Skocz do zawartości
Gość sfinx

Błędy ABS i ESP

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czy wtedy nie byłoby również jakiś błędów od przepływomierza? Jego koniec też pewnie byłby odczuwalny w osiągach a ja takowych nie zauważyłem w moim przypadku. Jak pisałem już wcześniej w moim przypadku ma to podobno związek z jakimś zaworkiem(zaworem?) przy pompie ABS i/lub z jego sterownikiem. Pytam bo może ktoś coś podobnego przerabiał albo ma jakieś interesujące teorie bo nie chce odstawić gdzieś samochodu gdzie będą chcieli wymieniać wszystko. A czy u Ciebie Aro również wyskakuje błąd przełącznika stopu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć podepnę się pod temat żeby nie zaśmiecać forum

 

Świeci mi się ABS i ESP w vcds pokazuje :

 

00283 - ABS Wheel Speed Sensor; Front Left (G47)

30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent

00285 - ABS Wheel Speed Sensor; Front Right (G45)

30-00 - Open or Short to Plus

00290 - ABS Wheel Speed Sensor; Rear Left (G46)

30-00 - Open or Short to Plus

 

Czyli 3 czujniki walnięte na dodatek po przejechaniu jakiś 10-15 km zaczyna mi migać kontrolka ręcznego i są 3 sygnały dźwiękowe ( płyn hamulcowy jest). Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale dodatkowo mam przegub lewy do wymiany.

 

Sprawdziłem jeden czujnik jest lekko przytarty na główce, wyszedł bez problemu swoją drogą a jest oryginalny. Zmierzyłem oba przednie multimetrem i oba mają 0.01 w stronę kompa jeden 12 drugi 10.

 

I teraz moje pytanie: ( dodam, że jestem zielony więc pytanie pewnie banalne)

1. Czy jeśli czujnik jest za słabo wsadzony to nie oporuje???

2. Chciałem sprawdzić jedyny działający czujnik tj tylny ale nie mam pojęcia gdzie jest od niego kostka??

3. Czy ktoś ma jakieś pomysł ??? 3 padnięte czujniki na raz trochę to dziwne ale takie auto już kupiłem więc może psuły się po kolei ??

 

Pozdr i dziękuje za ew pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często tak objawia się uszkodzony sterownik ABS/ESP przy pompie,ja dwa razy już wymieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam podobny problem , ale nie znalazlem rozwiazania . Po przejechaniu jakichś 25 km zapala sie kontrolka ESP i nie gasnie do ponownego uruchomienia auta. Dodam ze pojawilo sie to po wymianie alternatora , odlaczalem go ponownie , sprawdzalem czy jest wpiety prawidlowo i wszystko tam jest ok . Auto nie traci mocy wiec pompowtryski chyba mozna wykluczyc ale nadal nie znalazlem przyczyny . Wiem , ze powinienem podlaczyc pod VAG ale narazie chcialbym znalezc przyczyne sam . Czy odlaczenie akumulatora pomoze w usunieciu bledu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to skoro wiesz, że powinieneś podłączyć pod VAG..... to na razie więcej nie napiszemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy odlaczenie aku moze pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz i sprawdź, Odłączenie na 15minut może wykasować błąd, ale czy się nie pojawi ponownie ? Dlatego lepiej podłączyć kompa i zobaczyć co to za błąd. Skasujesz a może to coś istotnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w tym sek , ze ESP dziala poprawnie , ABS rowniez , silnik nie traci mocy , jest zwawy wiec nie rozumiem co mogloby być tego przyczyna . Sprobuje z aku jesli nie pomoze to wtedy pojade na diagnostyke Vagiem . Odlaczenie jednej klemy wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wymianie amorków przednich i termostatu świecą mi się kontrolki ABS i ESP ( czasami) ale wszystko działa poprawnie ale czasami te kontrolki gasną i wtedy przy każdorazowym hamowaniu włącza mi się ABS ( nie kontrolka) jaka może być przyczyna takiego stanu....

Edytowane przez Koski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka może być przyczyna takiego stanu....

 

Do sprawdzenia odległość czujnika ABS od pierścienia ABSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat 3BG 2.0 AZM wywala od czasu do czasu błąd ESP - nie umiem doszukać się żadnej regóły. Czasem zaświeca i gaśnie podczas jazdy, a czasami świeci już przy odpaleniu. Kiedy nie świeci, ESP działa poprawnie. Po podłączeniu kabelka pokazał się błąd P1848. Ktoś wie co to za byk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączam się pod wątek, bo podobne tematy były już poruszane, a nie znalazłem odpowiedzi na złożony problem mojego pojazdu..., otóż:Od pewnego czasu mam problem z zapalającą się jednocześnie kontrolką ABS i ESP. Owe kontrolki zaświecają się po pewnym czasie od uruchomienia samochodu i przejechaniu kilkuset metrów, po długotrwałym wciśnięciu pedału hamulca, np. na światłach. Po zgaszeniu silnika i ponownym jego uruchomieniu kontrolki prawidłowo gasną, natomiast sytuacja powtarza się po przytrzymaniu pedału hamulca.

Komputer diagnostyczny wskazuje błąd czujnika świateł stopu, który to wymieniłem ( już dwukrotnie), niestety nic to nie pomogło. dodatkowo, wymienione zostało gniazdo wtyczki przyczepy, gdzie były skorodowane złącza, a podłączone jest ono również do tylnych lamp- również bez poprawy. Ostatnią naprawą była wymiana pompy ABS wraz ze sterownikiem- problem pozostał dalej nierozwiązany. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, albo może polecić "ogarniętego speca" z Warszawy od tych tematów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Pomocy!! od 7.00 zamiast pracować przeczytałem wszystkie wątki na temat ESP na forum i nic z tego nie wynikło ;/

Mam następujący problem, po wymianie hamulców (komplet), która odbyła się z przygodami ( tryb awaryjny, światła stopu się nie paliły, za dużo płynu hamulcowego nalano, kontrolka od świecy żarowej) udało się pojechać do domu...ale zaczęła się zapalać kontrolka od ESP (od ABS się nie pali) i tu sytuacja jakiej nie znalazłem na forum: zapala się w momencie gdy jadę ze stała prędkością bez żadnej innej akcji przez jakieś 400-800m w zależności od dnia...zdarza się że robię po mieście z 10km cały czas oczywiście coś się dzieję gaz, hamulec, zmiana biegu i kontrolka się nie zapala, ale wystarczy tak jak wspomniałem odcinek drogi ze stała prędkością ( 40, 50, 90 bez różnicy) i się zapala ESP. Mechanik od hamulców podpiął VAGa i pokazało: Wyłącznik świateł hamowania więc wymienił czujnik nad pedałem stopu, ale nie pomogło i rozłożył ręce, drugi mechanik nowsze oprogramowanie na kompie ten sam błąd Wyłącznik świateł hamowania, wymienił ten sam czujnik bo powiedział, że poprzedni mechanik mógł to źle zrobić, ale niestety nadal to samo, ESP się zapala...może miał Ktoś podobny problem...?

z góry dzięki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, Podam najpierw dane: Passat B5 FL 2003 rok, 2.0 beznyna (115 km).

I mnie dopadł ten sam problem z zapalającym się ESP i ABS. Sytuacja u mnie wygląda w ten sposób, że zazwyczaj zapala się ESP, który po chwili gaśnie, jednak czasem jak zapali się ESP i ruszam z parkingu np., to do tego zapala się jeszcze ABS, po czym odcina mi zapłon samochód gaśnie. Na świeżo podjechałem do serwisu bo miałem po drugiej stronie i okazuje się, że spalona żaróweczka stopu kod błędu 526 (wymienili). Do tego wyrzuciło kod błędu 18265 twierdzą, że uszkodzony sterownik silnika - tak mnie zastanawia co ma to wspólnego z ESP i ABS ??

Dodam, że jakieś 3-4 miesiące temu zmieniane miałem amorki na przodzie + osłonę przegubu z jednej strony i układ hamulcowy z tyłu, bo się kończył powoli. Czy gdzieś w tym może tkwić problem ??

Przekopałem się przez całe forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi :( Może ktoś będzie w stanie pomóc w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z kontrolką ESP. Zapala się podczas jazdy po kilku km. Sprawdziłem czujniki ABS i żarówki stopu (stop działa), czujniki były brudne i z opiłkami, wyczyściłem i jazda próbna. Bez sukcesów. Vag wskazuje błędy: 00526 (27-10), 16486 P0102 - 35-10 (wypiąłem wtyczkę z przepływomierza na chwilę, może dlatego, a może padła nie daj Boże). Jutro wymieniam czujnik stopu, jak nie pomoże to szukam dalej. U mnie idzie 4A0945515A wkręcany już go namierzyłem. Napiszę co i jak po wymianie.

Dzisiaj wymieniłem czujnik, skasowałem błędy i w trasę. Po kilku km znów to samo. Błąd /00526 ale za to 27-10. Jakieś pomysły?

Edytowane przez tomno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne objawy ABS ESP .

problem był w 2 miejscach

-uszkodzona przepalona tylna żarówka pozycje

- akumulator na wykończeniu po wymianie żadnych błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale miałeś ten sam kod błędu? 00526 27-10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to do końca błąd. Po przekręceniu zapłonu przez chwilę migają mi kontrolki ABS i ESP oraz są dwa sygnały dźwiękowe (takie jak np. przy rezerwie, czy końcu płynu do spryskiwaczy). Później kontroli gasną jak zwykle i w czasie jazdy wszystko jest ok. Pojawiło się to na razie ze 2, może 3 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie w przeciągu 5 lat trzy razy mi się zapalaly abs i esp i zawsze problem był we wtyczkach tylnych świateł. Porządne przeczyszczenie oraz użycie preparatu do styków pomagało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kilka dni temu na parkingu Fiat Dukato chłodnia stoczył się do tyłu i uderzył w prawy przedni bok mojego Passata B5 FL 2002 rok.Od tej pory zapala się ASP,świeci cały czas lub mryga. Zaznaczam że po odpaleniu silnika wszystko gaśnie.Uderzenie było mocne bo przesunęło przód samochodu jakiś metr w bok,no i w czasie jazdy na wprost koło kierownicy jest skręcone troszkę w prawo.Co może być przyczyną tego.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności