Skocz do zawartości
Jotes

Katalizator do Passata

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdzałem i nie bardzo dmucha nawet rozpiołem tłumik przed środkowym i też to nic nie dało dalej chodził byle jak czyli z tego wynika że tłumiki w porządku tylko coś się dzieje z katalizatorem bo jak go kupiłem to też dziwnie chodził coś dzwoniło w tłumiku mi to wygląda na padnięty kat.ale może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpaliłem go pochodził 5min może 10 i katalizator juz był gorący trochę to dziwne według mnie żeby tak szybko się nagrzał

Nic w tym nie ma dziwnego katalizator ma być bardzo gorący. Nie pamiętam dokładnie ale gdzieś czytałem ze katalizator zaczyna poprawnie pracować przy temp. około 300 * a rozgrzewa się do jeszcze wyższych temperatur (około 800*).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no tak jak pomyślałem to on może łącznie chodził ze 3 minuty bo chodziło o to tylko żeby wjechać na kanał a,że trzeba go było kilka razy odpalac zanim przejechał te 30m. z garażu do garażu to trochę zeszło a kat. juz był tak gorący że jajka można było spokojnie smażyć dlatego to wydało mi się dziwne nie wiem juz nie mam pomysłów co się mogło stać jeśli iskre ma normalną na wszyskich świecach a nie ma siły jechać.A co do temp.kat. to się zgodzę ale po takim krótkim czasie żeby tak się nagrzał to trochę jednak mnie dziwi.

Edytowane przez dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego moze sprawdz swiece?? Jakie maja barwe gdy silnik pracowal,najlepiej rozgrzac go az wentylator sie wlaczy i w tedy po ostygnieciu wykrec je i obejrzyj. Napisz jak wygladaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świece Tomas były sprawdzane osobiście ich nie sprawdzałem ale sprawdzali i na każdej bije iskrą jak trzeba czyli wychodzi z tego że z prądem jest wszystko ok.wczoraj chodził tak aż się wentylator włączył i dzisiaj by pasowało zobaczyć jak wyglądają tylko nie wiem czy będę miał jak to bym napisał,ale tak jak mówię iskra jest na każdej świecy tak jak ma być.Nie wiem juz co się z nim dzieje,dziwnie to wszystko wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wywaliłem katalizator w cholere, bo nowy jest w cholere drogi, a stary dzwonił na zimnym silniku jak głupi... Teraz mam problem z głowy, a pasio ma kopa o 5 koni większego niż wczesniej i w ogóle nie kopci:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy taki katalizator jest cos warthttp://www.motoallegro.pl/item864738849_hit_katalizator_audi_a4_vw_passat_b5_1_9tdi_awg.html prosze o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś wyjąłem katalizator i coś mi sie nie podoba. Nie ma żadnego prześwitu i coś w nim grzechocze. Siatka jest jakoś krzywo (pod ukosem) umieszczona i ma środku dzióre jak by ktoś próbował ją przebić.

Co mam z nim zrobić?? wybebeszyć go całkiem??

kupno nowego nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie wywaliłem katalizator w cholere, bo nowy jest w cholere drogi, a stary dzwonił na zimnym silniku jak głupi... Teraz mam problem z głowy, a pasio ma kopa o 5 koni większego niż wczesniej i w ogóle nie kopci:p

A wstawiłeś rurkę czy zostawiłeś pusta puszkę, jak z akustyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyjemę środek z katalizatora to nie będzie za głośno chcodził?? i nie straci na osiągach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być rezonans z samą puszką, ja wstawiłbym na Twoim miejscu rurkę o średnicy wydechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
walus501 będzie troche głośniejszy i szybciej na skrzyżowaniu odfruniesz nie wejdzie w rezonans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja wstawiłbym na Twoim miejscu rurkę o średnicy wydechu.

 

Popieram.. Nie jest to droga inwestycja - myślę, że z 20-40zł a przy zachowaniu reszty tłumików nie będzie uciążliwego pierdzenia R4..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuman dobrze radzi. Ja tak mam, jest git i nadal chodzi cichutko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wstawiałem żadnej rurki i tez cicho chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest mozliwe ze przez wydech moje v-max jest rowne 120-130 km/h ? wydech na wolnych obrotach wali mi jak nie wiem .. prawie WRC. co o tym myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś fotkę jak ma być zamontowany katalizator w TDI 1z, lub napisać jak ma być, czy wlot wyżej a wylot niżej, czy bokiem, teraz mam bokiem a chyba tak nie było, ale nie jestem pewien, mechanicy grzebali ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś fotkę jak ma być zamontowany katalizator w TDI 1z, lub napisać jak ma być, czy wlot wyżej a wylot niżej, czy bokiem, teraz mam bokiem a chyba tak nie było, ale nie jestem pewien, mechanicy grzebali ;-)
http://img175.imageshack.us/img175/4978/katn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, wynika z tego że wlot u góry, wylot na dole, a zamontowali mi bokiem, jutro do poprawki :wkurzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens wkładać kat. do auta z którego go wyjęto ?

 

Zmieniłem ostatnio paska na egzemplarz tuningowany : auto ma wycięty kat. i sportowy tłumik.

Hałas jest okropny, tłumik przełożę z poprzedniego paska, czy przekładać również katalizator ?

 

Przegląd nie jest problemem, auta z tego roku występowały również bez kata.

BTW jeśli to ma jakiś wpływ to jest też stożek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności