Skocz do zawartości
tedy

wymiana rozrządu a wskazania spalania

Rekomendowane odpowiedzi

A wałsnie ze to pokazuje na chwilowym taakiej gafy to bym nie popełnił. Czyli ze co ze mam cosik popsute:confused::( A jesli tak to co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o spalanie przy 120 powinien spalić coś ok 6l śmiem twierdzić że nawet poniżej. Mój w trasie spalił 6.3l, 120 jechałem tylko jak były ograniczenia, a normalnie to 160-190 czasami ponad 200km/h

Dokładnie tak samo mówił mi kolega który jeździ Superb'em. To coś w takim razie mi nie balgla.Ręce opadają :( Może to rzeczywiście kwestia regulacji pompek??:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec poczytałem troche bo sie zaniepokoiłem ze dyskutujecie o spalaniu na biegu jałowym.

W instrukcji passata jest napisane wyraznie ze nie ma mowy o tym aby komputer pokazywał chwilowe spalanie na biegu jałowym. Pokazuje tylko ostatnio zarejestrowaną wartość

Co do twoich wskazan jesli sa bledne pomaga restart komputera

Czyli przytrzymaj przycisk reset na manetce na 2 sekundy i w tedy sprawdz

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dołącze się do tematu ponieważ mój AJM na jałowym pokazuje od 3,3 do 9l czy może być za to winny czujnik od temp. cieczy w chłodnicy? (pytam bo mi świruje raz pokazuje 90 a raz 0 stopni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam dołącze się do tematu ponieważ mój AJM na jałowym pokazuje od 3,3 do 9l czy może być za to winny czujnik od temp. cieczy w chłodnicy? (pytam bo mi świruje raz pokazuje 90 a raz 0 stopni)

czytaj powyzej:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wiec poczytałem troche bo sie zaniepokoiłem ze dyskutujecie o spalaniu na biegu jałowym.

W instrukcji passata jest napisane wyraznie ze nie ma mowy o tym aby komputer pokazywał chwilowe spalanie na biegu jałowym. Pokazuje tylko ostatnio zarejestrowaną wartość

Co do twoich wskazan jesli sa bledne pomaga restart komputera

Czyli przytrzymaj przycisk reset na manetce na 2 sekundy i w tedy sprawdz

Pozdrawiam

Troszkę się z tą tezą nie zgodzę ponieważ jeśli zwalniam silnikiem (automat) to mam spalanie 0l/km czyli komputer tak czy inaczej powinien mi właśnie to pokazywać, a wcale tak nie jest.Po zatrzymaniu pokazuje mi raz 3,3 kiedy indziej 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tez to zauwazylem ale tak jest napisane w instrukcji wiec sam nie wiem co o tym myslec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sprawdziłem u siebie synchronizacje było -1.7 zrobiłem na 0, żywszy jakiś czy mi się wydaje.........dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj sprawdziłem u siebie synchronizacje było -1.7 zrobiłem na 0, żywszy jakiś czy mi się wydaje.........dzięki

Tzn, co dokładnie zrobiłeś?? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie tez to zauwazylem ale tak jest napisane w instrukcji wiec sam nie wiem co o tym myslec.

 

Jeśli chodzi o synchronizację wtrysku to u mnie Vag pokazuje: -0.3 , 0.0 , 0.3 i czasem 0.5 i tak w kółko - czyli jest git.

Co do wyświetlania spalania na biegu jałowym to właśnie tak jest, że jeśli jedzie się i pokazuje, np. 6l/100km, puści się pedał gazu to pokazuje 0.0l/100km, a jak wyłączę na luz i jeszcze się auto toczy to przez chwile pokaże 6l/100km, a pochwili spadnie na, np. 2.8l/100km, w zależności jak długo jeszcze jadę na luzie. Jeśli wyłączę na luz i się prawie natychniast zatrzymam to na biegu jałowym pokaże mi te 6l/100km lub zmiejszy się na np. 5.8l/100km. Podsumowując, jest OK, tak działa sterownik wyświetlacza - pewnie chodzi o małą prędkość przesyłania danych między sterownikiem silnika a sterownikiem wyświetlacza. Dane nie są wyświetlane w czasie rzeczywistym, tylko z małym opóźnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli jest źle ustawiona synchronizacja wtrysku , to może dymić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5(3B) nie pokazują chwilowego spalania na postoju ... bo co to ma być za wskazanie ilośc litrów / 100km (przecież auto wtedy stoi i nie robi ani metra) wasze liczniki poprostu nie posiadają tej funkcji. O ile sie nie myle to B5 (3BG) - przynajmniej te z którymi sie spotkalem pokazują ilość litrów / h (wskazanie jak najbardziej poprawane) jak tylko auto sie zatrzyma. U mnie przed wymianą rozrządu pokazywało 0.7-0.8L przy wyłączonych odbiornikach. Po wymianie rozrządu wskazania wachają sie od 0.5-0.6L przy wyłączonych odbiornikach. Sprawdze jeszcze wieczorem jakie są wskazania VAG i porównam z logami które robilem kiedys przed wymianą rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nowy temat ale poleciał do kosza, bo nie poszukałem:) Wiec sie dołącze, u toszke inaczej: wymieniłem rorząd, wszystkie duperele, olej, rolke napinacza klimy i wyglada to tak:(części oryginalne)

na biegu jałowym w miejscu: 0,9-1,0:/ (wcześniej 0.6-0.7) na tempomacie przy 100 km/h na prostej drodze 7.0-7.5 a wcześniej 5.7-6.4. Ogólnie po zrobieniu 110 Km tej samej trasy co kiedyś teraz mam 7.5 a wczesniej 6.5 :/ o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.podłącze się do tematu bo chyba nie ma sensu zakłądać nowego jak chodzi o podobną rzecz.

Po wymianie rozrządu spalanie na biegu jałowym według komputera było duzo większe niż wcześniej. Jak piszecie na forum chodziło o kąt synchronizacji. Podłączyłem VAG-a i dokonałem ustawień i teraz mam idealnie 0 w tej pozycji mówiącej o synchronizacji na biegu jałowym pokazuje 0,5 bez klimy i 0,8 z klimą (wcześniej 0,5 i 0,7).Jak radzicie probować jeszcze trochę przestawić czy zostawić tak jak jest? bo niby jest wartość synchronizacji taka jaka powinna być czyli jak najbardziej zblizona do 0 (moze wczesniej byla tez zla i pokazywal mniejsze spalanie ale byl slabszy choc tego nie odczuwalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakim bloku pomiarowym w VAG'u pokazuje tą synchronizacje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarro_1

Witam !! z waszych wypowiedzi wynika że jezeli zmiania się rozrząd to tylko z komputerem. Innego wyjscia niema. Czy dobrze rozumiem ? A i dodatkowo wymiana filtrów i oleju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos nieumiejetnie wymienia to po wymianie jest potrzebne sprawdzenie, jak dobrze wszystko bedzie zablokowane podczas wymiany to nie ma potrzeby podpinania kompa, chyba że do sprawdzenia czy poprzednio bylo złożone perfekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarro_1

Dokładnie to samo powiedzieli mi 2-aj mechanicy. Odebrałem autko narazie powiem tylko tyle że nie dymi , odpala jak odpalało, po mieście spala tyle samo - przynajmniej komputer tak pokazuje. Ale i tak sprawze go na wagu przy najbliższej okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na początek się przywitam bo piszę swój pierwszy post. Miałem to samo po wymianie rozrządu czyli spalanie wyższe o jakieś 0,2 litra na postoju. Okazało się że była źle ustawiaona synchronizacja wtrysku wag grupa 4, pozycja nr 4 powinna być w okolicy zera, ja miałem około + 3,5 do +4. Więc musisz kolego podjechać do swojego mechanika i powiedzieć aby ustawił ci to na zero. A ustawia się to tak że luzuje się trzy śruby na kole zębatym wałka rozrządu i przekręca w prawo lu w lewo, skeca odpala motor i sprawdza vagiem aż do osiągnięcia zamierzonego efektu czyli do osiągnięcia w tej grupie vaga 0.Po tej operacji wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam.

 

 

Mialem tam wynik wahajacy sie od -2.2 do -3.3 mechanik poluzowal te sruby, przekrecil, i juz nie odpalil:636: I probujemy usatwien i cos nie chce odpalic wcale:confused: Co teraz? Bo samochod unieruchomiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech poprawnie złoży rozrząd ... jak silnik (PD) nie chce odpalić po wymianie rozrządu tzn że osoba która zabierała się za wymiane nie powinna się do tego zabierać ... złożyć trzeba rozrząd na znakach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności