Skocz do zawartości
Gość vander

Kolejna pompa paliwa spalona

Rekomendowane odpowiedzi

To ja dołożę coś od siebie. Sprawdz jeszcze przewód powrotu paliwa do zbiornika. To czy zamontujesz pompę 3 czy 4 Bary nie ma specjalnego znaczenia. One i tak nominalnie dają ok. 6 Bar, resztę załatwia regulator podciśnieniowy. W pompie pozatym jest zaworek przelewowy, dzięki któremu po zatkaniu wylotowego króćca pompa nie stanie dęba. Poza tym tak jak koledzy powyżej piszą, powinienneś mieć chociaż 20-25 ltr. paliwa, żeby pompka miała czym się chłodzić.

 

PS. Pompy z Allegro po 50-100 zł to sobie daruj- szkoda kasy.

 

Poczytaj komentarze tego sprzedającego, co zamierzasz kupić. To są pompy made in china.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vander

Rozumiem, że 20-25 litrów paliwa non-stop. Jeżeli jednak pojadę ( tak się zdarzy) na rezerwie to chyba też nie powinno sie nic stać. Przewód powrotu paliwa do silnika...hmmm gdzie go szukać? O góry jak się dobiorę do pompy ( ja zdejmę wykłądzinę i odkręcę ten blaszany talerzyk, widac pokrywkę z dwoma przewodami. Sprawdzić, czyli co? Sorry ale nie jestem aż tak obcykany. :D Ta pompę co teraz zamówiłem to raczej nie jest produkt no name- 200zł. Pompa z białym króćcem. Zrobiłem żle, że kupiłem tą 3 bary z pływakiem za 115 zł. Jednak tak sie skłaniam do tego, iż pompa mi się zatarła. Musiałem żle ja dokręcić na dole w baku i prawdopodobnie się przechyliła razem z pływakiem i mogła być na suchobiegu itd....o czym była mowa wcześniej. Tak sie kończy jazda na tankowaniu za 10, 20, 30 zł do rezerwy. No trudno. Innego wytłumaczenia nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mozna to dodam cos na temat dolewania denaturatu do paliwa.Sposob ok pod warunkiem ze denaturat ma ponad 96% alkoholu a takiego nie spotkalem.Te 4% w mieszance to tez jest woda.Jak koledzy wczesniej zauwazyli,pompa paliwa jest smarowana i chlodzona paliwem,natomiast dolewanie dykty do zbyt malej ilosci paliwa powoduje powstanie zbyt suchej mieszanki ,co nie sluzy ani pompie ani wtryskom.W Brazyli ,gdzie jezdzi sie tylko na alkoholu dodaje sie do niego pochodne oleju roslinnego co daje mieszance wlasciwosci smarne.....na koniec:dodanie butelki dykty do 10 lit. benzyny moze przyniesc wiecej strat niz kozysci:cool:......natomiast pol litra na caly zbiornik raczej nie zaszkodzi.....pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, w Brzegu jest serwis pomp to może zrobią ta starą? A te tańsze z allegro to raczej sobie odpuść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vander

A więc już po wymianie. Chodzi jak żyleta. Nauczka: nie jeżdzić z prawie pustym bakiem, pompa na dole musi być dobrze umocowana, oraz jak kupować to zawsze coś lepszego-markowego. Kupiłem jeszcze taki płyn do wtryskiwaczy STP na wszelki wypadek. Pozdrawiam oraz dziękuję za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jeżdzić z prawie pustym bakiem,

Ja mam może dziwny zwyczaj, ale staram się jeździć zawsze z pełnym bakiem, tzn. po przejechaniu około 100 km tankuję do pełna (oczywiście nie robię tego jadąc w trasie, a jedynie podczas poruszania się po Warszawie).

Zalet jest parę, nie mam problemów z chłodzeniem pompy, wiem na bieżąco ile faktycznie autko zużywa paliwa, no i mam komfort, że zawsze mogę śmiało jechać bez obawy, że zabraknie mi paliwa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość samael76
Pompa musi być cała zanurzona w paliwie bo nim jest smarowana. Nie pamiętam ile litrów na wskaźniku "zalewa" pompę :)

Kolego co ty gadasz cała pompa jak by miała byc zalana to prawie 50 litrów paliwa ....

 

To ja dołożę coś od siebie. Sprawdz jeszcze przewód powrotu paliwa do zbiornika. To czy zamontujesz pompę 3 czy 4 Bary nie ma specjalnego znaczenia. One i tak nominalnie dają ok. 6 Bar, resztę załatwia regulator podciśnieniowy. W pompie pozatym jest zaworek przelewowy, dzięki któremu po zatkaniu wylotowego króćca pompa nie stanie dęba. Poza tym tak jak koledzy powyżej piszą, powinienneś mieć chociaż 20-25 ltr. paliwa, żeby pompka miała czym się chłodzić.

 

mam paska od 3 lat wskazówka nigdy mi enie podskoczyła od zera heheheh i jakos jerzdze wiec nie gadajcie mi o 30 litrach paliwa w baku.....

 

Scaliłem 2 posty. Używaj opcji 'edytuj'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla dobra pompki jest zalecana 1/4 zbiornika , choćby dlatego że podczas jazdy buja autem, w zależności od terenu i stylu jazdy pływak w pewnych momentach potrafi miec "sucho" i to nie jest moje zdanie choć je podzielam lecz z "fachowego" biuletynu - literatury

 

Ale do sedna sprawy......jeśli mowa o NOWYCh pompkach to albo oryginalne albo żale do siebie , za 100 złoty pompka.......niech autor się cieszy że nic się nie stało, znajomemu po 3 km od wymiany passek się zapalił :634: ...ot oszczędność,

 

Ostatnia wypowiedż użytkownika

mam paska od 3 lat wskazówka nigdy mi enie podskoczyła od zera heheheh i jakos jerzdze wiec nie gadajcie mi o 30 litrach paliwa w baku.....

 

owszem je również mam rezerwe czasami więcej...........ale nie myśl że to wróży coś dobrego....no chyba że Twoja POMPA to ewenement :637:.....życze sukcesów . może nie słyszysz że hałasuje ;) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności