Skocz do zawartości
Gość bruneros

[Bora/Golf Mk4] Demontaż lusterka zew - VW Bora...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bruneros

Jako ze rownie idiotyczne lusterko VW montowal w B5 pozwalam sobie zamiescic posta ale dotyczacego VW Bory...

 

kiedys pisalem o iditycznym malym lusterku w VW Bora

http://tinyurl.com/4xc4nd

 

zgodnie ze sluszna sugestia za stówę - zanabyłem prawe lusterko z anglika

w normalnym rozmiarze...

 

w weekend bede sie przymierzal do demontazu starego i montazu tego z

anglika..

 

pytanko moje - jak najsensowniej zabrac sie do demontazu/montazu ?

nigdy nie grzebalem w volksvagenie to i nie wiem, a nie chce

tez niepotrzebne zdemolowac polowy drzwi....

 

na moj gust wyglada to tak:

 

1) plastik w którym siedzi głośnik - tweeterek przy lusterku do

zdemontowania...

2) przysłonięty on jest "boczkiem - tapicerka drzwi" - ta poluzowac wyjać

tweetera

i powinna być sruba lusterka ???

 

wg mnie tak mniej wiecej to powinno wygladac, moze ktos potwierdzic / cos

doradzic ?

 

 

pozdrawiam Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
2) przysłonięty on jest "boczkiem - tapicerka drzwi" - ta poluzowac wyjać

tweetera

 

musisz cały zdjąc bo nie odepniesz lusterka z instalacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
zgodnie ze sluszna sugestia za stówę - zanabyłem prawe lusterko z anglika

w normalnym rozmiarze...

A teraz pojawia sie pytanie-cvzy bedziesz w stanie w ogole ustawic sobie to lusterko :(

Ono bedzi enastawione na miejsce po prawek (czyli pasazera), a nie na miejsce po lewej (czyli kierowcy)... Podobno te lustra nie maja tak szerokiej mozliwosci regulacji-niby problem w autach sciaganych z UK i po przekladce-nie da sie ustawic lusterek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak Krawcol napisał nie da sie go ustawic ale jest sposób na to a mianowicie musisz wymienic samą osłone bez tej podstawy co sie przykręca do drzwi. Ktos na forum gdzieć to zrobił i mówił, że jest super, troche zabawy ale efekt murowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bruneros

no i zalozylem to lusterko - i co moge powiedziec - jest o niebo lepiej niz przy malym standardowym.

 

rzeczywiscie tez jakos inaczej ustawia sie, ale na maksa wychylowne do lewej zapewnia mi takie pole widzenia jakie ma byc :) takze polecam zabiego wymiany tego standardowego malego gówna na wersje angielska...

 

 

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,a ja mam pytanie czy każde lusterko było podgrzewane,bo też kupiłem duże ale z wersji EU i nie wiem czy jest podgrzewane,choć z moich wiadomości niepotwierdzonych wynika że wszystkie podobno miały podgrzewanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok,a ja mam pytanie czy każde lusterko było podgrzewane,bo też kupiłem duże ale z wersji EU i nie wiem czy jest podgrzewane,choć z moich wiadomości niepotwierdzonych wynika że wszystkie podobno miały podgrzewanie

 

Podgrzewanie lusterek było w opcji - nie w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już założyłem ,jest podgrzewane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podgrzewanie lusterek było w opcji - nie w standardzie.

 

Bylo w standardzie razem z 4 poduszkami, 2 kurtynami, 4x el szybami, oraz grzanymi i elektrycznymi lusterkami. To byl standard, jedynie nie pamietam czy zaczal obowiazywac od roku 2000 ktoregos, czy razem z liftem to wprowadzili.

 

 

Wersje od anglikow raczej zdaja egzamin, moze Preziu ma juz cos do powiedzenia w tym temacie, bo niedawno wlasnie nabyl takie i mial montowac(byc moze juz zamontowal;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bylo w standardzie razem z 4 poduszkami, 2 kurtynami, 4x el szybami, oraz grzanymi i elektrycznymi lusterkami. To byl standard, jedynie nie pamietam czy zaczal obowiazywac od roku 2000 ktoregos, czy razem z liftem to wprowadzili.

 

Fakt zależy od kiedy i o jakim standardzie się myśli.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A teraz pojawia sie pytanie-cvzy bedziesz w stanie w ogole ustawic sobie to lusterko :(

Ono bedzi enastawione na miejsce po prawek (czyli pasazera), a nie na miejsce po lewej (czyli kierowcy)... Podobno te lustra nie maja tak szerokiej mozliwosci regulacji-niby problem w autach sciaganych z UK i po przekladce-nie da sie ustawic lusterek :(

 

Siedzac na miejscu po lewej stronie prawe lusterko da sie ustawic i szklo nie wystaje poza lakierowana obudowe.

Przed chwila poszedlem i sprawdzilem, takze informacja jest z pierwszej dloni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Siedzac na miejscu po lewej stronie prawe lusterko da sie ustawic i szklo nie wystaje poza lakierowana obudowe.

No to fajnie :ok: Kiedys czytalem o tym, ze lusterek z UK nie da sie wyregulowac w krajach, gdzie obowaizuje ruch prawostronny-chyba w jakims Auto Swicie czy czyms takim... Ale widac, ze lustra VW maja szerokie pole manerwu i pasuja do obu wersji... Moze to tez zalezy od wzrostu kierowcy-moze Ci niscy (nie obrazajac nikogo) maja problem z wyregulowaniem tych lusterek :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Ale widac, ze lustra VW maja szerokie pole manerwu i pasuja do obu wersji... Moze to tez zalezy od wzrostu kierowcy-moze Ci niscy (nie obrazajac nikogo) maja problem z wyregulowaniem tych lusterek :?:

 

To rzeczywiscie moze okazac sie problemem, poniewaz siedzac tuz przy kierownicy widocznosc w takim lusterku rzeczywiscie jest srednio wystarczajaca :654:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mogłabym prosić o instrukcję dla "idioty". Też chcemy wymienić małe lusterko na duże. Kupiliśmy już takie, podgrzewane, chyba w wersji EU - cała obudowę razem z tym trójkątnym plastikiem.

 

No a druga sprawa to demontaż chlapaczy. Jak to się robi? Czy trzeba odkręcać koła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało się ale nie da się go na tyle skierować do siebie (do środka) aby dobrze widzieć (minimalnie brakuje aby widzieć bok samochodu). Czy jest na to jakaś rada? Można np. wyjąć lusterko z obudowy i coś pokombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przełożyć trójkąt z małego lusterka europejskiego, wtedy regulacja będzie działać prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności