Skocz do zawartości
Gość duchu17

Brak świateł mijania i drogowych w B5 AHU

Rekomendowane odpowiedzi

Gość duchu17

Witam serdecznie

 

Mam problem ze światłami mijania i drogowymi. Problem objawia się tym, że przy włączonych światłach mijania są tylko pozycyjne a przy próbie przełączenia na drogowe również się nie zapalają. Ważna informacja -podciągając do siebie przełącznik świateł w celu zasygnalizowaniu "długimi" - to sygnalizacja działa. Bardzo proszę o pomoc- dzisiaj niedziela a ja jutro muszę wyjechać na drugi koniec Polski.

 

pozdrawiam

 

Duchu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sprawdziłes bezpiecznik i przekaznik i jest ok to stawiam na 90% zużyta manetke przy kierownicy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość duchu17

sprawdziłem, naprawiłem i już śmigam na światłach,,,, przyczyna wypalony styk we włączniku świateł

 

pozdrawiam serdecznie

 

Duchu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem i czytalem ze Ty go usunoles

mozez mi opisac w jaki sposob

czy musze wymienic caly przelacznik

czy tylko jakis styk w tym przelaczniku

prosze o szczegoly

z gory Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no stało się. Mam to samo jak u Ciebie Kalem i Duchu17. Co muszę zrobić żeby jutro do pracy autem pojechać? Kupić i wymienić cały przełącznik czy wystarczy tylko styk przeczyścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Również mam ten sam przypadek , gdy zmieniam przełacznikiem światła z pozycyjnych na mijania wogóle nie ma żadnej reakcji i światła mijania się nie zapalają . Drugą rzeczą jest to , że również po zapaleniu świateł drogowych również ich nie ma , a tak jak koledzy wyżej pisali "mrugać" idzie . Proszę o pomoc i ewentualnie jak wyjąc oby dwa przełączniki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyjąc oby dwa przełączniki

Jakie obydwa?? Jeżeli chodzi o manetke to musisz odkręcić kierownice i osłonke plastikową na kolumnie kierownicy- wszytko na odłączonym aku bo błąd poduszek wywali, jeżeli chodzi o przełąćznik od świateł to odkręcasz osłonę nad nogami kierowcy, 4 albo 5 śrub torx20 i masz przełącznik na wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ktory przekaznik odpowiada za swiatła drogowe? chodzi mi o numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako ze nie moge zalorzyc nowego tematu moze ktos podpowie tutaj mianowicie mam taki problem nie mam swiatla drogowego lewego nie dochodzi plus do żarówki masa jest teraz pytanie najprostrzym rozwiazaniem jest pomierzyc przewod natomiast nie za bardzo wiem skad idzie jest on jesli dobrze pamietam biało czarny , ewentualnie moze jakis przekaznik cos ktos sie spotkał z takim przypadkiem?? tylko prosze nie piszcie sprawdz zarówke :D

Edytowane przez mlody162

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś bezpiecznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych skrajnych przypadkach - zwłaszcza w autach z dużym przebiegiem przyczyną może być 'nieodbijająca stacyjka' - czyli po odpaleniu auta należy zrobić lekki ruch w stronę w którą normalnie przekręcilibyśmy kluczyk by zgasić silnik... Może banał ale warto spróbować zanim zaczniemy bebeszyć nasze autko. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest osobny bezpiecznik do przedniego lewego drogowego swiatła ??? reszta swiateł ok tylko tego nie mam:) co do stacyjki wszystko ok akorat sam naprawiam takie sprawy wiedz jak cos mozna pisac http://www.klucze.bydgoszcz.pl pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jest osobny bezpiecznik do przedniego lewego drogowego swiatła ??? reszta swiateł ok tylko tego nie mam:) co do stacyjki wszystko ok akorat sam naprawiam takie sprawy wiedz jak cos mozna pisac http://www.klucze.bydgoszcz.pl pozdrawiam
do tego danego światła /żarówki nie ale na tą str tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jest osobny bezpiecznik do przedniego lewego drogowego swiatła ???

Tak, jest osobny bezpiecznik

19 -- 10 -- Światło drogowe lewe

Opis tutaj =>http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523

do tego danego światła /żarówki nie ale na tą str tak

:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziękował Gural w życiu bym nie wpadł ze może być osobny bezpiecznik na na światło drogowe lewe :D dzieki wszystko ok działa pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy żeby się dostać do kierunkowskazu, trzeba wyjąć reflektor przedni w B5??

Jak tak, to w jaki sposób.

Dzięki i pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy żeby się dostać do kierunkowskazu, trzeba wyjąć reflektor przedni w B5??

Jak tak, to w jaki sposób.

Dzięki i pozdr.

Nie trzeba wyjmować reflektora.

Musisz znaleźć taką sprężynkę z tym oczkiem (jak na tym zdjęciu widać z tyłu: http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/17/33/63/66/1733636629) i ją 'zdjąć', żeby wyszedł Ci kierunek do przodu (wcześniej odłącz oczywiście zasilanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba wyjmować reflektora.

Musisz znaleźć taką sprężynkę z tym oczkiem (jak na tym zdjęciu widać z tyłu: http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/17/33/63/66/1733636629) i ją 'zdjąć', żeby wyszedł Ci kierunek do przodu (wcześniej odłącz oczywiście zasilanie).

ale kolega ma b5 po liftowe z 2003r ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa ;)

Chociaż ma napisane: 3B... i to mnie zmyliło na szybko. I w zapytaniu nic nie wspominał o FLu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

U mnie objaw jest taki że początkowo jak włączałem światła długie to mi się uruchamiały po pewnym czasie, ale teraz jest tak, że jak je włączam to wcale się nie świecą ani na mruganie ani na stałe pomimo iż przy włączaniu kierunkowskazów(góra-dół) działają one prawidłowo?

 

Nie wiecie co jest przyczyną?

 

Bezpiecznik świateł jest ok sprawdziłem i żarówki tak samo.

Edytowane przez pawskoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności