Skocz do zawartości
Gość sfinx

Błędy ABS i ESP

Rekomendowane odpowiedzi

Gość w warsztacie uparcie twierdzi, że to nie ABS tylko problem z wtryskami, (bo taki zwraca bląd po podlaczenku kompa),ze nie ma kontrolki sygnalizującej silnika i automatycznie wrzuca abs w tryb bledu, chociaz wyraźnie czuje, ze przed pojawieniem się bledu abs pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość w warsztacie uparcie twierdzi, że to nie ABS tylko problem z wtryskami, (bo taki zwraca bląd po podlaczenku kompa),ze nie ma kontrolki sygnalizującej silnika i automatycznie wrzuca abs w tryb bledu, chociaz wyraźnie czuje, ze przed pojawieniem się bledu abs pracuje.
a kontrolka silnika/świec sie nie pojawia wraz z kontrolką ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe co ma błąd ABS i ESP do wtrysków

 

A ma ma poczytaj forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez zrob jak pisze Maciej_B,zrob tak dwie srony, a po tym wez mlotek i jego trzonkiem lekko dobij czujniki zeby naprawde dobrze w gniazdo weszly.Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myślicie, ze to nie wtryski, chociaz taki rzekomo zwraca błąd przy sprawdzaniu? Jak robilem kiedys cos z czujmikiem, to na jakis czas bylo ok, ide w czwartek do elektronika ponownie, ale pewnie nic z tym nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ******* nie wiem co dalej mam robić,3 dni temu zaświecił się ABS i kontrolka na środku licznika która podczas rozruchu miga i piszczy 3 razy,byłem u kolegi który sprawdził na kompie -wszystko ok,abs działa [sprawdzałem na piasku] sterownik pompy abs ma połączenie z pompą,pojechałem na stacje diagnostyczna też wszystko ok a to dalej swieci,bardzo proszę o pomoc bo za 7 dni jadę passatem na wakacje do Chorwacji a tam hamulec to podstawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ludzie ******* nie wiem co dalej mam robić,3 dni temu zaświecił się ABS i kontrolka na środku licznika która podczas rozruchu miga i piszczy 3 razy,byłem u kolegi który sprawdził na kompie -wszystko ok,abs działa [sprawdzałem na piasku] sterownik pompy abs ma połączenie z pompą,pojechałem na stacje diagnostyczna też wszystko ok a to dalej swieci,bardzo proszę o pomoc bo za 7 dni jadę passatem na wakacje do Chorwacji a tam hamulec to podstawa

Zapala Ci sie kontroka od świec żarowych (spręzynka)? Sprawdz czy po wcisnieciu pedału hamulca palą Ci się światła STOPU z tyłu. Oraz czy zapala Ci sie ESP i ABS + świece. Jak będziesz miał któryś z tych objawow tzn, ze masz do wymiany czujnik Stopu. Najlepiej jak byś podłączył się pod kompa i zobaczył jaki dokładnie występuję błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego na 90% stawiam, że to czujnik STOP'u. Miałem tak tydzień temu, wymieniłem czujnik i gra. Bład też wyskakiwał na kompie - podłącz i sprawdź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w moim mam na 100% uszkodzony czujnik stopu - tak pokazuje VAG, pytanie brzmi czy przez ten czujnik może nie działać tempomat?

Na początku nie działał w tempomacie przycisk od przyspieszania a teraz nie działa nawet blokowanie stałej prędkości, kontrolki ABS i ESP pierwszy raz zapaliły się jakieś 2-3 miesiące po tym jak przestał działać tempomat - czy jedno z drugim może mieć związek?

Czujnik wymienię dopiero w sobotę bo nie mam czasu wcześniej ale chciałbym już wiedzieć czy to może być to czy ewentualnie reklamować zakupioną rok temu manetkę.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy w moim mam na 100% uszkodzony czujnik stopu - tak pokazuje VAG, pytanie brzmi czy przez ten czujnik może nie działać tempomat?

Na początku nie działał w tempomacie przycisk od przyspieszania a teraz nie działa nawet blokowanie stałej prędkości, kontrolki ABS i ESP pierwszy raz zapaliły się jakieś 2-3 miesiące po tym jak przestał działać tempomat - czy jedno z drugim może mieć związek?

Czujnik wymienię dopiero w sobotę bo nie mam czasu wcześniej ale chciałbym już wiedzieć czy to może być to czy ewentualnie reklamować zakupioną rok temu manetkę.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Kolego uważam że jedno nie ma nic wspolnego z drugim ale przekonasz się o tym w sobotę po wymianie czujnika stopu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też mam tak jak pisałem wcześniej co jakiś czas do czynienia z 3 x brzęczykiem po włączeniu zapłonu i zapalają się kontroli ABS i czerwony wykrzyknik. Niestety VAG pokazał nie błąd czujnika ABS, ale błąd modułu ABS ( błąd 65535 chyba). Ruszałem wtyczką przy pompie ABSu, ale nie pomogło. Chyba czeka mnie zakup używanej pompy z modułem albo modułu.

 

Jesli u Ciebie nie wyskakuje na VAG żaden błąd to jest to nieco dziwne. Powinieneś mieć błąd modułu albo czujnika ABS. Może ten kolega, który skanował Ci auto VAGiem używa jakiejś dziwacznej wersji, która akurat nie pokazuje tych błędów, które Ty masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za pomoc ale mam pytanie,czy jeśli jest coś nie tak z czujnikiem stopu to światła stopu będą świecić prawidłowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki wszystkim za pomoc ale mam pytanie,czy jeśli jest coś nie tak z czujnikiem stopu to światła stopu będą świecić prawidłowo ?

 

Kolego u mnie wszystko świeciło prawidłowo a czujnik stopu był walnięty ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik stopu ma 2 obwody wiec jak najbardziej może byc walnięty a stopy będą świecić.

Tempomat pobiera informację z czujnika hamulca więc i z nim może być problem.

W końcu jak komputer wykrywa problem z czujnikiem to nie powinien dopuścić do ewentualnej awarii lub problemu na drodze.

Pomyśl, ze tempomat "nie zauważy", że hamujesz - trochę nie za fajnie.

Edytowane przez n6210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro tak radzicie koledzy to wymienie ten czujnik stopu mam nadzieje ze wreszcie będzie wszystko ok bo już po mału tracę cierpliwość do tego samochodu.Czy to jest bardzo skomplikowana operacja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro tak radzicie koledzy to wymienie ten czujnik stopu mam nadzieje ze wreszcie będzie wszystko ok bo już po mału tracę cierpliwość do tego samochodu.Czy to jest bardzo skomplikowana operacja ?
NIe jest to wcale ciezkie, musisz odkrecic polke dolna pod kierownica i tam nad pedalem hamulca masz zamontowany czujnik stopu, musisz go dopowiednio ustawic i wcisnac w swoje miejsce - robota na 5min instrukcja montazu czujnika stopu jest gdzies na forum wpisz w szukajce.
dzieki wszystkim za pomoc ale mam pytanie,czy jeśli jest coś nie tak z czujnikiem stopu to światła stopu będą świecić prawidłowo ?
U mnie kolego z czujnikiem stopu to był Chiński świat. Najpierw wyskakiwały kontrolki, po jakimś czasie brakowału mi świateł stopu a jeszczepóźniej po wyłączeniu silnika wszystko wracało do normy i działało na jakis czas i tak w kółko. A poza tym czujnik stopu w serwisie kosztuje 36zł ja tyle płaciłem pol roku temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mam pytanie do znających sie na rzeczy-wczoraj jechałem swoim paskiem przy dużej ulewie po mieście skręciłem na skrzyżowaniu w prawo i zapaliła mi się żółta kontrolka ESP ,stanąłem wyłączyłem silnik odpaliłem powtórnie i problem znikł ,a dziś w czasie jazdy ESP zapaliło się powtórnie.Podłączyłem vaga4.9 i wyszło- błąd 18265 sygnał obciążenia brak osprzętu,musze dodać że kontrolka gaśnie przy kolejnym odpalaniu auta proszę o pomoc jaka może być przyczyna dziękuje z góry i czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie mam pytanie do znających sie na rzeczy-wczoraj jechałem swoim paskiem przy dużej ulewie po mieście skręciłem na skrzyżowaniu w prawo i zapaliła mi się żółta kontrolka ESP ,stanąłem wyłączyłem silnik odpaliłem powtórnie i problem znikł ,a dziś w czasie jazdy ESP zapaliło się powtórnie.Podłączyłem vaga4.9 i wyszło- błąd 18265 sygnał obciążenia brak osprzętu,musze dodać że kontrolka gaśnie przy kolejnym odpalaniu auta proszę o pomoc jaka może być przyczyna dziękuje z góry i czekam

Kolego masz tu watek zwiazany z tym błedem poczytaj może coś znajdziesz

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=11724&highlight=18265

Edytowane przez maly3310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik stopu ma 2 obwody wiec jak najbardziej może byc walnięty a stopy będą świecić.

Tempomat pobiera informację z czujnika hamulca więc i z nim może być problem.

W końcu jak komputer wykrywa problem z czujnikiem to nie powinien dopuścić do ewentualnej awarii lub problemu na drodze.

Pomyśl, ze tempomat "nie zauważy", że hamujesz - trochę nie za fajnie.

 

Czujnik wymieniony a tempomat nie działa :-(

 

dodam tylko, że kontrolka od tempomatu świeci się na zegarach jak go włączę, na początku nie działał przycisk od przyspieszania/zwalniania tempomatem a teraz już nawet nie można zablokować prędkości - co to może być?

 

VAG nie pokazuje żadnego błędu związanego z tempomatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik wymieniony a tempomat nie działa

 

dodam tylko, że kontrolka od tempomatu świeci się na zegarach jak go włączę, na początku nie działał przycisk od przyspieszania/zwalniania tempomatem a teraz już nawet nie można zablokować prędkości - co to może być?

 

VAG nie pokazuje żadnego błędu związanego z tempomatem.

Sam dokladales tempomat? Jesli sam to mozliwe, ze go nie aktywowales na vagu, sprawdz czy jest aktywowany, albo mozesz rozkrecac kierownice i sprawdzic czy wszystkie wiazki od tempomatu sa cale i dobrze wpiete, bo, mozliwe ze ktoras wtyczka gdzies wyskoczyla badz jakis pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności