Skocz do zawartości
Gość Tommi

czujnik STOP

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tommi

witam serdecznie Wszystkich

wyskoczyły mi kontrolki ESP, ABS a potem jeszcze dołączyła kontrolka świec żarowych. Przeszukałem forum i myślę że znalazłem rozwiązanie (przynajmniej mam taką nadzieję) otóż nie świecą się światła Stop. przeczytałem że trzeba wymienić ten czujnik czy sensor przy pedale hamulca.

I oto moje pytanie czy zna ktoś numer fabryczny tego czujnika bo muszę go zamówić w VW.

Może też ktoś zna jak w języku angielskim nazywa się ta część (break sensor?, stop sensor?)

Moje autko to 1.9 tdi 130 km 2002r. AWX

pozrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to musisz zakładać nowy temat żeby zapytać,wystarczyło odkopać stary wątek i zapytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może też ktoś zna jak w języku angielskim nazywa się ta część (break sensor?, stop sensor?)

 

Prosze Cie bardzo. "switch- brake light" nr katalogowy 4A0 945 515 A .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tommi
to musisz zakładać nowy temat żeby zapytać,wystarczyło odkopać stary wątek i zapytać

:(mea culpa

 

znasz odpowiedz czy tylko chciałeś mnie w miły sposób przywitać

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tommi
Prosze Cie bardzo. "switch- brake light" nr katalogowy 4A0 945 515 A .

 

dzięki wielkie:super:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem przywitać,bo niestety są pewnie zasady na forum,a niestety większość nowych forumowiczów ich nie przestrzega,koniec OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tommi
chciałem przywitać,bo niestety są pewnie zasady na forum,a niestety większość nowych forumowiczów ich nie przestrzega,koniec OT

luz :) temat zamknięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tommi
Prosze Cie bardzo. "switch- brake light" nr katalogowy 4A0 945 515 A .

 

 

jak sie okazało niestety to nie ten czujnik tylko 3B0945511A taki mniejszy bez regulacji nakrętką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tommi moze sie przywitaj najpierw....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tommi
Tommi moze sie przywitaj najpierw....

zrobiłem to w pierwszym akapicie tego wątku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze kolega the.wolf mial na mysli ten watek. Sorki za OT.http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tommi
Mysle ze kolega the.wolf mial na mysli ten watek. Sorki za OT.http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=76

 

zrobione :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta, u mnie było podobnie jak u kolegi, czyli swiecąca kontrolka abs, esp i dodatkowo spirala od swiec mrugała, świateł stopu brak, bład pod vagiem 00526 Brake Light shwitch... kupilem nowy czujnik zamontowalem i problem wystepuje dalej tylko w biedniejszej wersji a mianowicie kontrolka od swiec juz nie mruga czyli ok, ale nadal swieci sie abs i esp(nie zawsze), światła stopu swieca normalnie nawet jak swieca się te kontrolki, bład pod Vagiem taki sam. co wy na to powiecie?? porady mile widziana. Pozdrawiam i Wesołych Świąt;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odgrzewam kotleta, u mnie było podobnie jak u kolegi, czyli swiecąca kontrolka abs, esp i dodatkowo spirala od swiec mrugała, świateł stopu brak, bład pod vagiem 00526 Brake Light shwitch... kupilem nowy czujnik zamontowalem i problem wystepuje dalej tylko w biedniejszej wersji a mianowicie kontrolka od swiec juz nie mruga czyli ok, ale nadal swieci sie abs i esp(nie zawsze), światła stopu swieca normalnie nawet jak swieca się te kontrolki, bład pod Vagiem taki sam. co wy na to powiecie?? porady mile widziana. Pozdrawiam i Wesołych Świąt;)

 

A jak vagiem kasujesz ten błąd to po jakim czasie powraca?? Zaraz jak odpalasz auto czy musisz tam trochę przejechać km ?? Czy w ogóle nie możesz go vagiem skasować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błąd da się wykasowac, i nie ma go do momentu zapalenia się kontrolek(tak mi sie wydaje,zaraz to sprawdze i potwierzde) a reguły na ich zapalenie niema, raz zaświeca się odrazu po odpaleniu i wciśnieciu pedału stopu,innym razem przejade 100km i dopiero się zaświecą, czasami wcale sie nie zaświecą...

--- scalone ---

sprawdziłem i błąd wskakuje dopiero po zapaleniu się kontrolek, dodam jeszcze teraz ze dodatkowo wskoczył błąd 01435 coś z czujnikiem cisnienia w układzie, ale podejrzewam ze ten błąd jest akurat dlatego, ze od kilku dni komputer informuje mnie o wytarciu okładzin, a co za tym idzie mniej płynu i mniejsze ciśnienie, jutro wymiana klocków i myśle że problem z czujnikiem g201 zniknie.pozdrawiam

Edytowane przez Don-Damiano
Automatyczne z??czenie postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam mały problem może ktoś z Państwa ma pomysł lub miał podobny. Po uruchomieniu auta (passat b5fl z 2005 roku kombi, avf automat) i zapaleniu postojówek zaczyna mi świecić stop, ale po kilku sekundach wszystko wraca do normy lub zamiennie występuję miganie kontrolki hamulca tej od skrzyni automatycznej (zielona), w trasie zaś wyłącza się tempomat. Co to może być za usterka, vag nic nie wykazuje????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie: czy po tym jak padnie czujnik stopu ma prawo świecić trzecie światło stopu na szybie? Nie świeci mi stop, świeci sie Eps i migaja świece żarówek. Ale działają trzecie światła stop. Prosze o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanie: czy po tym jak padnie czujnik stopu ma prawo świecić trzecie światło stopu na szybie? Nie świeci mi stop, świeci sie Eps i migaja świece żarówek. Ale działają trzecie światła stop. Prosze o podpowiedź.

Tak, to jeden z wielu przypadków.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię ten temat bo następujący problem, objawy podobne jak u kolegów migająca dioda świec żarowych i komunikat engine workshop. Dzięki forum znalazłem sprawdziłem, że nie działają stopy więc wyszło na automat stopu, kupiłem nówkę założyłem światła stopu działają ale błąd dalej jest nie mogę go wykasować dodatkowo odkryłem, że nie działa też tempomat ale to może być na skutek tego właśnie błędu w kompie.

 

Jest jakaś specjalna metoda na kasowanie tego błędu czy ta nowa część jest nie do końca sprawna? Moja część jest biała z gwintem na szyjce to regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się, może jeszcze nie usterka, ale objaw nie do końca normalny. Otóż STOP świeci dopiero przy mocniejszym naciśnięciu hamulca, gdy tylko go muskam bo chcę tylko troszeczkę wytracić prędkość, wówczas nie świeci. Gdzie może być problem? Coś do regulacji, czyszczenia, czy wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności