Skocz do zawartości
peter2906

Samodzielna wymiana łożyska w przednim kole.

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm da się wymienić samemu łożysko bez zdejmowania zwrotnicy - sam tak wymieniałem, ale nie wiem czy się opłaca - jest to trochę bardziej czasochłonne. Łożysko wybija się od wewnątrz (od strony silnika) - wybijamy stare niszcząc je - zostaje wybity wewnętrzny pierścień łożyska - w zwrotnicy zostaje zewnętrzny pierścień łożyska. Bierzemy spawarkę i od wewnątrz "glutujemy" pozostały w zwrotnicy zewnętrzny pierścień by go ogrzać (spawy ściągają/skurczają pierścień) i powoli wybijamy. I tak powtarzamy kilka razy aż wyjdzie. Nowe łożysko wbijamy za pomocą wyjętego zewnętrznego pierścienia starego łożyska (blokujemy zwrotnicę klockiem drewna by nie "chodziła" przy wbijaniu). Mi zajęło to ze 3h. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zlokalizowaniem szumów w moim passacie... wymieniłem opony, łożysko, na przegubach nie ma luzu, zawieszenie idealne... huczy przy 60km/h i 90 km/h najbardziej. Szczególnie przy skręcie w lewo gdy auto przenosi masę na prawą strone. Co to może być?? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem. 2 razy wydawało mi się że wiem które łożysko huczy po czym okazywało się że to było to z drugiej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w serwisie powiedzieli że huczy z drugiej strony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jezeli skrecacie w prawo to ciezar przenosi sie na kolo lewe (i odwrotnie jak skrecamy w druga strone) i wtedy dociazone lozysko w tym wypadku lewe zaczna mocniej chuczec pod waronkiem ze jest zurzyte, przegob zew jak jest zurzyty to klekocze gdy skrecamy lewo lub prawo oczywiscie podczas jazdy gdy chuczy jak ktos zauwazy jest to oznaka braku smaru co za tym idzie oslona gumowa musi byc uszkodzona a to prosto jest zobaczec. Prosta zasada jezeli szum dochodzi z przeciwnego kola niz skrecamy to znaczy ze lozysko najprawdopodobniej, dobra metode ktos tu wspomnial o podnosniku i rozpedzeniu kol i wrzuceniu luzu i zgaszeniu silnika, ale uwierzcie ze jak auto sie tylko podniesie (ktores kolo) lewarkim i zakreci recznie tez slychac zurzyte lozysko.

przepraszam za bledy bo pisalem z telefonu i sie spieszylem.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam takie pytanie wymieniłem tarcze i klocki z przodu + mam nowe opony. Podczas jazdy na wprost nic nie słychać cisza od 5- 200km/h super. Natomiast jak skręce kierownicą ok 90 stopni w lewo wtedy coś szumi huczy jak mocniej skręce już przestaje... Wie ktoś co to może być ?Nie jest to zależne od prędkości przy 30km/h - 70km/h sprawdziłęm i słychać według mnie głośniej przy 30km/h W lewym kole ostatnio wymieniłem gumę osłaniającą półośke wszystko zapełnione smarem wcześniej wyczyszczone.

Będe wdzięczny za pomoc pozdrawiam

ps. mogą to być klocki ? jeszcze się nie ułożyły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak panowie rozwiązał ktoś problem z tym huczeniem czy to na pewno wina łożysk ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie objawy były takie:

Po kilkunastu km jazdy pojawiało się huczenie w takt obrotu kół dochodzące z lewej strony, które nasilało się wraz z jazdą po łuku w prawo. Dodatkowo otwierając okno było słychać metaliczne szeleszczenie/cykanie najbardziej słyszalne kiedy przejeżdżało się obok ściany albo samochodu.

Było to o tyle mylące że niedługo przed pojawieniem się tych objawów wymieniałem osłonę przegubu zewnętrznego w tym kole. Najpierw myślałem że to może czujnik ABS trze o koronkę, przy próbie jego wyjęcia niestety tylko się uszkodził o czym poinformowały mnie kontrolki na liczniku.

Będąc już praktycznie pewny że to musi być łożysko + bonusowy czujnik ABS zdecydowałem się na kupno całej używanej zwrotnicy z piastą i czujnikiem pasującej od A6 2.5TDI za 130zl. Plus takiego rozwiązania jest taki że byłem sam w stanie ją zamontować na parkingu pod blokiem w przeciwieństwie do wymiany samego łożyska.

Po wymianie wszystko wróciło do normy. Zniknął też dziwny odgłos jak by terkotania kiedy odpuszczałem gaz i samochód toczył się wytracając prędkość od prędkości ok. 70 do 30km/h, który był odkąd użytkowałem ten samochód. Myślałem że to może być coś z mechanizmem różnicowym w samej skrzyni ale wygląda że to już łożysko musiało o sobie dawać znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi co może być - jade prosto słychac lekki szum - pedał gazu odjęty. Dodaje gazu zaczyna dużo bardziej szumieć - wystarczy delikatnie dotknąć gaz - ujmuje i prestaje - wyglada tak jakby cos z lewej strony auta. Moga to byc łozysko czy raczej przegub? jak dojśc co to szumi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dalej nikt tego nie rozwiązał co to za huczenie czy to na pewno łożyska więc jade wymienić oby dwa przednie w sobote i zobaczymy. Wymieniam parami żeby ewentualnie wykluczyć drugie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam łożyska wymienione i trochę ciszej ale dalej lekko huczy Pozostało jeszcze lewe z tyłu bo prawe wymieniłem w zeszłym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego danyo1 sam wymieniales te łożyska? Czy pojechałeś do mechanika i powiedziałeś mu żeby wymienił ci łożyska? Prawdę powiedziawszy to niebardzo rozumiem jak można mieć problem z diagnoza tego czy łożysko jest już do wymiany czy też nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanik wymieniał i też stwierdził po tym jak się przejechał że to huczą łożyska kół i wymienił mi przednie oby dwa.

rok temu wymieniałem z tyłu z lewej strony i pozostaje jeszcze prawa tylna strona. w sobote spróbuje popatrzeć na łożysko te co wymieniałem rok temu może mi jakieś badziewne włożyli bo akurat mój mechanik był na urlopie i musiałem zmienić warsztat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I JUŻ Sprawa załatwiona cichutko i milutko aż miło !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytaie czy to lozysko czy cos innego albo czy to normalne

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy podczas hamowania takie chrobotanie z przodu to też wina łożyska może być ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prędzej klocki hamulcowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zapytaie czy to lozysko czy cos innego albo czy to normalne

 

Wygląda mi na łożysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulki zrobiły się "kwadratowe" zapewne... Ja bym poluzował śrubę centralną i wyjął przegub ale to już jest trochę zabawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prędzej klocki hamulcowe

 

yhy , to w konsekwencji możliwe że tarcze jakieś zwichrowane czy krzywe , czyli kwalifikujące do wymiany :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności