Skocz do zawartości
Gość sfinx

Błędy ABS i ESP

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sfinx

Witam

Ostatnio mam taki problem że co jakiś czas zapala się kontrlka ESP i ABS (jednocześnie) na kolor żółtyno i wiadomo nie działa wowczas abs jak i esp komputer nic nie wyświetla o awari tylko te kontrolki. . DZieje sie tak że po odpaleniu jadę kilka lub kilkanaście km i zapalają się ale nie zawsze tak sie dzieje . Po wyłączeniu zapłonu jest ok ale po jakimś czasie zapalają sie ponownie. CZy przyczyna może byc uszkodzenie jakiegś czujnika lub nie łączenie przewodów.? :cry:

CZy ktoś wie jakie są ewentualne koszty jeśli to byłyby czujniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

A miałeś może niedawno coś robione przy zawieszeniu? Może lekko wysynęły się czujniki lub jeden z nich. Należy to sprawdzić. Bardzo możeliwe również, że któryś z przewodów czujnika ABS jest przetarty i zwiera go stąd też może pokazywać błąd w czasie jazdy po przejechaniu tych kilku kilkunastu km. Sprawdziłbym VAG-em co tam słychać w tym temacie. Zapewne siedzi ten błąd w kompie. Może nie być przez którki czas łączności z ECU i wyrzuca błąd na kontrolkę.

 

Zakup czujników raczej bym sobie odpuścił, gdyż sprawa pewnie siedzi w innym miejscu.

Tak gwoli informacji to jeden takicz czujnik (w Passku są takie grube) to koszt około 200zł.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, zapalające się i gasnące kontrolki ABS/ESP sygnalizuja po prostu działanie układu - komputer uznał, że występuje poślizg no i uruchamia ESP. Chyba, że czegos nie zrozumiałem?

EDYTOWANE

Zgadza się, ABS ma swoją kontrolkę i nie powinna migać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Działanie systemu ESP sygnalizowane jest tylko pomarańczową kontrolką ESP.

Działanie układu ABS nie jest niczym sygnalizowane na desce rozdzielczej.

 

Zapalenie sie kontrolek ASB/ESP jednocześnie to już jest sygnalizacja błędu.

Sygnalizacja dziąłania ESP nie jest ciągła tylko kontrolka mruga a kolega opisuje nagłe zapalenia się obu kontrolek.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfinx

kontrolki zapalaja sie w czasie jazdy bez chamowania ani sliskiej powierzchni i palą się na stałe do ponownego załączenia zapłonu.

Jesli jest wszystko ok to ESP działa wczasie odpowiednim do sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiemy, że chodzi o Passata B5 (3BG), to przenoszę temat do odpowiedniego działu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno czujnik ESP przy którymś kole .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba odczytać VAgiem pamięc usterek , albo jest to wina czujnika przy kole(ale wtedy raczej kontrolki zapalały by sie za kazdym razem) - koszt ok 200zł , albo jest to włacznik stopu przy pedale hamulca , mozna go kupic za kilkadziesiat zł , wymian abarzdo prosta , 20 min i po sprawie. U mnie tez tak był i okazało się że to czujnik stopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz.1111

witam wszystkich mam taki problem dzisiaj gdy jechałem samochodem ni stont ni zowąd zapaliły mi się dwie kontrolki kontrolka ABS i ESP nie wiem jakie moga być tego przyczyny, myślałem ze może brakuje płynu hamulcowego, ale jest w normie. wydaje mi się równierz że podczas trzymania pedała hamulca on powoli spada do samej podłogi

 

POMOCY!!!! zgóry wszystkim dziękuję .

 

Edit by MrWho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może masz zapowietrzone coś ?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapaliły mi się dwie kontrolki kontrolka ABS i ESP

 

:!: Czyli prawdopodobnie nastąpiła awaria w układzie hamulcowym lub ABS, a przy niesprawności układu ABS również nie będzie działał układ ESP - stąd druga kontrolka.

 

podczas trzymania pedała hamulca on powoli spada do samej podłogi

 

:!: Należy dobrze sprawdzić czy nie ma widocznych wycieków płynu hamulcowego z układu (zaciski, przewody pompa)

 

:!: może być również uszkodzona pompa hamulcowa - która może przepuszczać płyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jest to modul ABS za ktory w ASO krzykneli mi 4400 PLN :shock: Komp prawde powie, bledy wyjasnia watpliwosci, na ta chwile mozemy tylko gdybac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz.1111

Dwie godziny po napisaniu postu problem z passatem 3BG pojechałem się przejechać.

Gdy przekreciłem kluczyk kontrolki zadziałały prawidłowo czyli zapaliły się i zgasły po pewnej chwili.

Przejechałem nim około 50km i wszystko działa prawidłowo nie wiem o co tu chodzi :!:

Może pomogło to że pogrzebałem trochę w bezpiecznikach :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz.1111

Ja miałem taki sam problem z kontrolkami ABS i ESP wczoraj.

Pogrzebałem trochę w bezpiecznikach i wszystko zaczeło działać prawidłowo, nie wiem czy to pomogło czy coś innego się stało ale działa. :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiemy, że to Passat B5, to wątek leci do odpowiedniego działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Wczoraj kolega miał podobyn przypadek. Podczas diagnozy wyszedl błąd 00526 czyli błąd przedniego czujnika pedału hamulca :) Też zapalały się kontrolki ABS i ESP. Ponadto niezawsze zapalały sie tylne światła Stop.

Pomogła wymiana czujnika za 50zł

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak miałem i tez przyczyna był czujnik swiateł stopu przy pedale hamulca. Pojedz na podpiecie pod komputer, jakas usterka na pewno wyjdzie skoro sie kontrolki zapalily i wszystko bedzie jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
tez tak miałem i tez przyczyna był czujnik swiateł stopu przy pedale hamulca. Pojedz na podpiecie pod komputer, jakas usterka na pewno wyjdzie skoro sie kontrolki zapalily i wszystko bedzie jasne.

 

Toż mówię, że auto było podpinane pod komputer bo sam osobiście dysponuję komputerem pod wszystkie auta grupy VW-Audi. Wyskoczył błąd 00526 czyli czujnika pedału hamulca. Wymienilismy czujnik i po kłopocie

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość waldekgd

Witam, po wymianie przełącznika zespolonego pod kierownicą zapaliły mi się błedy ABS i ESP. Niestety po podłączeniu do komputera nie mogę ich wykasować (kasują się i po wyłączeniu programu na nowo się pojawiają). Błady nr 00778(Czujnik G85 kąta skrętu) i 01044(Nieprawidłowo zakodowany komputer sterujący) Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagtom

Hmm chyba trzeba zrobić adaptację tego czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności