Skocz do zawartości
maniek21

Radio Navigation System MCD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu posiadam Passata B5 po lifcie 2002. Mam mały problem z nawigacją, gdy włożę płytę z Polską mapą, fajnie wszystko instaluje,a...po chwili pojawia się napis "please install cd compatibile with volkswagen navigation system MCD" . Na Niemieckiej płycie orginalnej chodzi. Więc ja już nie wiem co mam robić?Może to wina płytki,jeśli tak to gdzie można ją pobrać do tego modelu radia???:oProszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Oj, kolego, nie wiem skad sie urwales... Masz Passata B6 z 2002 roku, a pytanie dotyczace nawigacji zadales w dziale B3/B4 :rotfl:

Dawno czegos takiego nie widzialem :hyhy:

Po prostu-masz skopana plykte z mapa Polski :)

Mozesz sobie sciagnac z Allegro lub ASO taka plyte-koszt jakies 400-600zl :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory nowicjusz jestem dzięki za info:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
sory nowicjusz jestem dzięki za info

Poczytaj sobie dokladnie dzial "Nawigacja"-mysle, ze moze tam znajdziesz cos ciekawego...

Najwyzej zaloz tam temat, ze szukasz takiej plytki do siebie-moze ktos Ci pomoze ;)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczyść laser kolego, dopiero później okaże się czy płyta jest skopana czy też nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"adams" Laser myślę że jest czysty bo mapa Niemiecka wchodzi bez problemu,nie mówiąc o CD z muzyką,ale coś z tą Polską jest nie tak:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak stanowczo radze wyczyścić laser ;) prosta czynność a w wielu przypadkach pomaga... prędzej czy później i tak czeka cię czyszczenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

A ja czekam tylko, kiedy w koncu jakis Mod zobaczy ten temat i przeniesie go do odpowiedniego dzialu-ludzie, czy Wy spicie :?::!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne przypadki to na bank zła płyta, sam zmarnowałem z 20-30 płyt zanim doszedłem jak najlepiej nagrywać dobre mapy, teraz każda nagram i chodzi obrazu :)

jak masz emule szukaj:

Blaupunkt_Teleatlas_Polska_2007_2008_DX_lektor poprawiony.Yeti

Nagrywasz przez ColneCD najmniejsza prędkość z profilem który jest dodany z tym plikiem, powinno chodzić sprawdzałem na 4 rodzajach płyt i śmiga dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagrywarka duza role odgrywa...... zreszta temat juz byl!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wyskakuje Ci "please install CD..." to nic Ci się fajnie nie instaluje. Przede wszystkim potrzebujesz płytę z nagranym "dobrym" obrazem pasującym do Twojej navi DX, może być ten który już podano wyżej, nagrany na odpowiedniej nagrywarce choć niekoniecznie na dobrej płycie i najniższej prędkości. Przeczyszczenie lasera to bardzo dobry pomysł, u mnie pomógł w podobnej sytuacji a prędzej czy później będziesz musiał to zrobić jak przestaną i oryginały działać.

I również polecam odpowiedni, istniejący już temat/y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki "komar"spróbuje jeszcze i tak:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tom.wi
Miałem podobne przypadki to na bank zła płyta, sam zmarnowałem z 20-30 płyt zanim doszedłem jak najlepiej nagrywać dobre mapy, teraz każda nagram i chodzi obrazu :)

jak masz emule szukaj:

Blaupunkt_Teleatlas_Polska_2007_2008_DX_lektor poprawiony.Yeti

Nagrywasz przez ColneCD najmniejsza prędkość z profilem który jest dodany z tym plikiem, powinno chodzić sprawdzałem na 4 rodzajach płyt i śmiga dobrze.

 

 

 

Czyli z tym profilem to jak...? przy zaznaczaniu do wypalania w clonecd zaznaczamy tylko jeden plik z obrazem, czy wszystkie 4 które są po rozpakowaniu pliku...

 

Z góry dziekuje za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,mam pasatta 97 B5 z wbudowana nawigacja i nie mam zadnej plytki skad moge wziasc jakas mape do tej nawigacji????? dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli miałeś tą navi fabrycznie zamontowaną to możesz zapomniec o polskich mapkach... po prostu jest za stara... :/

 

czy na panelu navi masz napis RADIO NAVIGATION SYSTEM czy RADIO NAVIGATION SYSTEM MCD??

 

jeśli to pierwsze to sprawę już wyjaśniłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam nic takiego nie pisze tylko system fheler bite CD eingeben cos takiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz tą nawigację z czytnikiem w bagażniku?

Niestety nie działa ona w Polsce i nie ma na to rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok rozumie dziekuje za pomoc a tak wogole mam jeszcze jedno pytanie na pierwszym biegu jak jade jest takie dziwne chrobotanie na reszcie biegow jest wszystko ok olej zmienilem i niestety nic sie nie poprawilo.... czy to znaczy ze musze sie rozgladac za nowa skrzynia biegow?????????

 

//a tak w ogóle to od takich pytań są inne działy. artmin

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do radia mcd blaupunkt bno 881 mozna podlaczyc wyjscie aux?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności