Skocz do zawartości
Gość ggrzee

miękki hamulec

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za odzew.wymiana plynu pomogła :528:staje deba teraz dzieki jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie jest tak ,że pedał miękki , jak popompuje robi się twardy. Nie ubywa płynu hamulcowego. Odpowietrzany był pare razy układ na podnośniku bez a później przy włączonym zapłonie. I hamulce nadal słabo hamują -moze jeszcze jest powietrze? klocki z tyłu wymienione,z przodu też wyglądają na nowe. Dodam,że jak mechanik dolewał płynu hamulcowego do zbiorniczka to nie chciało coś zassysać ,a było na około połowie zbiorniczka. Teraz jest na maxa. Ktoś może wie co jest nie tak-czy nadal zapowietrzony? Autko nie dawno kupione i ponoć miesiąc nie było użytkowane.

Jak sprawdzić czy pompa abs jest zapowietrzona?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem paska na koniec pazdziernika jak wóz roboczy. pedał schodził nisko ale sie zatrzymywal w pewnym momencie i hamował dobrze. przedwczoraj jadac na krótkim dystansie, hamulce nierozgrzane. wcisnałem pedał a auto fiuuuu dalej pojechało.i sytuacja wyglada tak ze plynu nie ubywa, raz hamuje normalnie a raz dzieja sie takie cuda wlasnie ze przepuszcza calkowicie.chciałem dzisiaj odpowietrzyc zaciski i odkryłem ze mam jakies porabane odpowietrzniki.nie na klucz jakis tam tylko poprostu rurki takie gładkie jak by kombinerkami mialo sie to odkrecac.oczywiscie jeden sie urwał, z drugim dalem sobie spokój.jutro chyba kupie uzywana pompe i zobacze co sie bedzie działo.

 

---------- Post added at 20:48 ---------- Previous post was at 20:44 ----------

 

i jest miekki hamulec, twardy jak zgasze silnik
tak tez jest u mnie. na zgaszony twardy na wlaczonym miekki. wymiana plynu pomoze?? chociaz patrzac na inne objawy nie sadze chyba :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odkryłem ze mam jakies porabane odpowietrzniki.nie na klucz jakis tam tylko poprostu rurki takie gładkie jak by kombinerkami mialo sie to odkrecac.

ktoś próbował odkręcać i zjechał. jak je dasz radę wykręcić to można same odpowietrzniki dokupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze mozna same kupic.mam firme handlujaca czesciami :P patrzylem na allegro zaciski po 30pln sa. jak nie bedzie wyjscia to sie kupi uzywki. gumki sie powymienia wszytskie i jazda :) gorzej ze to auto nie moze stac bo non stop jezdzi po klientach a drugiego nie mam :(

 

---------- Post added at 21:34 ---------- Previous post was at 20:59 ----------

 

ktoś próbował odkręcać i zjechał.
swoja droga nie wiem jak mozna bylo je az tak na gladko zjechac . ktos mial naprawde talent. tyle ze je posprawdzalem i wszystko ladnie pracuje,nic nie zapieczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
swoja droga nie wiem jak mozna bylo je az tak na gladko zjechac

można... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Miękki pedał hamulca i hamuje tylko przednia oś.

Myślałem, że regeneracja zacisków(uszczelniacze, smeringi) coś da. Ale jest dalej to samo. Czyżby uszkodzoa mogła być pompa, serwo? A może ABS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zregenerowałem pompe, wymieniłem płyn i wymieniłem zaciski z przodu i....... dalej lipa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero po wymianie cylinderków z tylu i ponownym odpowietrzeniu całego układu pojawiła sie nadzieja. hamulce zaczeły działac tak ze blokuje koła :D minus taki ze bierze na samym dole prawie przy podłodze. da sie jezdzic , przeglad przejdzie ale jednak to nie tak jak powinno byc. nie bardzo mam koncepcje jaka jest tego przyczyna :/ a czy jest jakas regulacja skoku pedała czy cos?? bo do momentu hamowania lata sobie luzno w sumie bez oporu tak jak by nie pompował wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dopiero po wymianie cylinderków z tylu i ponownym odpowietrzeniu całego układu pojawiła sie nadzieja. hamulce zaczeły działac tak ze blokuje koła :D minus taki ze bierze na samym dole prawie przy podłodze. da sie jezdzic , przeglad przejdzie ale jednak to nie tak jak powinno byc. nie bardzo mam koncepcje jaka jest tego przyczyna :/ a czy jest jakas regulacja skoku pedała czy cos?? bo do momentu hamowania lata sobie luzno w sumie bez oporu tak jak by nie pompował wcale.

a układ dobrze odpowietrzony?? klocki i tarcze w jakim stanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a u mnie jest tak ,że pedał miękki , jak popompuje robi się twardy. Nie ubywa płynu hamulcowego. Odpowietrzany był pare razy układ na podnośniku bez a później przy włączonym zapłonie. I hamulce nadal słabo hamują -moze jeszcze jest powietrze? klocki z tyłu wymienione,z przodu też wyglądają na nowe. Dodam,że jak mechanik dolewał płynu hamulcowego do zbiorniczka to nie chciało coś zassysać ,a było na około połowie zbiorniczka. Teraz jest na maxa. Ktoś może wie co jest nie tak-czy nadal zapowietrzony? Autko nie dawno kupione i ponoć miesiąc nie było użytkowane.

Jak sprawdzić czy pompa abs jest zapowietrzona?

Pozdrawiam

 

witam po raz pierwszy wszystkich.

Mam podobny problem z hamulcami j/w. Na początku pedał miękki, po pompowaniu twardnieje, ale i tak łapie dopiero przy podłodze. Na wyświetlaczu po uruchomieniu pojawia się komunikat od dysfunkcji prawego przedniego hamulca. Może jakis pomyśł jak to ugryźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po wymianie tylnego zacisku pedal hamulca w moim passacie stal sie miekki na postoju przy wlaczonym silniku.tyl odpowietrzalem i nie pomoglo czy trzeba odpowietrzyc tez przod? slyszalem tez wersje ze tak ma byc w tym modelu. Pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowietrz caly uklad od nowa zaczynjac od kola najdalszego w ukladzie powinno napewno pomuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam po wymianie tylnego zacisku pedal hamulca w moim passacie stal sie miekki na postoju przy wlaczonym silniku.tyl odpowietrzalem i nie pomoglo czy trzeba odpowietrzyc tez przod? slyszalem tez wersje ze tak ma byc w tym modelu. Pomocy!!!

na przyszłość zapytaj w dziale b5, a jak sie odpowietrza, to cały układ, a nie tylko tył...

pomuc

a może pomóc?? ;) nic nie podkreśliło?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,w moim autku już sam nie wiem co się dzieje z hamulcami .Niedawno pisałem o tym na forum ale po naprawie uznałem temat za zamknięty,ale ostatnio nie wiem co się stało z moimi hamulcami.Otóż wymieniłem oba tylne cylinderki(w jednym był urwany odpowietrznik) , szczęki hamulcowe,bębny podobno są jeszcze dobre.wymieniłem również płyn hamulcowy.Po odebraniu auta od mechanika hamulce miałem super.Po około tygodniu stwierdziłem że autko hamuje raz lepiej raz gorzej.Podjechałem na stację diagnostyczną na sprawdzenie siły hamowania ,gdzie pan diagnosta stwierdził że hamulce są ok.,ale ja nadal mam hamulce nieobliczalne.Nie wiem już co mam robić ,nie chcę się ładować w niepotrzebne koszty ,bo już myślałem o zmianie pompy hamulcowej.Może szczęki hamulcowe są troszkę za krótkie bo i o takich przypadkach czytałem w gazetach .Nie mam czasu na ściągnięcie bębnów w najbliższym tygodniu (zbyt późno wracam z pracy ),może ktoś mi coś podpowie zanim cokolwiek zacznę robić .

Edytowane przez yoda2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może ktoś mi coś podpowie zanim cokolwiek zacznę robić .

Sprawdź czy gdy wciskasz powoli pedał hamulca zatrzymuje sie on na tej samej wysokości gdy znów gwałtownie uderzasz w pedał ,

Jeśli pedał w obu przypadkach zatrzymuje sie na różnych wysokościach to...pompa do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pedał zatrzymuje się na jednakowej wysokości.Układ raczej nie jest zapowietrzony bo jak wcisnę pedał kilka razy to jest on taki sam a przy zapowietrzonym robił by się twardszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego rudi1983, odwiedź dział B5, jest tam o wiele więcej na temat o który pytasz, a posty nie na temat zostały usunięte z tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem przy przekładaniu opon zauważyłem pęknięta osłonę cylinderka , zakupiłem zestaw naprawczy wymiana poszła gładko , wymieniłem cały płyn na nowy odpowietrzałem kilka razy i dalej pedał hamulca jest nie tak twardy jak powinien. No i przyszedł czas na wizytę u mechanika ,diagnoza była jedna walnięta pompa hamulcowa , pytam jak to przecież wszystko było ok a pompy nie ruszałem .Stwierdzenie pana mechanika źle odpowietrzałem układ coś niby że za mało płynu w zbiorniczku podczas odpowietrzania doprowadziło do uszkodzenia pierścieni gumowych w pompie skutkiem czego jest przepuszczanie płynu przez pompę

(pedał hamulca cały czas uchodzi do podłogi powoli).Kupiłem używaną pompę 50 zł w piątek jadę do warsztatu na wymianę ciekawe czy to pomoże :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności