Skocz do zawartości
Gość tool

Gdzie odpływy szyberdachu?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tool

Hej, gdzie dokładnie znajdują sie odpływy szyberdachu w B5 kombi?

Wszyscy na forum piszą tylko o odpływie pod akumulatorem...

 

Dzisiaj zauważyłem że kapie mi woda z okolic uchwytu nad tylnymi drzwiami pasażera :6:56:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj :)

odpywwodyszyberck6.th.png

odpywwodyszyber1nm8.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tool

Dzięki wielkie Jurek :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnośnie tych odpływów , szczególnie chodzi mo i przednie słupki, w jaki sposób sprawdzić czy rurka od szybra jest nasadzona na ten gumowy odpływ co wychodzi z przedniego słupka , czy jak ją zdejmę to nie bedę miał potem problemu z nałożeniem ?

 

odpywwodyszyberck6.pngw536.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie może ktos wie, szukałem w wyszukiwarce i nie znalazłem nic konkretnego , jak się do tego odpływu dobrać , zeby nic nie zniszczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra podjałem te wyzwanie i sprawdizłem te odplywy. żeby było w miare normalne dojście odkreciłem nadkole i ten plastik co osłania zawiasy drzwi przed brydem , potem wyciagnałem kierunkowskaz i miałem juz jakies dojście. oczywiście tak jak się spodziewałem odplywy były zawalone mułem i dlatego woda ciekła mi do środka, przy wkładaniu spowrotem na swoje miejsce proponuje przesmarować olejem uszczelkę wtedy w miare lekko wejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj :)

odpywwodyszyberck6.th.png

odpywwodyszyber1nm8.th.png

 

Można by odświeżyć te fotki?

Mam mokrą podsufitkę i wybieram się przeczyścić odpływy, przednie zlokalizowałem, problem z tylnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie skorzystam i ja ;)

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może dostęp do schematów jak przebiegają kanały odpływowe w pasku?

 

Robiona na silikon obudowa filtra kabinowego, wymieniana na dniach uszczelka z ASO pod obudową komputera, zasilikowana guma od linki otwierania maski. Oczywiście wyczyszczone odpływy pod aku i serwem (dwukrotnie).

Dziś drutem przepychałem odpływ z szyberdachu. Zlokalizowałem dwa o średnicy ok. 10mm - drut wszedł na ok. 2m i był opór. Ale jak czytałem w internetach to rzekomo są 4 odpływy z szyberdachu - 2 te, które czyściłem idą na przednie słupki i mają jeszcze dwa pójść na środkowe słupki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]150016[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]150017[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]150018[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]150019[/ATTACH]

 

Dzięki śliczne.

Teraz widzę, że ciężko dojrzeć już nie mówiąc o dojściu do tych odpływów z tyłu - czyszczenie zacząć od dolnego końca.

 

 

Czy jest gdzieś na sieci serwisówka dostępna? Jak miałem Mazdę 6 to na ruskiej stronie nawet serwisówka była on-lina + pdf krążył po sieci.

Tam były i nr części i opis jak w zasadzie każdą czynność dokonać.

 

Tak jeszcze dopytam forumowiczów, co to jest za ustrojstwo przy przednich drzwiach:

20161210_170714.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jeszcze dopytam forumowiczów, co to jest za ustrojstwo przy przednich drzwiach:

Wygląda na odpływ wody z szyber dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink Ale to u mnie jest zaślepione.

Na początku też tak pomyślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to, nie jest zaślepione tylko zrobili z tego "cipkę" i się zapycha. W audi np wychodzi normalnie końcówka rurki i nie ma problemu z zapychaniem odpływów.

Tak to wygląda:

IMG_20161210_190800.jpg

Obciąłem tę końcówkę i teraz raczej nic nie powinno zatamować odprowadzania wody z szybru. W wolnej chwili zajmę się tylnymi odpływami, bo nie wiedziałem gdzie konkretnie szukać. Dzięki waski1 za wskazówki :ok:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście cipka. :)

Ale obciąć końcówkę czy wyciągnąć całość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, odgrzeję trochę kotleta. Czy ktoś mógłby wrzucić zdjęcie, na którym widać gdzie znajdują się dokładnie TYLNE odpływy wody z szyberdachu w KOMBI? Chodzi mi zarówno o miejsce na dachu jak i przy nadkolu. Przednie są dobrze widoczne i dostępne, ale tylnych niestety nie umiałem zlokalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat takie schematy mialem na dysku, w 2015 w lato po mega deszczu mialem auto przechylone na prawa strone i sklejona gume odplywu tylnego prawego i przedniego prawego. Woda poszla po slupku miedzy drzwiami. A jak robilem testy pozniej, to wystarczy miec przednie odplywy (gumy) drozne, by nie doszlo do zalania wnetrza, jesli auto stoi na plaskim.

 

ps: gdybys jakims cudem mial zapchane kanaly - przydaje sie linka od predkosciomierza z fiata, ale 9/10 przypadkow to sklejona guma na koncowce odplywu

Sunroof_Rear_Drains_Wagon.png

Sunroof_ETKA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akurat takie schematy mialem na dysku, w 2015 w lato po mega deszczu mialem auto przechylone na prawa strone i sklejona gume odplywu tylnego prawego i przedniego prawego. Woda poszla po slupku miedzy drzwiami. A jak robilem testy pozniej, to wystarczy miec przednie odplywy (gumy) drozne, by nie doszlo do zalania wnetrza, jesli auto stoi na plaskim.

 

ps: gdybys jakims cudem mial zapchane kanaly - przydaje sie linka od predkosciomierza z fiata, ale 9/10 przypadkow to sklejona guma na koncowce odplywu

Panowie, lejąc wodę do odpływu szyberdachu od strony kierowcy, woda nie spływa wylotem przy zawiasach, ale pojawia się na tylnej podłodze. Czyli rozłączył się wężyk na dole lub na górze. Tylko jak to jest możliwe, że lejąc wodę w przedni otwór szyberdachu od strony pasażera woda spływa spod samochodu na wysokości schowka? Zdjęcie poniżej.

32472f0772987f51bf5c90710c81fea0.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności