Skocz do zawartości
Gość sfinx

Błędy ABS i ESP

Rekomendowane odpowiedzi

Wyreguluj skok włącznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dayv, nie bulwersuj sie tak. O ile w wypowiedzi figuruje emotikonka narzuca ona sens i charakter wypowiedzi. U mnie jest smile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawił mi sie nowy wątekw mojej sprawiae. czy czzsem te kontrolki zaplajace sie to nie wina wiekszych kol ktroe mam w wozie? podobno przy innych obrotach koł system poprostu nie kuma. czy jest mozliwosc przeprogramowania tego systemu by bylo ok. mam opony: 225/40 ZR 18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w podforum passat b5 bo było kilka razy o tych kontrolkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olo6

Czołem kolego,

jeśli objawy sa takie jak opisałeś i psikanie na złączki nie pomogło,

a kombinowałeś z kołami/przegubami i ogólnie w tych rejonach powód może i pewnie jest taki: zabrudzony czujnik przy przegubie - 99% (znajduje sie on na kolumnie koła i patrzy sobie na wieniec abs na przegubie - smar itp przyczyny,

zbyt duża odległość czujnika od koła - max chyba 5mm - 0,5%

zły wieniec abs na przegubie po wymianie - prawdopodobieństwo też 0,5% ale trzeba porównać z drugą stroną(można często wymienic sam wieniec ze starego przegubu).

Usterka tego typu popwoduje objawy świecenia kontrolek, VAG ok często

TRZEBA TO KONIECZNIE USUNĄĆ, BO MOŻESZ KIEDYŚ NIE ZAHAMOWAĆ NA ZAKRĘCIE PRZY MAŁEJ PRĘDKOŚCI :orany:

pozdr - Olo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czołem kolego,

jeśli objawy sa takie jak opisałeś i psikanie na złączki nie pomogło,

a kombinowałeś z kołami/przegubami i ogólnie w tych rejonach powód może i pewnie jest taki: zabrudzony czujnik przy przegubie - 99% (znajduje sie on na kolumnie koła i patrzy sobie na wieniec abs na przegubie - smar itp przyczyny,

zbyt duża odległość czujnika od koła - max chyba 5mm - 0,5%

zły wieniec abs na przegubie po wymianie - prawdopodobieństwo też 0,5% ale trzeba porównać z drugą stroną(można często wymienic sam wieniec ze starego przegubu).

Usterka tego typu popwoduje objawy świecenia kontrolek, VAG ok często

TRZEBA TO KONIECZNIE USUNĄĆ, BO MOŻESZ KIEDYŚ NIE ZAHAMOWAĆ NA ZAKRĘCIE PRZY MAŁEJ PRĘDKOŚCI :orany:

pozdr - Olo

Ty piszesz o załączaniu się ABS przy małej prędkości,a koledze zapalają się lampki,to zupełnie 2 różne rzeczy,prawdopodobnie chodzi o czujnik ABS,ESP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem na kompie. czujniki sa ok. caly czas wykazuje duze obciazenie silnika i kontrolki sie zapalaja dalej. pomocy!!!

 

nowa wiadomość:

Podobno cos nie tak z regulatorem napięcia.ktos wie ile moze kosztowac naprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy w dobry temat sie wpisuje ale mam podobne problemy z kontrolka absu i esp wyskakują dwa blędy: w absie 18265 P1857 035 i z silnika 17911 P1503 035. czy kotoś pomoże? czy czasem nie bedzie to regulator napiecia? albo moze pompa absu? HELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrii

Mi kontrolki od absu i esp zaświecały się na stałe,gdy miałem padnięty czwarty pompowtryskiwacz i działo się coś takiego,że przy 3000 obrotów silnik przerywał i tracił moc.Gdy na siłe tak się jechało wtedy zapalały się te kontrolki.Więc prawdopodobnie gdy coś w samochodzie jest nie tak te dwa systemy się wyłączają i sygnalizują to świecące kontrolki.

 

Teraz mam inny problem.Przy skręcie w prawo przy większej prędkości zaświeca się kontrolka od ESP i odłącza napęd.Dopiero gdy wyprostuje koła ESP się wyłącza, albo jeśli zdejmę nogę z gazu. Mam jeszcze wrażenie, że samochód pływa. Czyżby końcówka drążka czy coś innego w zawieszeniu?Dodam,ze przy takiej samej jexdzie w lewo jest wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sobie musze dac odpowiedz bo moze komus sie przyda. wiec winą za cale zajscie slusznie obarczony został kabelek ktory biegnie od regulatora napięcia do komputera. przerwany a moze przegryziony - poprzedni wlasciel powinien cos wiecej wiedziec. usterke usunieto nie w zadnym salonie z wielkim szyldem VW (tam odeslano mnie z kwitkiem) ale w warsztacie elektryki samochodowej. a ja sie ciesze ze juz wszystko ok. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LOOK666

:/ Po zapaleniu silnika i przejechaniu kilku metrów zapalają mi się kontrolki ABS i ESP i te systemy nie działają - nie występuje to zawsze... ale coraz częściej. Po podpięciu do kompa wyskakuje błąd:

01435 - Brake Pressure Sensor 1 (G201)

27-00 - Implausible Signal

Może wiecie jak to naprawić? gdzie jest ten czujnik? i ewentualnie gdzie go kupić? a może to inny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problemik ze swoim paskiem a mianowicie ostanio wystapily klopoty male najpierw jak ruszylem w trase zapalila sie po przychamowaniu kontrolka od ABS i ESP, jak odpale jest czysto ale wystawrczy jak rusze i przychamuje to sie zapalaja, kontynuowalem jazde po czym zaczela migac kontrolka swiec zarowych. Jak sie okazalo nie mialem swiatel stopu. Dzis podpielem samochod pod VAGa i mialem nastepujace bledy

00526 - Włącznik świateł hamowania - F, Przełącznik świateł hamulców - niewłaściwy sygnał (f),

00532 - Napięcie (B+),

17970 - nie znalazlem opisu

oraz

00741 - Kontrola pedału hamulca, Monitoring statusu pozycji pedału hamulca

Mimo opisow nie wiem co z czym sie do konca je, te dwa ostanie po skasowaniu sie juz nie pojawily i kontrolka z zarowych swiec nie mruga ale nadal nie mam stopu a ABS i ESP zapala sie dalej gdzie patrzec co szukac wielkie dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
ale nadal nie mam stopu a ABS i ESP zapala sie dalej gdzie patrzec co szukac wielkie dzieki z gory

 

Masz racje trzeba poszukac, najlepiej na forum. Z drugiej strony opis kodu daje jednoznaczna odpowiedz, uszkodzony wlacznik swiatel stop, mysle ze znajdziesz go niedaleko pedalu hamulca. Szczerze to nie ma sie czego zastanawiac tylko nurkowac do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz raz go wyciagnalem ale zanim podpialem VAGa rozebralem pogielem blaszki tylko zamist miernikiem sprawdfzic czy przewodzi to zlozylem spowrotem :| jutro rano akcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wytryzmalem wyjalem go dzis niby wykazuje poprawne dzialanie podpinam go pod miernik jak jest wduszony przewodza dwa pbolce cienkie jak nie zamyka sie obwogd na grubych :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

00532 - napięcie zasilania (niedopuszczalna wartośc sygnału. Możliwa przyczyna: uszkodzony przekaźnik elektryczny J317. Tak więc sprawdź napięcie zasilania komputera sterujacego układem wtrysku paliwa.

OSTATECZNOŚĆ - wymienić komputer sterujacy wtryskiem paliwa.

 

00741 - układ nadzorowania pedału hamulca. Prawdopodobnie uszkodzony przełącznik F47 pedału hamulca

 

EDIT//

 

Usunięto fotki - ewentualne pytania, to na PW proszę :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy. Zniknęły mi światła stop i wyświetliły sie kontrolki ABS i ESP. Miałem tez błąd 00526 oraz 16062, 18010, 16955 ale nie wiem czy te trzy ostatnie były z tą usterką związane. Wymieniłem wyłącznik świateł hamowania (ten pod pedałem hamulca)-38zł, czujnik temperatury G62 (miałem ten błąd wcześniej)- ok. 70zł i robocizna w ASO 58zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik raczej nie dzis nakrotko zwiertalem kostke i nei zapalily sie stopy wiec cos innego raczej jutro bede grzebac intensywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrhz - wrzuciłem ci wyżej fotkę - jak sprawdzić VAG-iem oba czujniki :hyhy:

Bo nie mogę lokalizacji znaleźć jak na razie - gdzie ten przełącznik F jest :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjelem dzis ten czujnik przy pedale hamulca wpielem go do kostki w innym pasku i tam elegancko zapala i gasi stop wiec uwalone musi byc cos innego, aha sprawdzalem napiecie na kostce w pasku kuzyna jest napiecie a u mnie nie ma bezpieczniki przegladnalem te co moga byc zwiazane z hamowaniem i dalej nie wiem co gdzie szukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności