Skocz do zawartości
sergiusz-

Prośba do posiadaczy cb radia - gdzie zamontować w B5 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Obrazek

 

tak zamontowałem swoje radyjko alan 100+ nie lubię kiedy coś wystaje poza kontur fabrycznych części

Czy ta półka-kieszeń jest jakoś zintegrowana z obudową klimy i radia, czy to osobny element przykręcany na dwie śruby (na razie dwie zauważyłem).

Zamawiam sobie po świętach TTI 770 (pasuje kolorkiem podświetlenia do reszty) +sirio ML 145 i chciałbym to też tak elegancko zamocować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cali7

Ja mam zamontowane w kieszeni na ksiazke serwisowa. Plusy tego rozwiazania sa takie, ze nie musialem robic zadnych dziur ani ciac plastikow, a jak sie troche odchyle w prawo to widze dokladnie cale radio. Grucha lezy sobie owinieta wokol kierowniy, a jak na chwilke odkladam to na kolano.

 

DSC00371.JPG

DSC00372.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rbles
Ja mam radyjko Unidena 520XL i ma tak podlaczone jak Dardi (w malym schowku-polce pod kierownica), tylko grucha przerzucona na strone pasazera miedzy drazkiem zmiany biegow a radiem. Radyjko podlaczone do zapalniczki ale nie na wtyk tylko "od wewnatrz" na stale do instalacji do zapalniczki (obwod ten sam ale zamocowane na stale).

 

żeby podłączyć cb do instalacji zapalniczki trzeba demontować tunel przedni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rbles
Ja mam zamontowane w kieszeni na ksiazke serwisowa. Plusy tego rozwiazania sa takie, ze nie musialem robic zadnych dziur ani ciac plastikow, a jak sie troche odchyle w prawo to widze dokladnie cale radio. Grucha lezy sobie owinieta wokol kierowniy, a jak na chwilke odkladam to na kolano.

 

Obrazek

Obrazek

 

a nie musiałes robić dziury z tyłu kieszeni na kabel antenowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cali7
Ja mam zamontowane w kieszeni na ksiazke serwisowa. Plusy tego rozwiazania sa takie, ze nie musialem robic zadnych dziur ani ciac plastikow, a jak sie troche odchyle w prawo to widze dokladnie cale radio. Grucha lezy sobie owinieta wokol kierowniy, a jak na chwilke odkladam to na kolano.

 

Obrazek

Obrazek

 

a nie musiałes robić dziury z tyłu kieszeni na kabel antenowy?

 

Ta kieszen ma takie wasy (nie wiem jak to nazwac) ktore dociskaja ksiazke zeby sie nie ruszala, a nad nimi nie ma plastiku tylko wygluszenie. Zrobilem tylko dziure zeby przeszla wtyczka w tym wlasnie wyciszeniu. Jak zdejmiesz plastik znad kolan (4*torx) to masz ladny dostep do puszki z bezpiecznikami. Ja tam znalazlem +12V pojawiajace sie z zaplonem i tam podlaczylem radyjko.

 

Co do robienia dziur to jak chcialoby sie wcisnac radio jeszcze glebiej to wtedy trzeba wyciac troche plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rbles
Ja mam zamontowane w kieszeni na ksiazke serwisowa. Plusy tego rozwiazania sa takie, ze nie musialem robic zadnych dziur ani ciac plastikow, a jak sie troche odchyle w prawo to widze dokladnie cale radio. Grucha lezy sobie owinieta wokol kierowniy, a jak na chwilke odkladam to na kolano.

 

Obrazek

Obrazek

 

a nie musiałes robić dziury z tyłu kieszeni na kabel antenowy?

 

Ta kieszen ma takie wasy (nie wiem jak to nazwac) ktore dociskaja ksiazke zeby sie nie ruszala, a nad nimi nie ma plastiku tylko wygluszenie. Zrobilem tylko dziure zeby przeszla wtyczka w tym wlasnie wyciszeniu. Jak zdejmiesz plastik znad kolan (4*torx) to masz ladny dostep do puszki z bezpiecznikami. Ja tam znalazlem +12V pojawiajace sie z zaplonem i tam podlaczylem radyjko.

 

Co do robienia dziur to jak chcialoby sie wcisnac radio jeszcze glebiej to wtedy trzeba wyciac troche plastiku.

 

 

...dzięki bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalwalentyn

Jeśli chodzi o Mnie to mam zamontowane radio CB w B4 pod bezbiecznikam na plastikowej pułece osłaniającej bezbieczniki. Szczerze jestem bardzo zadowolony z tego ulokowania, fakt że trzeba się przechylić do przodu i sięgnąć do radia ale w niczym nie przeszkadza i nie jest wcale tak daleko, a jak raz sobie wystroję i ustawię radio to wystarczy. A dodatkowo podłączyłem je do przewodu radiowego odchodzącego od stacyjki (fabryczny kabel zasilający radio) i nie muszę pamiętać o wyłączniu radia za karzdym razem, tylko przekręcając kluczyk w stacyjce wł/wył mi się radio CB :ok:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne powtórzę czyjś "patent na montaż" - no i RADYJKO mam zamontowane TU (jak to widać poniżej): :ok:

 

EDIT//

I jak to Palmer_fm zauważył - radyjko nie rzuca się w oczy (bo jest głęboko osadzone), a tą małą póleczkę - można wykorzystac na chowanie gruszki z kablem. Natomiast w czasie jazdy - gruchę się wiesza koło klamki drzwi - na uchwycie od "gruchy" oczywiście. Jedyna niedogodność, to nie widać radia nawet w czasie jazdy. Tak więc zarówno przejście na wyższ/niższy - robi się "na czuja". Ale czy tak często skaczemy po "numerkach" :?::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Palmer_fm

Tu gdzie ma Damian moim zdaniem najlepsze i najwygodniejsze miejsce na radyjko, nie rzuca sie w oczy i nie szpeci wnętrza. Zapewne zamotuje w tym samym miejscu - dzieki za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beny2108, zrób coś z tym kablem zasilającym (strona 7 bieżącego wątku) bo nie mogę na to patrzec ;) Taka fura, piękne miejsce na radyjko a zasilanie po "staropolsku" :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mr_simon

A u mnie to tak wygląda:

5f310205b0f4b739m.jpg

89cccf354ce9d981m.jpg

4785b4e210b3cb0dm.jpg

Radio Midland 150M - wiekowe, ale niesamowicie ofiltrowane, w ogóle nie szumi, antena LEMM AT1200 - 167cm. :cwaniak:

Przełączenie kanałów jest trochę uciążliwe, ale 19 i w drogę :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mr_simon napisał/a:

w ogóle nie szumi

 

Bo może go nie włączyłeś :?: Albo jest spalone.

SORKI za OT - ale nie mogłem się powstrzymać :rotfl::rotfl::rotfl:

 

A tak na poważnie, to jak może w ogóle nie szumieć :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak na poważnie, to jak może w ogóle nie szumieć

A takto :) To jest dobra antenka i w parze z dobrym radyjkiem są efekty :P

Ja dzisiaj zamontowałem AT1000 Eagle, starszego brata At 1200 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mr_simon
A takto To jest dobra antenka i w parze z dobrym radyjkiem są efekty

 

I wszystko na temat, te radio to nie jest typowy szumołap, mimo, że wiekowe, ale z wyższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8d421ed27785cc2cmed.jpg

 

antenkę dodam później ponieważ zmieniłaem i nie mam nowej fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inagaddadavidas

Ja także radio mam pod zapalniczką, tyle że nie leży ono bezwładne na półce, tylko jest przykręcone do półki (wykorzystałem uchwyty, które dawali razem z radiem :P):

29978287gb5.th.jpg

Gruszka też wisi na haku w bardzo praktycznym miejscu tuż obok kierownicy:

93634363dc3.th.jpg

Problemem jest kabel zasilający, chętnie podpiąłbym go na krótko (pod deską rozdzielczą) do kabla zapalniczki, ale:

1. Gdzie umieścić w takim układzie bezpiecznik?

2. Jak to zrobić, żeby nie stracić gniazdka zapalniczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inagaddadavidas, kabel jest na tyle długi ( lub można przedłużyć ) i z tego co pamiętam jest na nim bezpiecznik a ciagniesz do pod deską do bezpieczników i tam podłączasz się pod stałe 12V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zamontowane jest tak, dość długa śróbka, jedna, a głośniczek tylko dlatego bo radio ma swój strasznie cichy i tylko w taki sposób dało się coś usłyszeć. Przy radiu które ma "normalny" znaczy głośniejszy głośnik powinno być ok :) a grucha w trakcie gadania przez kolano :)

dcfc0525xh5.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem swoje tak, żeby mieć a) dobry dostęp do panelu; b) aby radio dało się szybko wyciągnąć. W tym celu wyjąłem cały ten element z kieszenią, zrobiłem dziurki na przewody, wyprowadziłem kabel zasilania z wtyczką typu molex (komputerowa, szybko podłączyć a nie da się jej np. przypadkiem podłączyć na odwrót). Od góry kieszeni zamocowałem uchwyt który miałem w zestawie. grucha sobie leży obok dźwigni ręcznego.

IM000111.jpg

 

Inagaddadavidas, ja obciąłem kabel za bezpiecznikiem, na tyle żeby dało się wyjąć radio i odpiąć wtyczkę. Zasilanie podpiąłem równolegle do zapalniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności