Skocz do zawartości
sergiusz-

Prośba do posiadaczy cb radia - gdzie zamontować w B5 3B

Rekomendowane odpowiedzi

z tym relingiem to nieźle wymyśliłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł z anteną. Odnośnie montażu, to mam podobnie zamontowany głośnik. Leży pod fotelem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim Pasku, zestaw CB Midland 77-114 New, antena Midland Mini 68 cm. Radio włożone w półkę pod kierownicą (bez żadnych przeróbek), zasilanie z skrzynki z bezpiecznikami, wieszak mikrofonu przykręcony do zaślepki obok radia, antena zamontowana w tylnym prawym błotniku.

 

S6303553.jpg

S6303543.jpg

S6303544.jpg

S6303546.jpg

S6303547.jpg

S6303548.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Też mam zamiar tak zamontować swoje cb tylko mam pytanko dużo jest rozbierania tego panelu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim przypadku nie było żadnych przeróbek. Radio mieści się w całości w półce pod kierownicą. Niestety zamontowany model już nie jest produkowany. Są zamienniki w tej samej obudowie: http://www.hifi.strony-sanok.pl/sklep/product_info.php?cPath=335_111_61&products_id=3225&osCsid=33b3019c2391a465a872cc604792c928 lub http://cokupic.pl/produkt/Sunker-Elite-ONE-Radio-CB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy na tego sunkera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMAG0149.jpg Radyjko President antena również President Missouri. Gruszka zamontowana w miejscu po zestawie Siemensa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda kasy na tego sunkera.

 

Podałem tylko przykłady cb-radia w tej samej obudowie ze względu na wymiary zewnętrzne... ja używałem Midlanda 77-114 i jak na bardzo proste w obsłudze cb byłem z niego zadowolony (używany był jako antymisiek). Nie mogę go porównać jakościowo do zaproponowanych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , radio zamontowane pod kierownicą to nie wypał , podczas jazdy trzeba nieraz zmienic kanał o który cię poprosi kolega z którym chcesz dłużej pogawędzic , jest to niemal nie możliwe , chyba że masz głowe pod kierownicą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam , radio zamontowane pod kierownicą to nie wypał , podczas jazdy trzeba nieraz zmienic kanał o który cię poprosi kolega z którym chcesz dłużej pogawędzic , jest to niemal nie możliwe , chyba że masz głowe pod kierownicą .

 

Ja tam mam pod tym schowkiem przy kierownicy po lewej przykręconą i jest dobrze, nie widać z zewnątrz, a zmianę kanału mam w gruszce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam , radio zamontowane pod kierownicą to nie wypał , podczas jazdy trzeba nieraz zmienic kanał o który cię poprosi kolega z którym chcesz dłużej pogawędzic , jest to niemal nie możliwe , chyba że masz głowe pod kierownicą .

 

Ja mam tak już 2 lata, często zmieniam kanały, reguluje SQ, RF i jestem bardzo zadowolony. Rzucę tylko okiem jaki kanał, gałka od kanałó 'pstryka' więc jeśli mam przejść 3 wyżej to cyk cyk cyk i już:) Gruchę mam przedłużoną pod podłokietnik i jest naprawdę super:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radio pod podłokietnikiem a mikrofon pod lampką. Jak pstryknę fotkę to zapodam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodaję jeszcze fotki jak wygląda całość oraz po demontażu antenki.

Super pomysł :)

 

Z jakiego materiału wykonana jest ta zaślepka? To aluminium? Bo w B4 coś takiego bym wymodził, ale chyba niestety jest inne mocowanie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z jakiego materiału wykonana jest ta zaślepka? To aluminium? Bo w B4 coś takiego bym wymodził, ale chyba niestety jest inne mocowanie :/

Plastik niestety. Reling jest aluminiowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plastik niestety. Reling jest aluminiowy.

Aha, dzięki. To ja w b4 tego nie zrobię, bo reling jest inaczej zrobiony :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w paski montowalem cb jakies 2h... Podlaczylem zasilanie pod zapalniczke... Zabawy troche bylo :-) Efekt, hmm... Kabli zadnych nie widac ale i tak nie ma szalu... :-P Teraz brak schowka na fajki... :-P2013-05-01 13.28.14.jpg

2013-04-29 16.45.50.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marus_major
Mam zamiar zakupic cb radio tylko mysle w którym miejscu je zamontować.Chodzi o to żeby było pod ręką i jak najmniej przeszkadzało w czasie jazdy itp.Jeżeli ktos ma fotki swojego radia gdzie i jak ma zamontowane to niech wrzuci na forum bede wdzieczny.

 

Witaj.Ja w swoim b5 fl sedan cb radio zamontowałem w podłokietniku kierowcy i podłaczelem do radia na jeden głosnik w drzwiach kierowcy dla lepszego słyszenia a antene przyczepiam na klapie bagażnika a w razie koniecznosci poprosty chowam do bagażnika podstawe anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś opisywałem, dzisiaj zapodam foty :marecek :

IMAG0172.jpg

Radio na opaskach podwieszone pod podłokietnikiem, a w lampce i mikrofonie po dwa magnesy neodymowe z HDD. Dodatkowo głośnik z zestawu głośnomówiącego Nokia pod kierownicą (sorry, fotki nie zrobiłem). Mikrofon potrafi się odpiąć podczas gwałtownego hamowania, ale ogólnie daje radę. Zasilanie mam z zapalniczki poprzez rozdzielacz zamontowany we wnęce pod radiem, aby było jeszcze gniazdo do zasilania smarftona. To czarne na lampce to pasek "włochatej" taśmy, aby mikrofon nie porysował obudowy lampki.

IMAG0167.jpg

IMAG0168.jpg

IMAG0170.jpg

IMAG0171.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zyggy czy podczas jazdy nie masz problemów ze zmianą kanałów na wyższe lub niższe ?? Zastanawia mnie fakt ułożenia cb w przeciwnym kierunku do jazdy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie problem. 19 mam "szybką" pod klawiszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności