Skocz do zawartości
Gość duchu17

Brak świateł mijania i drogowych w B5 AHU

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem ze swoim passatem

Pierwsza sprawa to liczniki chodzi o to ze ciagle sie zacinaja albo wogole nie dzialaja.

druga sprawa to brak świateł mijania, sa tylko pozycyjne a drogowe to tylko gdy sie przytrzyma przełącznik, no i do tego przestaly dzialas wentylatory, co moze byc z tym? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem zawieźć dziewczynę do domu i pojawił się dokładnie ten sam problem co miał Duchu17. Na światłach mijania, działają tylko postojowe, do siebie z kolei długimi mogę "mrygać", ale do przodu już nie jarzą. Jutro czeka mnie sprawdzanie styków we włączniku świateł. Swoją drogą czy takie styki kupię wszędzie? Wolałbym się przygotować już wcześniej i zakupić.

Edytowane przez snajper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj działają tylko postojowe, do siebie z kolei długimi mogę "mrygać", ale do przodu już nie jarzą.

wypalone styki przełącznika, ja wymieniłem przełącznik ale chyba Patryk_ reanimował styki - niestety nie znalazłem posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można "zreanimować" styki przełącznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyścić. Stracą oryginalną warstwę, długo nie podziała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi napisać jakie konkretnie to są styki? Akurat jutro po pracy po drodze kupię te styki i już będę miał, tylko nie wiem jakie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam nie ma co kupować i wymieniać choć by się chciało to sie nie da :> , czyścisz na cycuś glancuś (śrubokręt , papierek ścierny drobniutki 1000-2000) styk odpowiedni tylko za te światełka , reszty nie czyścic bo tracą oryginalne warstwy, konserwujesz ociupinka wazeliny i składasz do kupy , ot tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie Panowie. Który to będzie dokładnie styk? Czy raczej przeczyścić wszystkie? Biorę pod uwagę to, że mogę na pierwszy rzut oka nie zauważyć tego przepalonego lub wyróżniającego się styku. Bo z tego co wyczytałem w innym wątku raczej nie wskazane jest, aby zdzierać tę warstwę ochronną z innych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego snajper_wroc, lepiej po prostu kup włącznik swiateł, koszt ok. 60zł zamiennik, sądząc po twoich pytaniach nigdy nie rozbierałeś tego włącznika, może po prostu kup nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnie pytanie Panowie. Który to będzie dokładnie styk? Czy raczej przeczyścić wszystkie? Biorę pod uwagę to, że mogę na pierwszy rzut oka nie zauważyć tego przepalonego lub wyróżniającego się styku. Bo z tego co wyczytałem w innym wątku raczej nie wskazane jest, aby zdzierać tę warstwę ochronną z innych :)

 

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=47800&d=1299690231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie, rozebrałem włącznik, zobaczyłem zmasakrowane 2 styki (roztopione) i jednak kupiłem nowy włącznik, ale teraz mam kolejny problem, a mianowicie, gdy zostawię samochód na światłach i wyciągnę kluczyk ze stacyjki, to nie mam tego dźwięku, który mnie informował o włączonych światłach. Czy to jest wina tego nowego włącznika czy może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może było zrobione na krótko na kabelkach to podłączone i przy wyciąganiu tego włącznika kabelek sie oderwał lub coś w tym stylu, włącznik temu winny nie powinien być. Przez dziurę nad bezpiecznikami sprawdzaj ( mało zobaczysz) lepiej ściągnąć osłonę przekaźników - 4 śrubki i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam inny lecz podobny problem. Najpierw myślałem, że mam spaloną żarówkę od pozycyjnych z lewej strony z tyłu, później patrze a tu nie działają również pozycyjne z przodu (z lewej strony). Wymieniłem również zarówkę i nic. Podkreślę że prawa strona działa. Dziwne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, a ja mam inny lecz podobny problem. Najpierw myślałem, że mam spaloną żarówkę od pozycyjnych z lewej strony z tyłu, później patrze a tu nie działają również pozycyjne z przodu (z lewej strony). Wymieniłem również zarówkę i nic. Podkreślę że prawa strona działa. Dziwne!
Prawdopodobna przyczyna - główny włącznik świateł.

http://forum.vw-passat.pl/threads/73467-Naprawa-wlacznika-swiatel-Passat-B5?highlight=wlacznik%2Bswiatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie działają mi drogowe i mijania, wedlug tego co tutaj pisaliscie poszedl przelacznik, kupilem wiec nowy przelacznik, dzisiaj wymienilem i nadal to samo... ma ktos jakies rady? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o jakim przelaczniku piszesz

na poczatek szuka sie od tylu prad

tzn od akumulatora>bezpieczniki>wlacznik>przelacznik>lampy

 

jezeli zarowki masz sprawne to bezpieczniki poszly chociarz 2 strony odrazu to raczej niemozliwe

jako ze prad na strony jest rozdzielany za wlacznikiem a wlasciwie przelacznikiem to...

sprawdz czy prad od wlacznika swiatel idzie (oczywiscie przy opcji wlaczonej swiatel) jesli nie to przed wlacznikiem ,jesli nie to w skrzynce bezpiecznikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelacznik swiatel wymienilem.

 

bezpieczniki niby dobre, tym bardziej ze wlasnie musialyby sie naraz zjarac 4 co raczej dziwne, zarowek nie sprawdzalem ale tez chyba naraz by nie poszly? mialem przeciagniete swiatla kabelkiem przez ostatnie dni byleby były (tak, że na postojowskach i na krotkich mialem krotkie, zeby tylko dalo sie jezdzic) wiec wyszlo na to ze przelacznik. niestety ten po wymianie tez nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos cos wie jak rozwiazac ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio podobny problem. Brak świateł mijania i długich. Problem leżał w sfajczonym konektorze przy wtyczce włącznika świateł.

Też myślałem iż włącznik padł lecz sprawdziłem go w Passku brata i hula. Niepotrzebnie kupiłem używkę ze szrotu:kwasny lecz zamieniłem włącznik bo stary nie miał podświetlenia:lol

pozdro

 

---------- Dodano o 19:46 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:42 ----------

 

ktos cos wie jak rozwiazac ten problem?

 

 

najpierw sprawdź czy włącznik jest dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności