Skocz do zawartości
sergiusz-

Prośba do posiadaczy cb radia - gdzie zamontować w B5 3B

Rekomendowane odpowiedzi

sirio super 9 jest lżejsza niż mlk-a, a mlki nie wkręcisz bez adaptera do tego twin-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mlki nie wkręcisz bez adaptera do tego twin-u

 

wkręcisz - pisałem, że są Twiny z końcówką PL - TU akurat masz w komplecie z AS 100. Trzeba z kolesiem pogadać, że ma swoją antenę i nie potrzebuje w komplecie. 2 miesiące temu były jeszcze same TwinCary bez anten do kupienia w cenie 110 zł bo sam zastanawiałem się którą opcję wybrać PL czy DV. Padło na DV i zmieniłem ML-kę na Super 9. Osiągi obu anten porównywalne ze sobą także większych różnic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usiądź w aucie i sam dostrzegając tyle ciekawych miejsc ze będziesz mógł co miesiąc montować w innym miejscu :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys1989

Ja polecam zakup rzepow do montażu radia. Ja robie zakupiłem - koszt to ok 6zł za paczke. przykleilem rzepy do radia i do miejsca kolo drazka zmiany biegów, tj przy lewym kolenie pasazera. siedzi idealnie i estetycznie, bo nie trzeba robić dziur. Jakbyście mieli problem z dostaniem tego to piszcze na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam zakup rzepow do montażu radia. ...

 

Wrzuć jakąś fotkę. Ja na razie chowam radio w szparę po kierownicą, ale to słaby wynalazek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piszcze na priv

 

Nie PW tylko pisz tu,to nie zabawa tylko forum-a tu dzielimy się wszyscy informacjami,to nie kółko wybrańców :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzuć jakąś fotkę
może ja ci coś pokażę a mianowicie tutaj masz CB na rzepy tylko że w Golfie V ee79dfdc582a8659med.jpg chociaż ja mam tak zamontowane ale na stałe a jak już bym miał montować na rzepy to bym się zastanawiał nad takim rozwiązaniem na przykładzie Stilo http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Board=stilo&Number=278927608&page=0&fpart=all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może ja ci coś pokażę a mianowicie tutaj masz CB na rzepy tylko że w Golfie V ee79dfdc582a8659med.jpg chociaż ja mam tak zamontowane ale na stałe a jak już bym miał montować na rzepy to bym się zastanawiał nad takim rozwiązaniem na przykładzie Stilo http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Board=stilo&Number=278927608&page=0&fpart=all

 

Ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia70

hejka mam Lafyet i nie narzekam radyjkogodne uwagi w dobrych pieniadzach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do montażu, to mam pewien dylemat. Zmieniłem zamontowanie radia, obecnie jest jak u Adam204. Żonce, przeszkadza, że muszę je podgłaśniać, wieć chciałem wykorzystać głośnik z zestawu głośnomówiącego Nokii. Sprawdzałem, działa dobrze. Problem tylko jest gdzie je zamontować? Zastanawiałem sie nad miejscem przed fotelem kierowcy, lub po drugiej stronie - analogocznie jak CB.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze miejsce jest tutaj - jak widać na fotce :D Tylko trzeba odpowiednio sobie dobrać miejsce, żeby było widać wyświetlacz. Bo za pierwszym razem za głęboko zamocowałem radio i nie widziałem wyświetlacza :kwasny:

Plusy - nie widać radia z zewnątrz - gdyby ktoś chciał je "zajumać" :D Nie zagraca przestrzeni na nogi i można gruszkę schowac w tej małej póleczce pod kierownicą.

 

cbmidland1001z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żonce, przeszkadza, że muszę je podgłaśniać
ja kiedyś widziałem jak koleś miał radio tak jak ja mam zamontowana i podpięty pod nie głośnik i wstawiony w zagłówek :D tak wiec jak coś to możesz kombinować z montażem głośnika po swojej stronie np w kieszeni
nie widać radia z zewnątrz - gdyby ktoś chciał je "zajumać"
jak ci mają jumnąć to i tak ci jumną :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba tak kombinować, ja mam wciśnięte cb pomiędzy fotelem kierowcy a konsolą zmiany biegów, jak zrobię foto to wrzucę. A na gruszkę mam wkręconą blaszkę do zamocowania mikrofonu. Wszystko widzisz czytelnie, nie musisz się schylać czy gdzieś szukać tego radia by zmienić kanał czy wyciszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja mam radio umieszczone pod podłokietnikiem i wydaje mi się, że jest to najlepsze miejsce. Nie rzuca się w oczy. A co do obsługi to kwestia przyzwyczajenia. Wszystkiego można się szybko nauczyć i przyzwyczaić. Radyjko przymocowałem dwoma opaskami zaciskowymi. Ewentualnie można rzepami. Poniżej foto:

 

dsc0031wa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

A ja mam następujące pytanie: jak głęboko można wsunąć radio po wycięciu tylnej ścianki w tym schowku pod radiem? Jest szansa na wciśnięcie tam Unidena 68?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widziałem kiedyś jak CB było tam zamontowane to było równo z radiem tak wiec chyba więcej ci nie trza będzie ,a co do samego U68 to musisz przymierzyć a jak nie to pomierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Uniden 68 jest dosyć głęboki i na 100% bez cięcia ścianki się nie obejdzie. Kwestia tylko na jak głęboko można wpuścić to radio, czy coś nie ma istotnego za tym schowkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Co do montażu, to mam pewien dylemat. Zmieniłem zamontowanie radia, obecnie jest jak u Adam204. Żonce, przeszkadza, że muszę je podgłaśniać, wieć chciałem wykorzystać głośnik z zestawu głośnomówiącego Nokii. Sprawdzałem, działa dobrze. Problem tylko jest gdzie je zamontować? Zastanawiałem sie nad miejscem przed fotelem kierowcy, lub po drugiej stronie - analogocznie jak CB.

pozdr

 

Ja mam tak zamocowanego na stałe Alana 87. Dolna blacha obudowy jest przykręcona bezpośrednio do kanału. Dzięki temu nie odstaje, ale jest zasłonięty głośnik. Zastosowałem dodatkowy, zewnętrzny głośnik, zamocowany pod deska nad pedałami. Wnęka działa jak skrzynia rezonansowa i bardzo dobrze słychać a niczego nie widać.

 

---------- Dodano o 17:54 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:52 ----------

 

Najlepsze miejsce jest tutaj - jak widać na fotce

 

Też mi się tak wydawało, dopóki nie pokazano mi radyjka, które pogruchotało lewa nogę kierowcy przy zderzeniu czołowym. Resztki nogi amputowano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowane w miejscu jak pokazuje na fotce kol. Danek75. z małym ale ponieważ u mnie w w tym miejscu jest półeczka w którą idealnie pasuje Hary II, i to dla mnie jest idealne miejsce. Faktycznie radia z zewnątrz auta nie widać, a wiadomo że okazja czyni złodzieja. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności