Skocz do zawartości
Gość volker88

Dorobienie świateł przeciwmgielnych w passacie b6

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjmujesz kratkę i wykręcasz przeciwmgielne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie trochę inne pytanie... Tak od innej strony. W wersji europejskiej jest tylko jedno światło cofania, co bywa... hmm... upierdliwe z deka... Podczas cofania w pewnych sytuacjach oświetlenie tylko z jednej strony przeszkadza. W sensie, że przydałoby się z drugiej... Tak się zastanawiam, czy jest jakiś w miarę prosty sposób, żeby dołożyć drugie światło cofania w miejsce przeciwmgłowego? No i co z przeciwmgłowymi wtedy? Trochę nie chciałbym z nich rezygnować. Tak sobie myślałem, żeby je w ringa dać na ledach. Ktoś robił takiego fikołka? Dużo z tym roboty (pomijam samo oledowanie lampy) i czy da się to jakoś sensownie wpiąć w moduł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to już opanowane - warsztat: ringi w klapie - autor: kolega m3iaz

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, to ja wiem, że ringi są przez kolegę m3iaza opanowane, tylko zazwyczaj ringi w klapie są podpinane jako światła mijania. Samo obsadzenie ledów w kloszu to temat w miarę jasny. Chodzi mi o jakieś sensowne połączenie tego później w całość. Tak mi jeszcze przyszło do głowy, że skoro już robić ringi, to je faktycznie podpiąć je pod mijania, a przeciwmgłowe zrobić z wewnętrznych kółek w światłach w błotnikach. Dałoby tak radę? I czy np. nie jest to niezgodne z wymogami homologacyjnymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam, w przepisach jest wymagana jakaś minimalna odległość świateł stopu od przeciwmgłowych tylnych - chodzi o to żeby przeciwgłowe tylne nie wprowadzało w błąd kierującego za nami, np włączysz przeciwmgłowe i później stop - trudno go będzie dostrzec. a właśnie, a co ze stopem? gdzie go umieścisz? w klapie możesz podpiąć na ringach przeciwmgłowe tylne, a kupując lampę lewą w klapę od amerykana masz 2 wsteczne. Wystarczy prawdopodobnie pociągnąć 2 kable (nie wiem co z oszukiwaniem kompa, bo będzie większe obciążenie).

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... No właśnie, stop... Kurczaki... Przyszedł mi do łba inny szatański pomysł. :devil. A jak by tak w zrobić dwa przeciwmgłowe w środku kloszy na klapie, a dookoła na ledach w obydwóch światła cofania? Tak najbardziej mierzi mnie to pojedyncze światło cofania. Tylko kurcze, skąd wziąć prawy klosz z czerwonym kółkiem w środku. Albo dać dwa z białym kółkiem (lewy od amerykańca) i tylko czerwone żarówki wsadzić. Hmm... Tylko kupa z tym roboty... :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mój gust - środki do cofania - lepsza rozbłyszczka (większa) - będzie lepiej widać z tyłu teren, a przeciwmgłowe - to nas ma być widać a nie my mamy widzieć. poza tym to jest łatwiejsze - dokupienie lewej od amerykana i wstawienie diod. Sam rozważam to u siebie.

pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm... No właśnie, stop... Kurczaki... Przyszedł mi do łba inny szatański pomysł. . A jak by tak w zrobić dwa przeciwmgłowe w środku kloszy na klapie, a dookoła na ledach w obydwóch światła cofania? Tak najbardziej mierzi mnie to pojedyncze światło cofania. Tylko kurcze, skąd wziąć prawy klosz z czerwonym kółkiem w środku. Albo dać dwa z białym kółkiem (lewy od amerykańca) i tylko czerwone żarówki wsadzić. Hmm... Tylko kupa z tym roboty...

 

czerwony wkłąd mogę ci opylić, został mi po modzeniu na ringi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angole mają wsteka i mgiełkę na odwrót...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie bez znaczenia, czy bym wziął lewe od angola, czy amerykańca. I w jednym i w drugim jest wsteczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moją "zaktualizowaną" wiedzę:

u amerykana są 2 wsteczne, przeciwmgłowego brak,

u angola lewe wsteczne prawe przeciwmgłowe,

u nas (europa) prawe wsteczne lewe przeciwmgłowe.

 

czyli można mieć i 2 czerwone (przeciwmgłowe) i diody białe do cofania

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyjmujesz kratkę i wykręcasz przeciwmgielne...
dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A proszę... drobiazg... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat. Mój Passat nie ma halogenów z przodu. Myślę nad dołożeniem ich. Wiem że zderzak przedni był w moim autku wymieniany - nie wiem czy wcześniej miał halogeny - muszę poszukać może jakaś wiązka jest (?). Jeśli nie pozostanie zakup wiązki na allegro + oczywiście halogeny, kratki, włącznik...

 

A może ktoś wie - który przewód w włączniku odpowiada za halogeny? U mnie jest 9 przewodów do włącznika (brakuje tego pod pinem 5) - może to mnie naprowadzi czy kiedyś halogeny posiadał... czy instalacja włącznika świateł jest zawsze taka sama nie zależnie od wersji wyposażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel wyzwalający - pin nr 5 wyłącznika świateł, pin nr 6 wtyczki E kontrolera (16 pinowa czarna wtyczka).

 

Żeby wepchnąć kabelek do złącza, trzeba je wysunąć z osłony. W tym celu trzeba podważyć z boku zatrzask. Obydwie osłony mają zatrzaski, które trzymają całość w gniazdach. Dodatkowo wszystkie złączki przy kontrolerze są zabezpieczone przed wypadnięciem czerwonym zatrzaskiem.

 

Kable od świateł - pin nr 4 wtyczki A (prawe) i pin nr 2 wtyczki D (lewe).

 

Żeby wepchnąć kabelek do złącza, należy wysunąć o kilka milimetrów fioletowe zatrzaski.

 

Ostatnia czynność to przeprogramowanie kontrolera. Włączamy światła przeciwmgielne (bit 0 bajtu 0) oraz monitorowanie żarówek w światłach przeciwmgielnych przednich (bit 2 bajtu 18).

 

Jeszcze jedno - Wymiana bordnetza na taki który obsługuje halogeny, najlepiej 30bit z Passata CC.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze jak to zrozumiałem swoimi słowami ok?

 

Kabel wyzwalający - pin nr 5 wyłącznika świateł, pin nr 6 wtyczki E kontrolera (16 pinowa czarna wtyczka).

 

Brakujący kabelek do pin nr 5 włącznika do bordnetza pin 6 wtyczka E

 

 

Żeby wepchnąć kabelek do złącza, trzeba je wysunąć z osłony. W tym celu trzeba podważyć z boku zatrzask. Obydwie osłony mają zatrzaski, które trzymają całość w gniazdach. Dodatkowo wszystkie złączki przy kontrolerze są zabezpieczone przed wypadnięciem czerwonym zatrzaskiem.

 

Czyli odblokowujemy obie wtyczki i instalujemy kabelek w podanych wcześniej pinach obu wtyczek. Czyli trzeba by kupić piny i kabelek.

 

Kable od świateł - pin nr 4 wtyczki A (prawe) i pin nr 2 wtyczki D (lewe).

 

Żeby wepchnąć kabelek do złącza, należy wysunąć o kilka milimetrów fioletowe zatrzaski.

 

Czyli jak kupie wiązki do halogenów to z jednej strony będzie końcówka do podłączenia lamp, z drugiej podpinamy się pod bordnetza do wtyczek A i D.

 

Ostatnia czynność to przeprogramowanie kontrolera. Włączamy światła przeciwmgielne (bit 0 bajtu 0) oraz monitorowanie żarówek w światłach przeciwmgielnych przednich (bit 2 bajtu 18).

 

Jeszcze jedno - Wymiana bordnetza na taki który obsługuje halogeny, najlepiej 30bit z Passata CC.

 

I programowanie sprawa jasna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiązka z rozbitka będzie tylko do zderzaka, kończy się na przednim pasie (jest tam druga strona wtyczki). Od tej wtyczki musisz pociągnąć dwa przewody do bordnetza. Oczywiście musisz kupić wszystkie konektory, musisz też ściągnąć zderzak jak chcesz zrobić jak w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby sprawdzić w ilu procentach macie przyciemnione światła przeciwmgielne?

Ja miałem 92% świeciły słabo, więc wpisałem 0 i świecą dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ustawiłem 100% jako przeciwmgielne i 50% jako dzienne :marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności