Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba uświadomić sobie że Lemfordery które szły na 1 montaż to nie te same które można kupić teraz (nie mówię tu o podróbkach z allegro). Jeśli zrobię 30-40 na MS to nie mam zamiaru przepłacać. Jakby oryginal LM kosztował 800 zł to był na nie dołożył ale nie cena 1600zł :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu zainwestowałem w lemfordery, cały kpl. Pierwsze zaczęły stukać górne przednie (proste)- po około 14 tyś, potem prawy banan - 18 tyś. Teraz mam na nich przejechane 39 tyś, po zimie wywalam cały kpl.

Będę testował MS bo kosztują tyle że robiąc je samemu, nawet raz w roku to się opłaca. Lemforder trochę mnie rozczarował, sądziłem że dojadą 50 tysi.

Jeżdzę dużo siedemnastką Lublin - W-wa i lokalnymi drogami w okolicy. Zawieszenie standardowe, opony i fele zalecane przez producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem całą górę i dwa banany z Febiego, ponieważ cena jest trochę niższa niż lemforder a jakością są podobno bardzo dobre. Przejechałem 20000 po śląskich drogach, gdzie dziura goni dziurę a jak jej niema to można wpaść na inne przeszkody. Jest nieźle bo nic nie stuka. MS odradził mi mechanik bo jak powiedział, zdarzało się że nowe po założeniu już wydawały swoje stuki.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o DELPHI ? z tego co słyszalem to dosyć dobre czesci zamienne produkuja ,moze sie ktos wypowiedziec na temat wachaczy tej firmy pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy co do master sport to całkowicie odradzam juz kiedyś sie nadziałem na tą firme mianowicie kupiłem łożyska do tyłu i zrobilem na nich 1000km i nadawały sie całkowicie do wyrzucenia poprosty MEDE IN CHINA z podrobioną naklejką NIC NIE WARTE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba temat jest o wahaczach. co? Nie odradzaj jak nie testowałeś. Ja zmieniłem tydzień temu i nie narzekam jak coś się zmieni to napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MS 48 tys. po podlaskich drogach jak narazie cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy co do master sport to całkowicie odradzam juz kiedyś sie nadziałem na tą firme mianowicie kupiłem łożyska do tyłu i zrobilem na nich 1000km i nadawały sie całkowicie do wyrzucenia poprosty MEDE IN CHINA z podrobioną naklejką NIC NIE WARTE!!!

 

tak jak napisał Roro ... - np. Dachstein (?) robi też m.in. wahacze, końcówki, przeguby ... jak niektórzy mówią - elementy zawieszenia robią niezłe, natomiast wiem z doświadczenia że przeguby strasznie lipne, no chyba że taki mi się trafił :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

co do wahaczy Delphi, w lipcu 2009 założyłem komplet z tej firmy. Dzisiaj po jakiś 10 000 km niestety prawy dół do wymiany, lewy też się już kończy oraz łączniki stabilizatora. Natomiast góra i końcowki są w porządku... Dlatego nie wiem czy to taka rewelacja...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem wczoraj komplet wahaczy u mechanika na mastersport.

Mechanik miał ubaw jak je zobaczył, mówił że to chyba chińszczyzna i że bedzie dobrze jak nie wrócę za 3 miesiące i nie zmienię na oryginał. Tłumaczył, że w tym zamienniku jest coś inaczej nabijane (od góry? od dołu? łożysko? zaciskanne? nie znam się) i że przez to jest większa możliwość wybicia (gumy?). Mam jednak nadzieję, że mi trochę dłuzej niż 3 mc-e posłużą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze przypadkiem mial oryginal na sprzedaz w sklepie ? :) Niech nie przesadza z tymi 3ma miesiacami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wymieniłem komplet 4 wahaczy górnych, operacja wymiany 80zł + koszt wahaczy....Zobaczymy ile posłużą, w każdym razie środowisko pracy nie jest trudne, drogi w miarę dobre, zawieszenie seryjne, felgi 16". Jeżeli do przyszłej wiosny nie będę narzekał to śmiało można powiedzieć że to się opłaca.

 

P.S

Lemfordery za 1800zł od pewnego pana z Warszawy na allegro to bubel i nie polecam wam tego. jak ktos obserwował były wcześniej tańsze bo stały za ok 1500zł ale się podniósł z ceną bo była zbyt atrakcyjna i podejrzana....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakładałem u siebie całe przednie zawieszenie z MS, przejechałem na nich około 20 tyś może 21 jakoś tak i nic z tym się nie dzieje do dnia dzisiejszego. Drogi które pokonuję są średniej jakości, pare razy wpadłem w sporą dziurę. W zestawie z wahaczami były końcówki drążka, które pokusiłem się również założyć i to był mój błąd. Na tych końcówkach przejechałem jakoś niecałe 2 tysiące i padły :) więc końcówki to jakies nieporozumienie ale same wahacze póki co są ok. Dodam jeszcze może cenną wskazówkę, która pewnie ma wpływ na żywotność wahaczy.

Wahacze wymieniałem sam i znajomy mi podpowiedział, że jak będę już skręcać dolne wahacze to żebym przed ich skręceniem "na mocno" podniósł drugim lewarkiem zwrotnice do takiego poziomu jakby auto normalnie stało na kołach. Ma to znaczenie bo jeżeli mamy podniesione auto i w takim położeniu skręcimy dolne wahacze to po opuszczeniu auta te gumy mocno się skręcają i sądzę, że większość problemów z dolnymi wahaczami, że padają po 10 tyś bierze się właśnie ze złego montażu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wahacze wymieniałem sam i znajomy mi podpowiedział, że jak będę już skręcać dolne wahacze to żebym przed ich skręceniem "na mocno" podniósł drugim lewarkiem zwrotnice do takiego poziomu jakby auto normalnie stało na kołach. Ma to znaczenie bo jeżeli mamy podniesione auto i w takim położeniu skręcimy dolne wahacze to po opuszczeniu auta te gumy mocno się skręcają i sądzę, że większość problemów z dolnymi wahaczami, że padają po 10 tyś bierze się właśnie ze złego montażu.

w każdym topiku o wymianie wahaczy jest mowa o tym, że śruby trzymające tuleje dokręca się na opuszczonych kołach, tj: klocek drewniany pod zwrotnicę, opuszczamy auto i dopiero dokręcamy na "siłę" tuleje.

dotyczy to i górnych i dolnych wahaczy i łączników stabilizatora, i mocowania amortyzatora - dla wszystkich marek firm produkujących wahacze - nie tylko MS ;)

o tej zasadzie wspomina też książka "sam naprawiam: vw passat b5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Zakładałem u siebie całe przednie zawieszenie z MS, przejechałem na nich około 20 tyś może 21 jakoś tak i nic z tym się nie dzieje do dnia dzisiejszego. Drogi które pokonuję są średniej jakości, pare razy wpadłem w sporą dziurę. W zestawie z wahaczami były końcówki drążka, które pokusiłem się również założyć i to był mój błąd. Na tych końcówkach przejechałem jakoś niecałe 2 tysiące i padły :) więc końcówki to jakies nieporozumienie ale same wahacze póki co są ok. Dodam jeszcze może cenną wskazówkę, która pewnie ma wpływ na żywotność wahaczy.

Wahacze wymieniałem sam i znajomy mi podpowiedział, że jak będę już skręcać dolne wahacze to żebym przed ich skręceniem "na mocno" podniósł drugim lewarkiem zwrotnice do takiego poziomu jakby auto normalnie stało na kołach. Ma to znaczenie bo jeżeli mamy podniesione auto i w takim położeniu skręcimy dolne wahacze to po opuszczeniu auta te gumy mocno się skręcają i sądzę, że większość problemów z dolnymi wahaczami, że padają po 10 tyś bierze się właśnie ze złego montażu.

 

Pozdrawiam

Ja też pokusiłem się o założenie końcówek drążka MS. Jakie miałeś objawy po przejechaniu tych 2 tysięcy na nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz silnik i pokręć kiera bez wspomagania... ;) może cos dostrzeżesz.

 

Ja narazie tydzien pomykam na górnych wahaczach MS, auto znów sie troszke usztywniło i ładnie wybiera dziury i nierówności. Za 10tys. napiszę co się wydarzyło, test czas zacząć... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takze zmienilem na MS. Zaplacilem 600 za komplet wahaczy z koncowkami drazkow oraz lacznikami stabilizatora, plus wymiana z geometria 230 zl. Mialem juz spore luzy na starym zawieszeniu tak wiec roznica jest ogromna, auto jedzie idealnie. Mysle ze za ta cene nawet jak pojezdzi 30-40 tys km bedzie super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nic Ci się nie dzieje z końcówkami drążków MS?

 

Mało zapłaciłeś za wymiane z geometrią. Ja zapłaciłem w warsztacie 400 wymiana + geometria z wydrukami 120. Ale zrobione lux i podstawa ze nie dokręcali na podniesionym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,czyli rozumiem,że po wymianie wachaczy dokręcanie odbywa się na opuszczonym samochodzie?Mnie to też chyba czeka!Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I nic Ci się nie dzieje z końcówkami drążków MS?

 

Mało zapłaciłeś za wymiane z geometrią. Ja zapłaciłem w warsztacie 400 wymiana + geometria z wydrukami 120. Ale zrobione lux i podstawa ze nie dokręcali na podniesionym.

 

Nie,jezdzi spoko,a nawet rzeklbym idealnie. U mnie geometria ok 70 zl z wydrukami,robocizna z mala znizką.W sumie 230 zl z geometria ale zostawiam u nich duzo pieniedzy bo inne auta takze serwisuje tak wiec traktuja mnie ulgowo a poza tym jestem 'problemowym' klientem ktoremu zawsze trzeba zrobic idealnie zeby sie nie czepial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności