Skocz do zawartości
Gość sfinx

Błędy ABS i ESP

Rekomendowane odpowiedzi

moje klocki sa z kabelkami ,zeby sygnalizowały zużycie,więc co jest nie teges bo nie rozumie? sorki ale mam małą wiedzę w tym temacie.

Zdj?cie130.jpg

Edytowane przez pawelstaszow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moje klocki sa z kabelkami ,zeby sygnalizowały zużycie,więc co jest nie teges bo nie rozumie? sorki ale mam małą wiedzę w tym temacie.

 

Nie - wszystko OK - wcześniejszego posta edytowałem jeszcze raz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też edytowałem i pokazałem fotke w całosci czujnika,bo mogło to cie zmylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, czyli wszystko OK - tylko lać paliwo i jeździć:D

 

Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zbych za pomoc,oby sie smigało nam bez naprawowo, a co najlepsze to mój pasztet za tydzien w sobote bedzie wiózł młodych do ślubu - taki zaszczyt moje złotko kopneło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Zbych za pomoc,oby sie smigało nam bez naprawowo, a co najlepsze to mój pasztet za tydzien w sobote bedzie wiózł młodych do ślubu - taki zaszczyt moje złotko kopneło

 

Nie ma sprawy. Czytałem tamten wątek, _Piter_ chciał 62 zł ale bez wymiany;) tobie pewnie doliczyli wymianę czyli i tak na + :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doliczyli, to cena sklepowa,widziałem fakturę,bo inaczej to bym ze 150zł zapłacił,koszta jazdy po nowy czujnik ,szukanie itp--niestety na tym dorabiają niektórzy mechanicy,lub właściciele, bo łozysko tez cene widziałem na fakturze 87zł ,to mi krzyknął za nie 150zł a ja mówie zaraz tam widziałem inna cene,a on do mnie,a mysli pan ze ja za darmo jezdze ,szukam i kupuje to ?takie klocki-- bo robocizna to osobno będzie liczona,za inne elementy co wymieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jak mam taki problem - przy wolnej jeździe wszystko jest ok, ale gdy jade ponad 70-80 zapalaja sie ABS i ESP i tez sie włączaja. Jak wyłącze zaplon i włącze problem znika, pojawia sie dopiero, gdy zwiększam predkosc. Błąd, który wskazal komp, związany był z jakims centralnym ośrodkime kontrolnym, dokladnie nie pamiętam. Wyglada na to, wg kompa, że nie ma to związku kołami.

Edytowane przez cheguevara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja mam inny problem z ESP, jak wchodzę w zakręt z większą prędkościa to włancza mi się ESP ale tylko jeśli skręcam w prawo nie wiem od czego to jest czy może być to wina jednego z tytlnich amorków ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

jak mam taki problem - przy wolnej jeździe wszystko jest ok, ale gdy jade ponad 70-80 zapalaja sie ABS i ESP i tez sie włączaja. Jak wyłącze zaplon i włącze problem znika, pojawia sie dopiero, gdy zwiększam predkosc. Błąd, który wskazal komp, związany był z jakims centralnym ośrodkime kontrolnym, dokladnie nie pamiętam. Wyglada na to, wg kompa, że nie ma to związku kołami.

Witam! miałem podobny problem i zacząłem od tego iż wymieniłem czujnik świateł stopu (nie pomogło) a następnie zdjąłem półkę pod kierownicą wyczyściłem wszystkie bezpieczniki ( to nie te co są z boku) a następnie pod kanapą z tyłu znajduje się jakiś czujnik (przekaźnik) świateł stopu i ten też wyczyściłem . Od tego czasu (minęły 3 miesiące) problem zniknął . Czas pracy jakieś 30 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobny problem miałem w marcu,a mój mechanik w momencie rozwiązał problem.Kupiłem czujnik /orginalny/ który jest pod pedałem hamulca i jakby ręką odjął.I pasek śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy. Zapala mi się kontrolka od ABS i ESP (nie zawsze). Jednak gdy się zapalą autko wpada w drgania jakby koła były niewyważone. Drgania są takie jakby autko miało się rozlecieć na kawałki.

Wymieniłem zawieszenie z końcówkami drążków, ustawiłem zbieżność i problem nie pojawił się już przez 12 dni. Możliwe, że przy używaniu młotka wyleciał bród i jest :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja posiadam passata 1.9 tdi 130 awx anglik i wlacza mi sie lampka ESP ale i blokuje mi kola nawet dzis jak mialem na blacie ok 150kmh wlaczylo sie.vag pokazal g 202.czy mozna to jakos przeczyscic czy odrazu trzeba wymieniac? a nie jest to tania sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli włącza się dana kontorolka to znaczy ze układ/dy nie pracuje/ją prawidłowo a co wg ciebie oznacza g202

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy po wymianie czujnika esp(duosensor ESP) trzeba go jakos programowac czy cos takiego ?passat 1.9 tdi 130 awx 2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dzisiaj w moim passacie b5 3BG zauważyłem, że lampka ESP gaśnie dopiero po uruchomieniu silnika. Zgodnie z instrukcją powinna gasnąć 2 sek. po włączeniu zapłonu. Poza tym ESP działa w trakcie "gwałtownego ruszania" co sygnalizowane jest normalnie miganiem lampki ale nie można w ogóle wyłączyć systemu przyciskiem tzn. nie zapala się kontrolka na stałe. Przez jakiś czas w trakcie jazdy zapaliła się też na na stałe razem z kontrolką ABS. Czy ktoś miał podobny przypadek i można pokombinowac czy pozostaje komputer?

Dodam, że ABS też działa normalnie tzn. hamuje bez ślizgania kół przy gwałtownym hamowaniu.

 

Poza tym troche huczy mi któreś łożysko, czy moze to miec związek?

Edytowane przez jonina
dodanie tekstu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, dzisiaj w moim passacie b5 3BG zauważyłem, że lampka ESP gaśnie dopiero po uruchomieniu silnika. Zgodnie z instrukcją powinna gasnąć 2 sek. po włączeniu zapłonu. Poza tym ESP działa w trakcie "gwałtownego ruszania" co sygnalizowane jest normalnie miganiem lampki ale nie można w ogóle wyłączyć systemu przyciskiem tzn. nie zapala się kontrolka na stałe. Przez jakiś czas w trakcie jazdy zapaliła się też na na stałe razem z kontrolką ABS. Czy ktoś miał podobny przypadek i można pokombinowac czy pozostaje komputer?

Dodam, że ABS też działa normalnie tzn. hamuje bez ślizgania kół przy gwałtownym hamowaniu.

 

Poza tym troche huczy mi któreś łożysko, czy moze to miec związek?

no tu nie obejdzie się bez zczytania błędów bo bez tego to możesz sprawdzić tylko wzrokowo czujniki czy są czyste i połączenia ich i sterownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe objawy:

- przy włączonym zapłonie ale nie uruchomionym silniku kontrolka ESP miga przy naciskaniu hamulca;

- przy uruchomionym silniku na postoju po naciśnięciu hamulca zapala się ESP i ABS

- po naciśnięciu hamulca pedał zapada się do połowy i na moment jest wachnięcie obrotów;

 

Obstawiacie czujnik pod pedałem hamulca czy raczej co innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowe objawy:

- przy włączonym zapłonie ale nie uruchomionym silniku kontrolka ESP miga przy naciskaniu hamulca;

- przy uruchomionym silniku na postoju po naciśnięciu hamulca zapala się ESP i ABS

- po naciśnięciu hamulca pedał zapada się do połowy i na moment jest wachnięcie obrotów;

 

Obstawiacie czujnik pod pedałem hamulca czy raczej co innego?

zczytaj błedy i będzie wiadomo co go boli a o wpadaniu pedału jest obszerny temat na forum poczytaj

obstawiam któryś z czujników sprawdź wszystkie jakość osadzenia i połączenia przewodów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie konkretnie te czujniki się znajdują. Chodzi o czujnik pedału hamulca czy czujniki ABS. Sorki że tyle pytań ale mój passat to świeży nabytek i dopiero się uczę. We wcześniejszym B3 nie było takiego ustrojstwa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności