Skocz do zawartości
Gość tool

Gdzie odpływy szyberdachu?

Rekomendowane odpowiedzi

czy pod dywanikiem pasazera sprawdzales czy nie stoi woda? Prawdopodobnie robiac test dopelniasz "zbiornik" wody pod tapicerka w podlodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marizaga napisał:
czy pod dywanikiem pasazera sprawdzales czy nie stoi woda? Prawdopodobnie robiac test dopelniasz "zbiornik" wody pod tapicerka w podlodze.

Prawa strona od pasażera sucha jak pieprz - z przodu i z tyłu.

Z lewej napełniam zbiornik w podłodze - to gołym okiem widać.

 

PS Czy ciężko zdjąć osłony słupków i czy osłona słupka pod deską rozdzielczą odkryje dostęp do miejsca, gdzie wężyk powinien wejść w tą gumową błonę w rejonie zawiasów drzwi?

 

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

 

Czy ktoś ma schematy jak zdemontować osłonę słupków - przedniego i środkowego w Passacie B5 FL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również podepnę się pod temat. W samochodzie po deszczach mnóstwo wody. Chcąc przeczyścić kanały od szyberdachu wprowadziłem żyłkę od kosiarki, ale ta nie wyszła zgodnie z moimi oczekiwaniami w "cipce" pomiędzy drzwiami a słupkiem, lecz w profilu zaraz obok kostek (mam ściągniętą wykładzinę z podłogi). Macie pomysł co mogło się stać? dzieje się tak na obydwu słupkach.

Dzięki z góry ;]

@edit, ogarnąłem problem. Od środka jest miejsce żeby znaleźć wężyk, u mnie spadł wężyk z końcówki. Do wieczora postaram się wrzucić fotki z wnętrza itp ;)
@edit2

Wrzucone zdjęcia, na pierwszym widać jak zabezpieczyć wężyk przed ponownym schowaniem się.
Zdjęcie 2 to miejsce przy nogach pasażera, gdzie znajduje się dziura, przez którą mi udało się sięgnąć wężyk. Jest tam ciasno, i jest jakaś blaszka, o którą łatwo się zaciąć.
Zdjęcie 3 to sposób w jaki zabezpieczałem odpływy, bo te gumki były mega luźne (nie dziwię się, że to wypadło), próbowałem złapać to na trytytki, ale ten sposób jest pewniejszy ;)
Zdjęcie 4 to analogiczny otwór do tego ze zdjęcia drugiego, z tym, że dostęp tutaj jest łatwiejszy.

Gumkę najlepiej nasunąć tak, że wyciąga się wężyk (wychodzi z 2-3cm), trzymając jedną ręką wężyk nasunąć gumkę i dokręcić opaskę.
Mogą wystąpić minimalne różnice, ponieważ mój Passat to wersja USA, ale myślę, że będzie to samo.

Życzę powodzenia w naprawach. Da się to zrobić bez ściągania boczków i innych cudów. Nie wiem jak z dostępem od środka, bo ja i tak mam rozebrane całe wnętrze.

DSCF9421.JPG

DSCF9424.JPG

DSCF9425.JPG

DSCF9426.JPG

Edytowane przez nieanonimowy
Rozwiązałem problem
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności