Skocz do zawartości
jarkozlik

Tapicerka fotela kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam instrukcji demontażu tapicerki oparcia fotela kierowcy. Przekopałem forum i znalazłem nikłe informacje na ten temat. Wiem jedynie że w dolnej części należy odpiąć listwę mocującą. A co dalej?

Chcę zdjąć tapicerkę i oddać do naprawy przetarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thum_1374148352330084d9.jpg

 

thum_137414835233017ece.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idziemy do samochodu - odłączamy akumulator - przesuwamy siedzenie kierowcy i pasażera do przodu - bierzemy cienki śrubokręcik i podważamy zaślepki w maskownicach szyn prowadnic siedzeń zalepkanaosonieyd5.jpg jak podważyliśmy - w sumie 4 zaślepki mamy dostęp do wkrętów - na śrubokręt krzyżowy osonaprowadnicymd0.th.jpg po wykręceniu - wysuwamy osłony - trzeba lekko unieść i przesunąć. Zdjęliśmy osłony - teraz przesuwamy fotele do tyłu - bierzemy klucz torx 45 i wykręcamy po 2 śruby z przodu fotela, przy podłodze, w połowie szerokości siedziska rubafotelabl9.th.jpg jak wykręciliśmy po 2 dla każdego fotela - podnosimy dźwignię przesuwania fotela i z fotelem wyjeżdżamy do tyłu, tak ze przód wyskoczy z mocowania- teraz podnosimy przód i jeżeli macie poduszkę w fotelu to odpinamy wtyczkę poduszki wtyczkaairbaggw4.th.jpg i możemy z fotelem iść do domu - nie robimy nic na ziemi - bo trzeba fotel kłaść i na plecach i w innych możliwych pozycjach. Dobra - mamy już fotele w domu. Bierzemy jeden i odchylamy oparcie - tak jakbyśmy złożyli przy wysiadaniu pasażerów z tyłu - ci co mają fotele z 5-drzwiówki - należy przy nogach fotela znaleźć półksiężyce i je lekko do siebie pociągnąć - wtedy oparcie się położy. Jak już odchyliliśmy oparcie to mamy dostęp do dolnej partii tapicerki siedziska. miejscegdzietrzebarozdztc3.th.jpg teraz na końcach oddzielamy jedna część materiału od drugiej - polega to na wywinięciu plastiku zakańczającego materiał rozdzielamyoparcievh6.th.jpg odchylamu materiał i widzimy w rurce wzmocnienia 2 otwory z wpiętym drutem - kombinerkami wypinamy te druty drutmocujcyzapityic5.th.jpg dzięki temu materiał przedni tapicerki odsunie nam się od gąbki - możemy teraz wziąć matę grzewczą - tą do której dochodzą 2 kabelki i ładnie ją wsuwamy pod materiał tapicerki, układamy, tak żeby nie było żadnych zagięć- ja wsunąłem go dość wysoko, tak że koniec maty był minimalnie wyżej nad otworem w środku gąbki obok rurki - przez ten otwór przesuwamy kabel i układamy go do nogi fotela - tam gdzie jest zapięcie pasa, odpinamy zaślepkę - osłonę tą pod zapinką pasa i ładnie układamy kabel tak żeby wszedł w dół pod siedzisko zalepkabocznafotelalj5.th.jpg , opieramy oparcie żeby sprawdzić czy dobrze się układa i nie jest przytrzaskiwany, jeśli jest ok, odchylamy oparcie ponownie i zapinamy najpierw oba druty, a potem zapinamy plastikowe zakończenia tapicerki oraz zakładamy tą zaślepkę przy zapince pasa. Jeśli to zrobiliśmy to oparcie fotela mamy z głowy. Teraz kładziemy na plecach tj na oparciu zgięty jak do wysiadania w 3-drzwiówce fotel - dzięki temu widzimy spód siedziska - odchylamy łądnie z jednej strony plastik zakańczający tapicerkę który jest wciśnięty pomiędzy blachę rozdzielamysiedzisko1nn4.th.jpg i tak oddzielamy cały tył - możemy sobie nawet podwinąć tapicerkę - fotel obróciłem tylko dla lepszego wykonania zdjęcia - wy go nie obracajcie siedziskorozdzielonerg0.th.jpg teraz trzeba podłubać przy przodzie fotela - spotkałem się już fotelem który nie miał dolnego plastiku ale zakładamy ze macie fotele w pełni wyposażone czyli z plastikami. Na przodzie fotela tj. tam gdzie jak siedzicie to macie zawiasy swoich kolan jest 1 wkręt na śrubokręt krzyżowy. Wykręcamy wkręt, następnie z boku w plastiku macie następny wkręt który trzeba wykręcić, następnie trzeba oddzielić tą węższą krótszą osłonę - trzeba odpiąć ząbek zbekosonycb1.th.jpg poprzez naciśnięcie np śrubokrętem płaski - zdejmujecie osłonę - pod nią jest następny wkręt który trzyma tą większą osłonę - wykręcamy, przy nodze fotela w osłonie jest zatyczka którą musicie wysunąć trzpie324os322onyeb5.th.jpg a następnie delikatnie wypiąć siedzący plastik w oczku metalowym w którym to plastiku był ten trzpień 347rubaos322onydh5.th.jpg następnie odpinamy 2 ząbki - jeden na fotce powyżej drugi tu z261bekos322ony2nn8.th.jpg mamy odpięte więc obie osłony. Teraz podważamy plastik zakańczający tapicerkę i wyciągamy dookoła odpianmyprzdsiedziskaxr7.th.jpg teraz jak już mamy odpięte to możemy wywinąć tapicerkę siedziska dookoła i zdjąć ja ze stelaża fotela co też czynimy siedziskoodpitevh4.th.jpg wywijamytapicerkgk4.th.jpg teraz musimy najpierw odpiąć tapicerkę od gąbki - 2 rzepy - trzymacie za rzepy żeby ich nie oderwać od gąbki i odpinacie tapicerkę odpinamyrzepyxk6.th.jpg a następnie trzeba odpiąć z jednej strony druty zapinamydrutyio4.th.jpg aby móc wsunąć i ułożyć matę siedziska następnie układamy matę odpinamydrutykt8.th.jpg i zapinamy s powrotem druty - część z was uzna że to jest a wykonalne - ja to robię tak - naciskam z jednej strony na gąbkę, w tym czasie łapiąc śrubokrętem za oczko drutu i odpinam z drutu stelaża w gąbce, przy zakładaniu robię tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No brawo!. Opisałeś to tak jakbyś codziennie się tym zajmował. Na pewno sie opis przyda. Moderator powinien wrzucić to do warsztatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fałwej to jest od Golfa. Moze byc cos inaczej w pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś demontował fotel kierowcy przy założeniu, że mamy całkowicie elektrycznie sterowany fotel ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ktoś demontował fotel kierowcy przy założeniu, że mamy całkowicie elektrycznie sterowany fotel ??

 

Biorąc na logikę to najpierw jedziemy do przodu z el fotelem odkręcamy tył potem z fotelem jedziemy do tyłu odkręcamy przód. Jak odkręcisz fotel z podłogi to dopiero odpinasz akumulatora potem rozpinasz wtyczki od fotela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie demontazu fotela...jesli nieposiadam poduszek powietrznych w fotelach to czy tez mam odlaczac akumulator przy demontazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.jesli nieposiadam poduszek powietrznych w fotelach to czy tez mam odlaczac akumulator przy demontazu?

 

Nie, akumulator odłącza się, żeby nie było żadnych błędów poduszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub niechcianego wystrzału poduszki ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, akumulator odłącza się, żeby nie było żadnych błędów poduszek

 

Lub niechcianego wystrzału poduszki ;D

 

O czym wy piszecie(wiem ,że mnie zaraz zlinczują ) ale ostatnio wymieniałem swoje welury na alkantrę i tu i tu podgrzewane fotele z poduszkami i żadnego akumulatora nie odłączałem,może dlatego ,że mam VAG-a i nie bałem się błędu poduszki,tyle trzeba tylko pamiętać aby nie przekręcać kluczyka,a dla własnego bezpieczeństwa odłączyć akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli moje fotele sa absolutnie gołe czyli nieposiadaja poduszek ani podgrzewania to i tak odlaczyc akumulator, tak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jesli moje fotele sa absolutnie gołe czyli nieposiadaja poduszek ani podgrzewania to i tak odlaczyc akumulator, tak???
nie musisz bo nic cie nie wystrzeli skoro masz gołe fotele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam pytanie...

 

zalozmy, ze odlaczylem akumulator, odlaczylem kable od poduszki fotela, wyjalem fotel...

 

czy moge wlaczyc akumulator i pojezdzic bez fotela pasazera?

 

czy wlacza sie akumulator dopiero gdy wszystko jest na swoim miejscu?

 

chce zamontowac maty grzewcze w fotelach z przodu, musze je wiec wyjac zeby zdjac tapicerke foteli a nie wiem czy skoncze tego samego dnia wiec stad pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też mam pytanie...

 

zalozmy, ze odlaczylem akumulator, odlaczylem kable od poduszki fotela, wyjalem fotel...

 

czy moge wlaczyc akumulator i pojezdzic bez fotela pasazera?

 

czy wlacza sie akumulator dopiero gdy wszystko jest na swoim miejscu?

 

chce zamontowac maty grzewcze w fotelach z przodu, musze je wiec wyjac zeby zdjac tapicerke foteli a nie wiem czy skoncze tego samego dnia wiec stad pytanie...

Jak podłączysz akumulator bez fotela to wywali ci kontrolkę od poduszek która będzie się paliła nawet po ponownym montażu fotela. Radzę nie podłączać akumulatora bez fotela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po skończeniu wszystkiego wystarczy skasować błędy ze sterownika poduszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nadarzyła się okazja i chciałbym przełożyć sobie fotele od sport line-a do mojego paszczaka (aktualnie mam te podstawowe - nie kubełkowe).

Jedyny problem jest taki, że nowe fotele mają zdemontowane poduszki i napinacze pasów, a tylna kanapa ma zdemontowany środkowy pas. Teraz pytanie:

 

1. Czy nie będzie problemu z przekładką poduszek i napinaczy z moich starych foteli?

2. Co z pasem do na tylnej kanapie? Da radę przełożyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rozbierałem i przetapicerowałem boczki w fotelach jak by ktoś chciał to moge to zrobic.Jesli ktos jest zainteresowany to mam tez do sprzedania cały komplet tapicerki do B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etka podaje osobne numery poduszek dla sportowych i zwykłych foteli, coś mi się kojarzy, że poduszki mają inne kształty więc tu pewnie będzie problem. Co do kanapy, to czy czasem Ty nie masz już kanapy ze środkowym zagłówkiem i pasem bez władnościowym, a ta ze sporta ma tylko zagłówki i miała pas biodrowy? Bo jeśli tak, to w tej z zagłówkiem pas jest w oparciu, natomiast w tej bez, pas jest po prostu przykrecony do nadwozia pod kanapą. Więc albo dołożysz pas biodrowy, albo spróbujesz zamienić tapicerki pomiędzy stelarzami, bo miejsca na pas i zagłówek w tej bez raczej nie będą gotowe aby je tam dołożyć. Aczkolwiek póki nie rozbierzesz to się nie dowiesz. Przekładałem kiedyś tapicerki w A6 C5 ze względu na kolor pasów i nie było to trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności