Skocz do zawartości
peter2906

Samodzielna wymiana łożyska w przednim kole.

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie hałasuje między 100 a 110km/h więc pomykam albo mniej albo więcej. Winne jest łożysko w skrzyni biegów. Na razie nie wymieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja jestem świeżo po wyminie piasty tylnej lewej [ z łożyskiem ] za chiny ludowe nie mogłem zlokalizować które koło wyje cały czas wydawało się że, prawe a to złudzenie, gdzieś na naszym forum gość pisał że, jak prowadzisz samochód i masz wrażenie że, wyje prawe to do wymiany jest lewe i miał cholerną racje przerzuciłem tą piastę na lewą i w końcu nastała cisza także takie moje doświadczenie.I nie kupujcie podrób piast z alledrogo one nic nie są warte już nowa do mnie przyszła z luzem nie będę się z gościem kłócił bo siły nie mam.Nie polecam tego sklepu

[email protected]

more.gif to jest tragedia z tym gościem bardzo utrudiony kontakt nie ma z bytnio szans na reklamacje ściemnia.Uważajcie.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie coraz bardziej sie nasila ten ,odglos łoł,łoł łoł , krecilem kolem ale to nic nie pokazalo , jeszcze do tego takie dziwne wibracje po pedale gazu dostaje chwilami , dzis mi gadali ze nie powinno sie podnosic auta do gory i rozpedzac ,bo wszystko wisi w dol i nie jest to dobre rozwiazanie ;/ sam juz nie wiem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzis mi gadali ze nie powinno sie podnosic auta do gory i rozpedzac ,bo wszystko wisi w dol i nie jest to dobre rozwiazanie

 

moglby ktos to potwierdzic? musze zlokalizowac u mnie huczenie i moze by mi to pomoglo w diagnozie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez cos huczy, lewy przod po wymianie tarcz i klockow duzo ciszej ale i tak mnie to drazni, łoł łoł łoł....czy jakos tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w passacie bo tego jeszcze nie doświadczyłem ale miałem inne VW polo. Huczenie podczas jazdy na wprost nasila się wraz ze wzrostem prędkości a podczas skrętów jest doskonale słyszalne a nawet wyczuwalne przeciwne łożysko do skrętu w lewo-prawe w prawo-lewe bo wtedy te strony są bardziej obciążone. Aby to sprawdzić najlepiej na jakimś placu lekko rozpędzić autko tak do 30-40 i dość ostro skręcić. Jak to się ma do przegubów niestety nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie pod tym topiciem .. Mam to samo wymienilem przegub huczenie dalej jest.... i to tak jak poprzednicy napisali 80 w zwyz na lukach... Denerwuje nie ziemsko... Jedni mowia ze lozyska inni ze poduszki pod silnikiem ... Nie chce wszystkiego wymieniac bo to troche kasy ... Macie jakas diagnoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ,ja podnosilem autko , napedzalem kolo i nic nie bylo slychac ,powyzej macie napisane jakie mialem problemy , dzis kupilem nowe lozysko firmy FAG i wymienilem , slyszalne huczenie na prostej i po lukach dochodzilo od strony kierowcy i to wymienilem , nastala cisza z tej ze strony , ale w oddali zaczyna byc slychac i druga strone , wiec kupie jeszcze jedno i wymienie to drugie ,zanim zacznie robic tak jak po przeciwnej stronie , koszt wymiany 50 zl ,koszt lozyska 118zl ,pozdrawiam. i nastala cisza........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie śpieszcie się tak z wymianą łożysk bo to często tylko nie potrzebne koszty. Odrobina dźwięku podczas toczenia się kół niestety zawsze będzie słyszalna. Osobiście kilka razy w różnych autach miałem już wymieniane łożyska i powiem Wam, że zawsze po dokonaniu tej czynności pozostaje nam jakieś subiektywne odczucie, że jest lepiej ale .....trochę huczy. Kiedyś miałem pięknego Golfa II. Coś strasznie huczało mi z tyłu. Najpierw z lewej strony, a potem to już "zgłupiałem" i wydawało mi się, że raz z tej, a raz z drugiej. Momentami nawet zastanawiałem się w końcu czy to nie przód tylko, że się "przenosi". Osobiście i własnoręczne wymieniłem obydwa łożyska kół tylnych. Nie było poprawy. Pomyślałem sobie więc, że widocznie moja być może niewprawna ręka coś schrzaniła. Pojechałem do "fachowca" i naświetliłem mu problem. On oczywiście powtórnie wymienił mi łożyska tylnych piast. Skasował i co? Bez zmian. Razu pewnego dopiero zauważyłem, że dźwięk milknie podczas jazdy po śniegu. Wnioski były proste - OPONY. Wymieniłem i było po sprawie. Sprawdźcie to zanim wymienicie łożyska. Wystarczy "przerzucić" na chwilę koła jednej osi od innego Passka. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie to samo przerabiam wydaje mi się że mam łożysko do wymiany bo dobiegają dziwne dzwięki z okolicy kół przednich, ale zauważyłem to dopiero jak zmieniłem koła z zimowych na letnie.

Więc to jest możiwe że to opony są temu winne muszę założyć od kolegi koła i zobaczymy co i jak.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie i jak , doszliscie co jest przyczyna??? bo u mnie juz tak z rok czasu slychac od strony kierowcy z przodu ,takie wow wow wow , najbardziej slychac na 4i5 biegu przy predkosci 80 -100 km/h , i nasila sie to podczas jazdy po łuku w prawo , ale i na prostej tez jest slyszalne ,i jak wrzuce na luz to tez slychac , wymienialem przeguby jakis czas temu ,ale to nie wina przegubow , wiec jak macie jakies pomysly to zapodajcie co jest grane ,dzieki pozdrawiam.

 

Witam , mam podobny problem z tym rytmicznym łoł..łoł...łoł...czasem to jest głośniejsze czasem cichsze , wraz z wzrastaniem prędkości narasta intensywność , mam automat bez tiptronic , podczas jazdy wyrzucałem też na luzik i bicie (odgłosy) nadal były....

Wymieniłem opony na nowe nie kierunkowe , wymienione wszystkie wachacze+ końcówki stabilizatora i nadal to samo...

Jedynie mi na myśl przychodzi łożysko.Co o tym myślicie?

I od razu pytam o godnego polecenia sprzedawce łożysk i jakie..?

Dzięki serdeczne za podpowiedzi z góry !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś podobny problem ? Byłem u mechanika i mówi że to może być wina opon ale opony wymieniłem i nadal to samo.... :(

Mi się wydaje że to z przodu zaś mechanik że z tyłu ... sam już nie wiem , miałem kupić łożyska a teraz stoje przed dylematem że to może tylnie łożyska albo jeszcze coś innego...bardzo proszę o podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam do wymiany łożysko koła przedniego pojechałem do sklepu i gość mi polecił Faga łożyszko twierdził że jest lepsze od SKF-U . Czy ktoś coś słyszał o tej firmie ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś coś słyszał o tej firmie ????

Jedna z najlepszych firm wśród producentów łożysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jutro zamirzam się zabrać za wymiane łożyska i teraz jeden problem ?? Jaki jest numer imbusa na śrubie od przegubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest numer imbusa na śrubie od przegubu

Podejrzewam, że 17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pietrek657

witam b5 18 20v 125 huczy mi lewe przednie kolo miedzy 40 a 90 co to moze byc.klocki dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie na 95% do wymiany, łożysko koła przedniego prawego. Lubie Naprawiać wszystko w swoim samochodzie samemu. Ale z tym mam mały problem, bo otóż potrzebna jest prasa i tego nie posiadam. Wiem ze najprościej y było oddać samochód do mechanika i puniej odebrać i po problemie ale to nie dla mnie, zawsze jak odbieram od mechanika, coś się urwało coś złamało itd. a tu jest dużo gum na zawieszeniu, które nie tak dawno wymieniłem.

 

Mam lewarek "pieska" hydrauliczny można wyjąć tłok i przerobić na prasę trochę zachodu ale ile później satysfakcji. Lewarek "piesek" podnosi do 2Ton, ale tłok pracuje na ramieniu - popycha krótsze ramie dźwigni a dłuższe jego ramie podnosi do 2T czyli wychodzi mi że tłok może popchać więcej niż 2 Tony.

Dzieląc długość "A"-dłuższego ramienia przez długość "B"-krótszego i mnożąc x 2Tony wyszło że tłok może popchnąć 6.285T

A- 220mm B-70mm

czyli (220:70)x2t=6.285t

 

Czy dobrze to obliczyłem??

A drugie pytanie jeżeli dobrze to obliczyłem czy te 6.285t wystarczy na wyciśnięcie łożyska a później na wciśnięcie nowego??

 

Z góry dziękuje za podpowiedzi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio nie wierze, że niema tu na forum nikogo, kto zna odpowiedz, na moje powyżcze pytanie. :-(

Edytowane przez artur94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nio nie wierze, że niema tu na forum nikogo, kto zna odpowiedz, na moje powyżcze pytanie.

Najlepiej jak zawieziesz mechanikowi wymontowaną już zwrotnicę i w kilkanaście minut wymieni łożysko. Samodzielne konstruowanie prasy to raczej gra nie warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności