Skocz do zawartości
Gość Tommi

czujnik STOP

Rekomendowane odpowiedzi

można rozebrać i wyczyścić ( ja tak zrobiłem po tm błędzie u siebie) i będzie działać dalej, albo spróbuj pierw wyregulować czujnik pod naciśnięcie pedału. Jak rozbierzesz by się dostać do niego zobaczysz o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączam się, może jeszcze nie usterka, ale objaw nie do końca normalny. Otóż STOP świeci dopiero przy mocniejszym naciśnięciu hamulca, gdy tylko go muskam bo chcę tylko troszeczkę wytracić prędkość, wówczas nie świeci. Gdzie może być problem? Coś do regulacji, czyszczenia, czy wymiany?

 

Zobacz jaką masz wersję czujnika ta o której ja piszę łatwo się reguluje po prostu wkręcasz lub wykręcasz czujnik. U mnie światła ładnie świecą tylko błędu nie mogę wykasować. Zamówiłem już oryginalną część w ASO i zobaczymy jak będzie. Ta która jest teraz włożona to zamiennik Topran z IC i nie za wiele dobrego o tej firmie piszą zdarzały się już czujniki fabrycznie uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dziwny objaw że światła stop sie zapalają same w dowolnym momencie jak np.auto jest zaparkowane 1 dzień stoi ,przechodząc przypadkiem już dwa razy to zauważyłem,wystarczy wdusić pedał stopu i gasną,więc mam pytanie czy czujnik stopu jest walnięty czy wystarczy to jakoś podregulować?? światła zapalają się już przy naciśnięciu pedału dosłownie o 1mm delikatnie,jak podniosę go nogą na max do góry to już wtedy światła sie same nie zapalą wtf?

Edytowane przez coffin80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nic nie podregulujesz jedynie wymiana czujnika. A nie zapala Ci sie przypadkiem kontrolka ABS i ESP na desce jak hamujesz podczas ajzdy lub jak zapala sie np same swiatła stopu na zapłonie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyreguluje, jak jest wkręcany czujnik stopu to wyreguluje, jak jest sztywny na zatrzask to nie, osobiście sam sobie naprawiłem owy czujnik gdzie każdy pisze wymiana, rozebrałem styki wyczyściłem, poskładać, wyregulować( wkręcany posiadam) i już błąd się nie zapalił przeszło 2 lata

 

fotka z mojego czujnika wkręconego

20150922_210218.jpg

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie zapala sie ESP ani ABS ,nie ma błędu,poprostu jakby zacinał sie czujnik stopu że same sie światła zapalają co jakiś czas,muszę zobaczyć czy wkręcany jest czy na zatrzask i będę kombinował,najwyżej zakupie nowy jeśli sobie nie poradzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów i Panie. Odgrzewam temat żeby nie zakładać kolejnego wątku. Mam problem z zapalającą się lampką ESP. Vcds wyrzuca błąd 00526 włącznik świateł stop. Założyłem najpierw zamiennik sytuacja nie uległa zmianie. Zakupiłem nówkę z ASO i wciąż to samo.światła stop działają bez zarzutu, tempomat tak samo. ESP zapala się bez jakiegoś wzoru. Raz w wolnej jeździe raz w szybszej, nie ma jakiś szczególnych zależności. Czy ktoś ma pomyśł gdzie jeszcze zajrzeć? Z góry dzięki za wszelkie sugestię.20170618_132853.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sterownik abs/esp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to ewentualnie sprawdzić? Vcds by nie wskazywał jakiś błędów? Tylko rzuca ciągle tym cholerny czujnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam błąd w sekcji skrzynia biegów nie wiem za bardzo o co chodzi, dodam że wymieniałem z 2 miesiące temu czujnik stopu ....

Dodam że światła zapalają się normalnie przy hamowaniu sprawdzałem

Przechwytywanie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to automat czy manual?

chyba w automacie jest jeden wspólny czujnik a w manualu stopu i sprzęgła jest osobno,może to ma znaczenie jakieś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak automat , czyżby muszę znowu kupować nowy czyjnik stopu ? , dziwne bo światła zapalają się ładnie jak naciska się hamulec i wszystko jest ok , same tez się raczej nie zaplają w czasie jazdy choć to trudno stwierdzić jak się nie widzi , ale jak jeżdzę w nocy to bym zauwazył w lusterkach .

Edytowane przez Adamus2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik stopu ma w sobie dwa styki czyli 4 piny więc jedna część odpowiada za światło stop a druga pewnie sygnał do sterownika. Zawsze możesz sprawdzić w blokach pomiarowych czy on działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miom przypadku w blokach pomiarowych wszystko gra. Wlącza i wyłacza prawodłowo. A ESP jak swieciło tak świeci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ten drugi styk to chyba info do sterownika jak i np w moim przypadku sygnał do tempomatu.

Ciekawe z tą kontrolką.

Ale ja np walczyłem z czujnikami abs bo takie błędy były a okazało się ze sterownik abs/esp szwankował...

W innym przypadku rozbierałem drzwi i lutowałem zamki bo takie były błędy a się okazało że były dobre tylko moduł komfortu świrował:P

Tak się właśnie czasem dzieje z tą elekrtoniką naszą....

 

 

U mnie raz na jakiś czas wywali błąd i kontrolki abs/esp podczas hamowania czy w korku i też przy hamowaniu i wiem że czasem właśnie ten czujnik przy pedale zaświruje, a wymieniałem go parę lat temu na zamiennik który i tak ogólnie spisuję się świetnie jak na jakieś 35zł:P

 

 

Tylko mnie jeszcze zastanawia że sama kontrolka esp wywala bo z czujnika stopu chyba abs i esp powinno wyświetlić

Edytowane przez waldi2807

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie jest podobny problem świecą mi z tyłu tylko postojowe a po wciśnięciu hamulca świeci tylko trzecie światło stopu i postojowe dalej. Wymieniłem czujnik na obu mam błąd :( i brak poprawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności