Skocz do zawartości
peter2906

Samodzielna wymiana łożyska w przednim kole.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazlem odpowiedzi na moj problem wiec pisze.....Najprawdopodobniej moje przednie prawe lozysko nadaje sie do wymiany bo coraz bardziej huczy ale nie wiem czy to robota dla warsztatu czy dam rade to sam zrobic.Czy potrzebna jest do tego jakas prasa czy da sie je wymienic bez jakis specjalnych narzedzi.Jakim kluczem wogole to odkrecic itp.Ogolnie chodzi o wszelkie wskazowki dotyczace wymiany lozyska w przednim kole..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Musisz wyjac zwrotnice,bez prasy sobie nie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To az taka powazna robota z tym lozyskiem ze trzeba wyciagac zwrotnice??:659::659::659::651::651::651:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To az taka powazna robota z tym lozyskiem ze trzeba wyciagac zwrotnice??:659::659::659::651::651::651:

 

Łożysko trzeba wycisnąć na prasie dlatego trzeba wymontować zwrotnicę. Montaż nowego też z pomocą prasy.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyciagnieciu zwrotnicy trzeba bedzie ustawiac zbieznosc??Moze ktos wie jaki bedzie przyblizony koszt wymiany tego lozyska??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ustawiac zbieznosci. Mysle ze jakies dobre lozysko z wymiana to ok 150zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym przed zawiezieniem auta do warsztatu upewnic sie ze to napewno lozysko a nie co innego zeby po wymianie nie bylo tego samego procz pustki w portfelu.Slysze caly czas szum i huczenie dochodzace z prawego przodu.Te odglosy nasilaja sie przy skrecaniu w lewo przy wyzszych predkosciach.Moim zdaniem to bedzie lozysko ale chcialbym zobaczyc Wasze opinie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Nie trzeba ustawiac zbieznosci. Mysle ze jakies dobre lozysko z wymiana to ok 150zl

 

Dobre lozysko kosztuje 200zl+wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcialbym przed zawiezieniem auta do warsztatu upewnic sie ze to napewno lozysko a nie co innego zeby po wymianie nie bylo tego samego procz pustki w portfelu.Slysze caly czas szum i huczenie dochodzace z prawego przodu.Te odglosy nasilaja sie przy skrecaniu w lewo przy wyzszych predkosciach.Moim zdaniem to bedzie lozysko ale chcialbym zobaczyc Wasze opinie ..

 

Witam

 

Jestem dzisiaj po wymianie przedniego prawego łożyska. Jest ogormna poprawa ... jest o wiele ciszej niż bylo przed wymianą (przedewszystkim już nic nie huczy przy pokonywaniu łuku w lewo) ale ciagle coś cicho huczy ... przy prędkości 70-80km/h. Caly czas wydaje się że dochodzi z prawego przedniego koła, może tylnie prawe lożysko też jest do wymiany ... co o tym sądzicie ... jak można sprawdzić które łożysko huczy? Próba zakręcenia kołem na podnośniku nic nie wykazuje. Pozdrawiam.

 

czy pozostaje wymieniac wszystkie po kolei ?? az huczenie umilknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opony kolego lub przegub huczy gdy nie ma juz smaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagajnik

Myślę, że najbardziej miarodajna z tych najprostszych jest próba zakręcenia kołem kiedy jest ono podlewarowane. Jeśli szumi i chrobocze na tak małych obrotach to raczej pewne, że winne jest zużyte łożysko. Jeśli szumi w czasie skrętów podczas jazdy to raczej nie łożysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że gdy sie podniesie koło i nim zakręci to nic nie slychać, łożysko nie jest obciążone ... wymienilem prawe łożysko bo wewnątrz auta podczas jazdy prosto było slychać huczenie i skręcając w lewo te huczenie sie nasilało. Po wymianie tego lożyska musze jednak stwierdzić że to jednak nie wina lożyska lub poprostu nie ta strona. Nasilanie huczenia jest przy 80km/h. Mam tiptronica więc moge płynnie zmieniać biegi przy 80km/h od 3 do 5. Łatwo zaobserwować że huczenie jest niezależne od biegu i obrotów silnika. Przeguby posprawdzane, gumy zdrowe, dla pewności dodane smaru. Trudno zlokalizować z której strony te huczenie sie wydobywa, jadąc w aucie slychać że z przodu. Na miejscu kierowcy, slychać jakby z prawej strony, wychyając sie na środek auta wydaje się że to dochodzi z przodu z lewej strony. Ktoś ma jakiś pomysł, czy zostaje mi wymienić jeszcze lewe lożysko i wtedy sie głowić jak nie pomoże ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szalek

Witam mam podobny problem, coprawda starszy passat, ale też huczy z przodu, tylko że mi się wydaje, że to lewe koło (na 100% nie jestem pewien). W każdym razie huczy przy 80km/h najbardziej i to przy skręcaniu w lewo. Kolega opisał sytuacje, że skręca w lewo, huczy, i prawe łożysko do wymiany.

Chodzi o to, czy kierunek skrętu (lewo, prawo) przy którym huczy koło, może świadczyć o łożysku - czy lewe czy prawe jest do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szalek z tego co zauważyłem to nie ma zasady odnośnie kierunku skrętu a huczenia danego łożyska, ja byłem pewien z doświadczenia z poprzedniego auta że jak huczy przy skręcie w lewo to będzie prawe łożysko ... a okazało się kompletnie na odwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość john-mh

czesc, ja wlasnie jestem po wymianie lozyska w moim pasku/lewa, przod/, zrobilem to w stacji/warsztacie samochodowym "Renoma" w Zlotoryji, kosztowalo to mnie 160 zl lozysko, 60 zl robota i 80 zl zbieznosc. Powiedziano mi tam, ze zbieznosc musi byc ustawiona. Wczesniej wymienili mi tam wachacza przod/gora, taki dlugi, koszt 130 zl + 40 zl wymiana. Co myslicie o tych cenach. Prosze o kamentaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak wyciągnąć czujnik ABS'u ze zwrotnicy. Kabla nigdzie się nie rozłącza,a a kapturek od czujnika jest za duży, żeby wyszedł przez tę dziurę w zwrotnicy. Jak sobie z tym radzicie?

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozłącza sie ... szukaj wtyczki wyżej, przy nadkolu tam gdzie prawie znika kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pchela

mam troche inny problem, z prawej strony odkreca mi sie nakretka trzymajaca lozysko i kolo bije na boki bo jest za duzy luz. dodam ze z tej samej strony zaczal mi walic przegub. i takie pytanie czy to przez luzna nakretke poszedl mi przegub?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i jak , doszliscie co jest przyczyna??? bo u mnie juz tak z rok czasu slychac od strony kierowcy z przodu ,takie wow wow wow , najbardziej slychac na 4i5 biegu przy predkosci 80 -100 km/h , i nasila sie to podczas jazdy po łuku w prawo , ale i na prostej tez jest slyszalne ,i jak wrzuce na luz to tez slychac , wymienialem przeguby jakis czas temu ,ale to nie wina przegubow , wiec jak macie jakies pomysly to zapodajcie co jest grane ,dzieki pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie poszukiwania źródeł hałasu, znajomy mechanik ma fajny patent, kazał mi wskoczyć do auta, odpalić silnik, wjechałem na podnośniku na około 1,5 - 2 m w górę (gacie prawie miałem prawie pełne. :) ), następnie kazał wrzucić 5 bieg, powoli puszczać sprzęgło i po osiągnięciu na 120 km/h wrzucić luz i wyłączyć silnik. Udało mu się w ten sposób znaleźć wszystkie hałasy. Oczywiście huczało łożysko przedniego koła i jeden z przegubów (zewnętrzny), sprawa dotyczyć Golfa IV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności