podłogę, jaka może być tego przyczyna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka może być tego przyczyna???

Jeśli pedał rośnie za każdym uderzeniem to układ do odpowietrzania a jak za każdym razem pedał idzie powoli w dół to nieszczelne tłoczki w pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam coś podobnego i dziś oddałem auto do mechanika zobaczymy co mi powie.?!

Mianowice pedał hamulca jest twardy przed uruchomieniem silnika po zwolnieniu ręcznego wpada powoli do samego końca ,pompuje nogą ze dwa razy i jest ok przez chwilę ,potem pedał leci znowu do końca.!! VW Passat 2006 2.0 170KM TDI

jeżdzę nim od kilku miesięcy zrobiłem w te wakacie trasę Essen -Hannover Głogów.3 dni i Rewal oraz Boszkowo i wracając z jeziorka poczułem coś takiego?! Czy płyn ucieka nie wiem dolałem raz 100ml,i po 60 kilometrach wydaje się że mogę dolać tyle samo..?!

Zobaczymy co mechanik powie.?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś jest mi może powiedzieć czy demontaż serwa bez odkręcania przewodów od pompy hamulcowej jest możliwy? Tzn, odkręcam pompę od serwa, odkręcam śruby pod kierownicą i wyciągam serwo odchylając pompę na bok..uda się?

 

Passat b3, silnik 2.0 2E bez abs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osorki... ale jak coś to u mnie odpowietrzyli kilka razy i wymienili płyn i było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności