Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

A czym się różni VOLKSWAGEN od DACII LOGAN??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepsze pod jakim wzgledem? W czym kilogram cukru po 1 zl jest gorszy od 2 kilogramow cukru po 5 zl?

 

Z tego co mi mechanik tłumaczył, w MS jest inne mocownie (gumy?) i jest więcej płaszczyzn w których może ona pracować/wybić się/uciec. Osobiście nie zwróciłem na to uwagi. Pewnie jakość oryginału jest lepsza, stop itp. Gdybym miał kasę kupiłbym oryginał. Wolałbym wydać kasę raz i wymieniać rzadziej zawieszenie, a wiadomo geometria też kosztuje ( u mnie laserowa 100 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dacia logan od vw wszystkim,materialami,wykonaniem,silnikami,prowadzenie itd. Jezdzi sie nimi inaczej.

Wahacze MS od LM roznia sie tym,ze wytrzymuja krocej.Nie jezdzi sie na nich gorzej,wiec jesli chodzi o porownanie to jedyny istotny czynnik to przebieg na nich zrobiony.I tu wchodzi proste dzialanie matematyczne,ktorego uzytkownicy wypowiadajacy sie przed chwila nadal nie potrafia pojąc. Polecam tabliczke mnozenia,moze to wam cos da.Albo zaoczną mature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tego ma tabliczka mnożenia, jeśli bijesz do mnie to jestem inżynierem z wykształcenia. Dla mnie równanie proste.

 

MS z montażem kosztowały mnie coś koło 1000

LM kosztowały by mnie ok 2000 albo i więcej

 

Jeśli miałbym kasę i pewność, że na LM pojeżdżę dwa razy więcej niż na MS to kupiłbym LM z czystej wygody, wolę jak auto stoi u mnie pod domem niż u mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy dodam swoją opinie opisującą mój samochód a nawet samochody. Kupując mojego 3B miał na liczniku 134kkm (kwestię czy prawdziwy pomijam) zawieszenie prawa strona zaczęła stukać przy przebiegu 214kkm wtedy zakupiłem MS za 530pln dodatkowo montaż z wymianą wszystkich maszet przegubów za 230pln suma łatwa do wyliczenia. W chwili obecnej samochód ma przejechane 288km i nie słychać zawieszenia i raczej ja już nie usłyszę bo zakupiłem nowszego 3BG. Reasumując: W moim przypadku prosto kalkulując nie opłaca się inwestycja w lemfordera za grube pieniądze gdyż samochodem nie jeżdze dłużej niż 3 lata i przejeżdżając ~170kkm . Przy moim stylu jazdy głównie na autostradach i miarę dobrych drogach MS spisuje się całkiem dobrze;-).

Od taka moja opinia............Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 za ms? No to nie wiem gdzie to robiles i gdzie je kupowales,ale dales sie wydymac. Kosztuja 600 + 250 wymiana ze zbieznoscia.

 

A pewnosci zadnej nie masz ze na LM przejedziesz 2x tyle ( co udowadniaja inne tematy i opinie uzytkownikow )wiec na cholere przeplacac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na śląsku, w żywcu takie ceny, 600 za zawieche, 300 za montaż, 100 za geometrie, pytałem wszędzie nikt taniej zrobić nie chciał. Kazik poruszył dobrą kwestie, w zupełności się z nim zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam M-s teraz w aucie zrobiłem ok 4 tys. Jak na razie cisza. Febi jest trochę mieszańcem to zależy z jakie fabryki... Ruvile to firma co pakuje wszystko w swoje pudełka... nawet rolki INA pakuje do swojego.... Jedna rzecz jest ważna jak się montuje wahacze. W czasie skręcania śrub. auto musi być postawione na kołach i np. z kanału skręcane zawieszenie. Nie żadne podnośniki... A teraz tak robią tego trzeba pilnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze tak: po kupnie samochodu miał wtedy zrobione 244kkm przejechałem około 10kkm i zaczęło stukać. Padł łącznik stabilizatora i przedni górny oba po prawej stronie (ale to z mojej winy, wpadłem na krawężnik i mocno stuknęło mimo tego pojeździłem jeszcze trochę nim zaczęło stukać) Pojechałem do mechanika wymienili na febi, teraz mam zrobione 266kkm i zrobił się luz na lewym "bananie". Zacząłem czytać jakiej by tu firmy kupić komplet wahaczy i wtedy pomyślałem żeby sprawdzić jakie mam aktualnie i okazało się że to MS :) więc myślę, że nie jest źle i mam zamiar trzymać się tej firmy. Gdzieś wyczytałem o regeneracji lecz tego bym odradzał. Wahacze są ze stopu aluminium, a stopy aluminium maja to do siebie ze nawet małe siły działające przez długi czas powodują zmęczenie materiału co może powodować pęknięcie. I te wszystkie przypadki pęknięć wahaczy to wydaje mi się że dotyczyły głównie jeszcze oryginalnych części które nie były wymieniane od nowości i miały przebiegi po 200kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie żadne podnośniki... A teraz tak robią tego trzeba pilnować.

 

Czemu tak twierdzisz. Jaka jest różnica jeżeli postawię auto na kołach a jaka jak uniosę auto na podnośniku za zwrotnicę aż całe zawieszenie się "złoży" tak jak by stało na kołach?

 

Jak dokręcić wahacze górne gdy koło będzie założone, w szczególności jak ktoś ma np. obniżone zawieszenie, choć w standardzie też to słabo widzę

Edytowane przez kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koldze chodzilo ze auto jest na podnosniku pewnie a zawieszenie wisi

a nei ze podpierasz zawieszenie podnosnikiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potzrebuje jakiegos dobrego sprawdzonego allegrowicza z zawieszeniem Master sport. prosze tych co zakupili caly komplet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te komplety np master sport czy lemforder sa takie same do standardowego zawieszenia jak i do 1BE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie.

 

Po co jest nakrętka nr 1 zapieta na koncówce jeżeli wahacz spinam nakrętką nr 2 - czy 1 jest do czegoś potrzebna, może coś źle robię?

 

76567610.jpg[/img]

 

 

 

Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co jest nakrętka nr 1 zapieta na koncówce

Chyba po nic :-) No może po to, żeby te czerwone plastikowe osłony nie pospadały w transporcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żeby te czerwone plastikowe osłony nie pospadały w transporcie.

 

Hehe a z innych to nie spadają. Np. górny lewy przód idp.....

 

Pozdrawiam- kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe a z innych to nie spadają

Ale wiesz, te górne wahacze mają sworznie bez gwintu, to i nakrętek nie mają. Nie widzę innego wytłumaczenia dla tych dodatkowych nakrętek na dolnych wahaczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tutaj macie sklep firmy MasterSport w Polsce.

http://www.ms-shop.eu/lang-pl

Kupowałem tam, szybka przesyłka, kontakt bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze policz ile wychodzi komplet wahaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności