Skocz do zawartości
Marko

czujnik ciśnienia oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje pomocy jestem w Warszawie auto mi padło potrzebuje vaga zapłacę kontakt do mnie 667888600 przyjechałem w nocy wszystko było ok, rano chce odpalić auto kręci ale nie odpala, błąd na climatronicku, po kilku sekundach kręcenia zaświeca się czerwona kontrolka oleju i miga słychać sygnał. Poziom oleju był bardzo niski, za 1k mam wymianę. Po przekreceniu stacyjki nie słychać pompki paliwa. Dodałem olej zdjalem kleme ale to samo. Proszę o pomoc.

Edytowane przez K-doop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie mam takie pytanko do czego może być ten kabelek ? DSC_0163.jpgDSC_0163.jpg

Kabel jest koło czujnika ciśnienia oleju.

Passat b5 1.9 TDI 110km 1997r :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze od czujnika temp oleju

ale w MFA w pasku nie ma takiej opcji a szkoda (kiedys w Cordobie mialem i bardzo wprzydatna funkcja)

 

ja sobie ostatnio zalozylem dodatkowy wskaznik temp oleju na slupku a tak ze wskaznik doladowania turbiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą Bond29 sam miałem różne przygody w różnych odmianach VAGów.

Na pewno przy naszych silniczkach paskudzi olej mineralny cienkie przewody smarne więc już wiadomo że musi być pół sum cały syntetyk - mój pasaat na dzień dzisiejszy ma przejechane 245 tys. cały czas na syntetyku + jakieś pół roku temu była aplikacja ceramizera - polecam testowałem w Golf mkII 1.6, Audi 80 B3 1.8s oraz Passek 1.6 alz wszystkie na gazie (z czego do passata sam wkładałem gaz rok temu). miałem przygody z czujnikiem poziomu oleju ale to była moja wina przelałem troszeczkę i zaczął wariować pod górkę.

Natomiast bardzo niemiłe mam wspomnienia odnośnie oleju Castrol - zalana jedna wymiana w golfie i miałem grzebanie w misce olejowej - zasyfiona miska, ssak, pompa oraz pokrywa zaworowa a olej na wymianie był jak smoła.

Sprawę rozwiązała zmiana oleju na Mobila (oba były mineralne) po wuch wymianach oleju był już normalny kolor oraz brak syfu pod pokrywą.

Teraz leję Manola i brak jakich kolwiek przygód z olejem.

Odnośnie chek engina sprawdź sony pierwszą i korygującą (drugą) czy jest ok - sam muszę z tym zrobić bo mnie też ta kontrolka wkurza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mamp problem z Passatem B6 BMR wyrzyca mi czasami alert niskiego cisnienia oleju na dosłownie 2-3s. i znika. Kilka dni pokoju i znowu to samo. Czy ktoś sie orientuje gdzie znajduje sie czujnik ?? zaówiłem nowy koszt 20zł wymienie i zobacze czy pomoże. Jka nie to trzeba bedize zregenerować pompę :( Problem tylko ze nie wiem gdize ten czujnik jest ukryty. Jakies podpowiedzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie   Gdzie znajduje   sie Czujnik   ciśnienia  oleju  1.6  ARM  99r????????prosze   nawet  o  fotke

................................................

Dobra czujnik   znaleziony  :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko  jak      sie    doniego   dostac???przy  1.6  arm   dojscie    znikome

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba bez zdjęcia kolektora ssącego się nie obędzie chyba że od dołu da się jakoś

5ad7996d462f6_a5eda92s-9601.thumb.jpg.f6fcf838ff9aff9bd13ff40a82090c16.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności