Skocz do zawartości
DoGgY

Podswietlenie przycisków od manualnej klimatyzacji aircondition

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem, że nie świecą mi przyciski od manualnej klimatyzacji air condition chodzi mi te dwa przyciski pod pokretłami nawiewów w passacie b4 co są oznaczone AC i taka strzałką. Czy ktoś mi pomoże jak się rozkręca i dostaje się do tych żaróweczek ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz wyjac pokretla sa wciskane nastepnie zdjac ten plastikowy panel rowniez jest wciskany jak to zrobisz ujrzysz cztery srubki po jednej w kazdym rogu powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok Multi ja wiem jak się dostać tam ale nie wiem jak rozebraĆ te dwa przyciski i wymienić te żarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee nie trzeba rozkręcać jest na to sposób tylko pamiętaj za cholere nie wstawiaj żarówki 1,2 W mi spaliło /stopiło ten mechanizm do regulacji ciepłego powietrza. Jeśli nie wiesz jaki to sposób to pisz ;) spróbuje to Ci wytłumaczyć.

 

Edit//

Nie trzeba rozebrać przełacznika jest cały na kostce i to wychodzi, lecz vw sie postarał strasznie i wlutował żarówki na stałe :/

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką żarówkę tam wlutowałeś? Ja myślałem o jakiejś diodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie lutownicą :P diody nie polecam zobaczysz, ze nie oświetli tego jak trzeba ... dioda wali punktowo. A tam jest taki plastik co rozprowadza światło a żarówka ma większy kąt świecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pytałem jak wlutowałeś, tylko co wlutowałeś - jaką żarówkę, skoro piszesz, że typowa 1,2 W za mocna? A z tym rozpraszaniem, to pamiętam - rzeczywiście dioda by się pewnie nie sprawdziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja już mam po problemie mi już przyciski świecą :) ja wlutowałem żarówkę 0,7 W świeci fajnie i możliwe że mi się nic nie będzie topić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jeśli dobrze pamiętam ja mam 0,7 lub 0,8 w :) i jak trudno było wyjąc przełącznik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak są podświetlane same pokrętła od tej klimy?? Bo niestety mi nie świecą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi Tobie o pokrętła do :

1 sterowania wiatrakiem (nawiewem)

2 ciepło zimno

3 opcje szyba nogi twarz ;)

 

to w środkowym pokrętle jest żaróweczka która oświetla plastikowe "wężyki" rozprowadzone gęsto do tych trzech pokręteł.

Wystarczy ,że pociągniesz za środkowe pokrętło i je zdejmiesz to ujżysz zieloną plastikową obudowę żarówki . dopiero jak ją wyjmiesz to zobaczysz żarówkę w nią wpiętą ,ta zielona obudowa Przewodzi przez dwa styki napięcie na żarówkę i albo styki źle zwierają albo żaróweczka do d...

dziecinnie proste do rozebrania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to miło, że żarówka, bo kiedyś w Golfie III widziałem kilka diod i myślałem, że w pasku jest tak samo i trza będzie przylutować... Jutro spojrzę i postaram się wymienić żarówkę... Dzięki za pomoc, jakbym jednak czegoś nie wiedział, to będę pytał. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak pomalu i wyszedl hehe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przyciski AC i wewnetrznego obiegu po wcisnieciu powinny się podświetlić jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy przyciski AC i wewnetrznego obiegu po wcisnieciu powinny się podświetlić jakoś?

 

U mnie się nie podświetla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B3 pod włącznikami są żaróweczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności