Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

logi zrobie ale teraz niemma jak. a jezdzic trzeba , czy da podmiana tego n 75 z n 18 ?? wypowiedzcie sie fachowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marko vag to podstawa,różnica będzie po zamianie,ale nie wiadomo czy to czasem nie przepływka siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki karol , wiem ze vag to podstawa juz z ZIMA gadalem o o vagu. no ale sluchajcie przed przedmuchaniem tego n 75 samochod ciagnal dobrze na 1 i 2 a na 3 to juz tak 3,6 i potem lul jak cholera tryb awaryjny jakby cos go trzymalo . ponowne uruchomienie i znowu ok ale znowu po przekroczeniu tych 3 tys czkawka i koniec mocy. a jak przedmuchalem ten zawor n 75 to juz calkiem lipa na 1 biegu jakby ciagnal 3 tony wegla i do 100 okolo 25 siekund. podmieniac ten zawor n 75 z n 18 ?? musialem chyab go uszkodzic bo teraz jechac passatem to mordega gdy w polowie licznika predkosc sie konczy,,,,,

Edytowane przez marko002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź węże od podciśnienia może któryś jest przetarty lub luźny i koniecznie sprawdź czy podciśnienie dochodzi do gruszki przy turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeowdy ok . niema zadnej dziury i nielapie lewego powietrza. a co do cisnienia gruszki to po tym przedmuchaniu to nawet nie sprawdzaelm czy zasysa gruszke po zapaleniu silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy jakich obrotach turbo ciągnie nie łapie czasem za późno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed dmuchaniem tego n 75 turbo ciagnelo z niskich obrotow okolo 2 tys to juz wciskalo, a teraz po przemuchaniu go zadnego wciska nia oko 30 sekund do setki takze mozesz sobie wyobrazic to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jak przedmuchiwałeś poszło za wysokie ciśnienie na N75 i uszkodziło membranę gumową w zaworze (nie wiem czy to w ogóle możliwe) jeśli nie możesz podejrzeć błędów i zrobić logów to koniecznie sprawdź to wysterowanie turbo wtedy będzie wiadomo czy zawór puszcza podciśnienie na gruszkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

To, że C360 nie ma turbiny doskonale wiem, chodziło mi tylko o to, że mam jako takie doświadczenie z rozbieraniem silników hehe, czyli czy to jest trudne czy nie, ale ok, poszukam tego tematu i pozdrawiam

Edytowane przez adamB5FL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie podczas jazdy wszystko jest ok ale od wczoraj sa takie momenty ze mi auto zamula np. jade 80 km\h daje gaz do dechy a on przyspiesza jak slaby goly dieseli robi to nawet tak jest nawet na nizszych biegach slabo sie rozpedza po pewnym czasie juz wszystko jest ok jedzie normalnie.....turbine mialem niedawno czyszczona kierownica sie nie blokuje, a przeplywke wymienialem 8 miesiecy temu...... czekam na jakeis rady z gory dziekuje:)))))))))) mam passata 99 rok 110 koni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wpadnie Ci w "fazę muła" :D to sprawdź czy grucha pracuje i podciśnienie na niej (standardowo wszystkie wężyki i plastikowe rurki do sprawdzenia jak wszystko ok to czyszczenie N75) najlepiej jak byś zrobił logi albo przynajmniej błędy podejrzał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis wlalem wd 40 i rozruszalem ten zaworek n 75 , po zlozeniu samochod ciagnie ze ho ho , nie poznaje swego samochodu :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro jade na komputer jak nie pokaze zadnych bledow to wtedy zobacze ten zaworek n 75 itd..... napisze co i jak dzieki:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, bylem na komputerze i przeplywka mi sie konczy:(((( i mam rade nie kupujcie nigdy podrobek ja sie skusilem dalem 200 zl...rok i sie skonczyla a przeplywomierz boscha kosztuje 340 zl i podejrzewam ze troche pochodzi..... juz zamowilem w piatek wymienie ... napisze co i jak... pozdr..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem , silnik AVB 74KW , wymieniłem przepływomierz boscha na boscha i dalej to samo , dałem 280 pln, jak odpale wszystko ok , a może powiecie więcej na tremat tego zaworki n75 , co to jest i do czego służy , dzięki za podpowiedź !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatecznie pomogło czyszczenie kierowniczek i wymiana korpusu bo był pęknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest ze osiagam 120km/h i wlacza sie tryb awaryjny ale czytajac wasze opisy zaczne tez dlubac przy przeplywomierzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzcie wszystkie węzyki plastykowe i gumowe wychodzące i dochodzące do kolektora ssącego. nie moze byc zadnej dziurki i przetarc juz nie wspomnę o zalamaniach.przewaznie takie usterki są powodem spadku mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam pytanie czy samochod moze wiecej palic jak jest rozwalony przeplywomierz????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie ostatecznie pomogło czyszczenie kierowniczek i wymiana korpusu bo był pęknięty.

 

pekniety korpus?? :zeco jaki masz przebieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności