Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam - zadawalem juz kilka pytan odnosnie mojego problemu (maly spadek mocy w zakresie 3000-3500 obr/min) mialem kilka odpowiedzi ale dzis usalem sie do aso vw podpieli kompa pojechalismy na przejazdzke i nic zadnych bledow - wylkuczyli przeplywke , zaworek n75 ,turbosprezarke wszystkie filtry mam nowe ,paliwo tankuje tylko na shellu--czy ktos ma jakies sugestie-pozdrawiam serdecznie -rafal z sosnowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jesteś przewrażliwiony i zdaje Ci się tylko, że masz spadek mocy. Poza tym widzę, że jeździsz TDI a one chyba największy moment obrotowy osiągają gdzieś w granicach od 2000 obr/min. Mogę się mylić. Myślę, że ci którzy jeżdżą dieslami wypowiedzą się szerzej na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Można wiedzieć w jakim ASO byłeś? U Bieńkowskiego?

 

Jak się z robotą odrobię to mogę zaprosić do siebie. Ewentualnie możesz podjechać do mnie pod dom to Ci wszystko zdiagnozuje ale to musimy sie umówić.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo chetnie bede wdzieczny powiedz tylko kiedy-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojot

Mi odcielo moc jak mialem 150 na liczniku, nie wiem co sie dzieje wszystko pomieniane ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KRZYCHU303

JAK CIĘ ZAINTERESUJE TO PRZECZYTAJ !!!

Przed kilkoma tygodniami pytałem o radę bo miałem słaby silnik, a przy dojściu do 3500 obr./min. silnik dostawał "czkawki", prawdopodobnie wchodził komputer w stan AWARYJNY i stawał sie strasznie słaby. Cięzko było już mu przyspieszyć i powyżej 3000 obr. / min. nie dawał rady. Posłuchałem Waszej rady i zrobiłem test komputerowy na laptopie "SAVE 5050" - pod obciążeniem w czasie jazdy. Pomimo wyraźnego osłabienia nie pokazał błędu. Ale po próbie założenia nowego wkładu przepływomierza i ponownej przejażdżki z komputerem silnik jakby dostał 50% więcej mocy. Po rozeznaniu rynku kupiłem cały nowy przepływomierz firmy BOSCH [0 281 002 216 ] do Passata B5 z 99r. 115 KM - pompowtryski. Zapłaciłem w firmowym sklepie Boscha tylko 330 zł. Autko jest jak nowe !!! Wkreca się bez problemu na 5000 obr./min. bez żadnego zahamowania.Komputer sam sie ustawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KRZYCHU--- u mnie jest chyba podobnie bardzo slaby pow.3000 obr/min do 3000 jest ok a bledow na kompie nie pokazuje zadnych wic sam nie wiem co robic --piszesz ze u ciebie przeplywka ja niestety nie mam jaktego sprawdzic wiec chyba bede musial zaryzykowac i kupic coz mi pozostalo??Co radzicie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafaldi, ja obczailem na Lenartowicza w S-cu za 30zl podpiecie pod kompa, to chyba mniej niz w ASO...., chyba sie do nich wybiore, a moze i ty sprobuj gdzie indziej sprawdzic paska. Ja chce zobaczyc, czy rzeczywiscie sonda lamdba jest odpowiedzialna za skoki obrotow w moim TDI,..... zobaczymy.... :640:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRAFYC czesc znam ten zaklad ale ja juz bylem na kompie i nic nie wykazalo sam nie wiem co robic-jeszcze sie pozastanawiam nie jest to specjalnie uciazliwe da sie z tym jezdzic moze ktos mi cos jeszcze doradzi--pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość guzol

moj passek (110km 1,9tdi 97 rok combi) jedzie 160km/h i nie chce wiecej jechac i wogole brak mocy :( buja sie jak stara skarpeta :) :) :) i wymienilem przeplywomierz na nowy (wklad) i teraz sobie mysle ze moze to przeplywomierz jest spitolony. Jak wymienisz przeplywomierz to napisz "rafaltdi" to zrobie tak samo :) :641:

 

aha i polecam moj temat co poruszylem http://www.forum.vw-passat.pl/tematy18/hamownia-kto-korzystal-byl-i-gdzie-poleca-vt3552.htm przeczytaj uwaznie bo problem jest bardzo podobny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki guzol za zainteresowanie jak tylko wymienie to dam znac ale u mnie (nie sprawdzalem predkosci bo mnie to mowiac szczerze nie interesuje) nie jest to bardzo dokuczliwe idzie jak burza tylko dostaje lekkiej zadyszki miedzy 3000-3500 nieraz nawet nie w calym tym zakresie po 3500 znowu idzie super,na dzien dzisiejszy poszla mi guma na polosi(chyba zeby mi sie nie nudzilo) wiec nią sie musze zając ale przeplywke tez zrobie -pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze przez prawie 4 lata kolega juz sobie z tym poradzil albo sprzedal samochod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną, że autu brakuje mocy ledwo rozpędza się do 110km/h o dynamicznym wyprzedzaniu można zapomnieć? SIlnik 1.9 TDI AVF 131KM, Passat B5FL kombi, skrzynia manualna 6b.

 

Wymieniłem już przepływomierz i zawór recyrkulacji spalin. PO tym zaworze kilka godzin było OK, ciągnął aż miło a teraz znowu świeci się kontrolka od spalin i max 110km/h można z niego wyciągnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść katalizator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdż czy nie wypiął się przewód doładowania bądz nie jest dziurawy wychodzi od turbiny w kształcie S lub przewód przy wejściu do intercoolera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem podobny przypadek ok miesiąca temu. Jak wyprzedzałem jakiś samochód to przeciągnołem paska do 4000obr/min na czwartym biegu i przełączył mi się w stan awaryjny:przestraszony Nie mogłem go rozpędzić więcej niż 100-110km/h. Jak się zatrzymałem i auto odpoczeło (ok.1,5h) to wszystko wróciło do normy. Nie wiedziałem o co chodzi więc zadzwoniłem:telefon do ASO i dowiedziałem się że jak się za długo ciśnie auto na wysokich obrotach na jadnym biego nie zmieniając go to auto się przełączy w stan awaryjny żeby nie zarżnąć turbiny. Po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu problem znika bo komp się resetuje:niewiem Żeby problem się nie powtarzał trzeba od czasu do czasu rozsądnie:fajny przegonić paska. Oczywiście to nie jest jedyny problem spadku mocy ale u mnie akurat tak było. W ASO powiedzieli mi że oprócz wszystkich wymienionych wyżej rozwiązań można jeszcze wyczyścić turbine z całego nagromadzonego syfu, albo w ostateczności ją wimienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co alarm odwołany. Dzisiaj nic się nie świeci a autko ciągnie aż miło :-)

 

Podejrzewam, że to musi być jakaś pierdoła, jakiś kabelek gdzieś może się luzuje czy coś, macie jakieś inne pomysły?

 

ps. Czy czyszczenie turbiny to bardzo trudna czynność?

Miałem troszeczkę styczności z mechaniką ursusa C-360, poradzę sobie? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c 360 nie ma turbo

a ty masz ze zmienna geometria i poszukaj tematu

CZYSZCZENIE TURBINY ZE ZMIENNA GEOMETRIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bylo tak . samochod butowalem 1 , 2 i na 3 biegu do 4 tys i samochud zaczal byc mulem. wiadomo 4 bieg i ledwo 100 na godzine i 5 bieg i gora 130 i dalej z wiatrem moze by poszedl. wiec wzialem przedmuchac powietrzem zaworek n75 zdjalem przewody i w niego sprezarka w wszystkie wloty i brudu z niego troche dalo. po zalozeniu przewodow jazda testowa. a tu odpalam samochod i jade kompletny mol na 1 biegu jakby ciagnal za soba 3 tony wegla na 2 biegu to samo max predkosc to 120 . co robic?? pod vaga mam mozliwosc w niedziele podlaczyc a jezdzic trzeba bo samochod potrzebny. a mol sie zrobil ze tylko max 120 i reszta to przy pomocy sprzyjajcych wiatrow , chyba popsulem ten zaworek calkowicie gdy dmuchnelem go powietrzem. doradzcie bo przed tym przedmuchaniem to samochod ciagnal dobrze na 1 i 2 tylko na 3 biegu lapnal czkawki i wpadl w tryb awaryjny stal sie mulem a po zgaszeniu i odpaleniu go ponownie bylo ok ale znou na wysokich obrotach gdzies 3,6 obrotow wpadl w czkawke i konic mocy . co robic??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz zrobić logi dynamiczne jak dorwiesz VAG to dużo wyjaśni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności