Skocz do zawartości
tedy

wymiana rozrządu a wskazania spalania

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie, parę dni temu wymieniłem rozrząd w moim samochodzie passat 1.9 tdi 130km rok 2000 już po lifcie, wydaje się że wszystko jest ok moc ok, normalnie odpala żadnych wachnięć obrotów lub tym podobnych ale przed wymianą komputer pokazywał chwilowe spalanie na jałowym biegu przy włączonych światlach 0,7l a po wymianie pokazuje 0,8l niby różnica żadna ale jest,mechanik mówi że wszystko jest ok że trzeba trochę pojezdzić żeby się wszystko ułożyło więc stąd moje pytanie do was czy faktycznie tak jest i olać to wskazanie komputera, czy przypadkiem odpukać jest cos nie tak z rozrządem znaczy np.zle ustawiony pozdrawiam i proszę o odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Mechanik sprawdził kat wtrysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Pompo Wtryskach kąta wtrysku się nie ustawia z tego co wiem ... jeżeli coś mechanik spierniczył to faktycznie przestawienie rozrządu ale objawy powinny być bardziej widoczne niż 0.1 spalania na postoju.

 

Nie wymieniałeś oleju, filtrów? Tylko rozrząd? Jak z kopceniem? I jak sprawa z VAG'iem, może Ci coś niechcący wypiął?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Upss popatrzylem na profil,za to powinien sprawdzic kat synchronizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleju nie wymieniałem ani filtrów auto było na vagu przed wymianą rozrządu i wszystko ok 0 błędów, moc ma taką jak miało, zbiera się tak jak wczesniej żadnych zmian nie kopci, pytałem innego mechanika i powiedział mi że ten co wymieniał mógł cos zle ustawic jakis wałeczek czy jakos tak powiedział ze cos tam trzeba zablokowac i dobrze ustawic i możliwe ze to jest zle ustawione ale zeby to sprawdzic trzeba znowu wywalic rozrząd i ustawic jeszcze raz, pytałem dwóch kumpli którzy mają jakies tam pojęcie o mechanice co o tym myślą to powiedzieli mi zeby pojezdzic trochę bo moze faktycznie jest nowy pasek , napinacze,pompa zeby sie wszystko ułożyło bo na razie wszystko nowe ale nie daje mi to spokoju więc pytam was co sądzicie o tym jeszcze raz płacić za złozenie rozrządu czy olac te wskazania i jezdzic spokojnie pozdrawiam i czekam na wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tedy . Po wymianie paska rozrządu silnik powinien pracować kolejne 90 tyś km , nic nie może się "układać w czasie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jednak zaufanie do tego mechanika? Bo ja z jednego warsztatu zrezygnowałem już podczas ustalania terminu, jak padło pytanie czy napinacz też wymieniać bo może będzie jeszcze dobry ... omijam mechaników którzy chcą przyoszczędzić 20zł na tak ważnych elementach.

 

Patrzyłeś na VAG'u jak temperatura silnika? Może termostat się za wcześnie otwiera i silnik jest nie dogrzany. Ten wskaźnik na desce rozdzielczej można olać, on prawie zawsze pokazuje 90 stopni ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanik który wymieniał mi rozrząd powiedział ze wszystko jest ustawione tak jak wczesniej z tąd moje pytanie czy jakby coś zle ustawił to silnik pracował by inaczej jezeli tak to jakie były by objawy? czy jest możliwośc normalnej pracy silnika przy złym ustawieniu rozrzadu biorąc pod uwagę wszelkie mozliwe ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mc09

W PD jakby rozrząd był przestawiony o 1 ząbek auto nie odpali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W PD jakby rozrząd był przestawiony o 1 ząbek auto nie odpali

zgadza sie o zabek i nie odpali ale jesli cie to tak drazni strasznie to na kole zebatym (tym na walku rozrzadu) po zdieciu tej plastykowej oslony zobaczysz 3 srubki na klucz 13 popusc je i o przesun w prawo o jakies 3mm i spalanie na zegarach spadnie jesli przesuniesz w prawo to wzrosnie

sam tak robilem i jesli przesuniesz zbyt durzo to autko albo nie odpali albo bedzie palilo mniej ale bedzie slabsze tak ze zanim zaczniesz przesowac proponuje ci zaznaczyc obecne ustawienia pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek się przywitam bo piszę swój pierwszy post. Miałem to samo po wymianie rozrządu czyli spalanie wyższe o jakieś 0,2 litra na postoju. Okazało się że była źle ustawiaona synchronizacja wtrysku wag grupa 4, pozycja nr 4 powinna być w okolicy zera, ja miałem około + 3,5 do +4. Więc musisz kolego podjechać do swojego mechanika i powiedzieć aby ustawił ci to na zero. A ustawia się to tak że luzuje się trzy śruby na kole zębatym wałka rozrządu i przekręca w prawo lu w lewo, skeca odpala motor i sprawdza vagiem aż do osiągnięcia zamierzonego efektu czyli do osiągnięcia w tej grupie vaga 0.Po tej operacji wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do regulacji synchronizacji wtrysku trzeba jeszcze raz wybebeszać cały rozrząd czy jest to do zrobienia normalnie tzn bez potrzeby rozbierania przodu auta? i jeszcze jedno bo muszę pilnie wyjechać i auto oddam dopiero po powrocie czyli nie mam się obawiać ze cos jest zle ustawione w rozrządzie tylko po prostu więcej pali ze względu na zle ustawioną synchronizacje wtrysku tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973

Kolego nic nie ruszaj.Zaczniesz grzebać i dopiero narobisz sobie kłopotu.Było 0.7 jest 0.8 i tak ma być.

 

U mnie jest rzeczywiście 0.7,ale czasami jak zatankuję na innej stacji to pokazuje 0.8.To też zależy od ropy.

 

U mojego kolegi w passacie z tym samym silnikiem pokazuje 0.6

 

Powiem Ci tak:

 

Jeśli samochód rano dobrze Ci odpala,nie dymi a silnik po osiągnięciu temperatury roboczej chodzi równiutko to wszystko jest OK.

 

A to że jest różnica w spalaniu na wolnych obrotach o 0.1 to poprostu sobie odpuść :)

 

Acha

 

I jeszcze odnośnie Twojego pytania czy trzeba rozwalać cały przód do regulacji na kole rozrządu,to oczywiście że nie trzeba.To się robi na kole wałka rozrządu-jest ono na trzech śrubach.Jak zdejmiesz górną osłonę rozrządu to masz je jak na dłoni.

Ale naprawdę tego nie ruszaj.

Takie jest moje zdanie,a Ty zrobisz jak będziesz uważał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na początek się przywitam bo piszę swój pierwszy post. Miałem to samo po wymianie rozrządu czyli spalanie wyższe o jakieś 0,2 litra na postoju. Okazało się że była źle ustawiaona synchronizacja wtrysku wag grupa 4, pozycja nr 4 powinna być w okolicy zera, ja miałem około + 3,5 do +4. Więc musisz kolego podjechać do swojego mechanika i powiedzieć aby ustawił ci to na zero. A ustawia się to tak że luzuje się trzy śruby na kole zębatym wałka rozrządu i przekręca w prawo lu w lewo, skeca odpala motor i sprawdza vagiem aż do osiągnięcia zamierzonego efektu czyli do osiągnięcia w tej grupie vaga 0.Po tej operacji wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam.

 

powiedz mi kolego dokładnie jak sprawdziw na vagu tą synchronizacje????

w ajaka grupe trzeba wejsc ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz vaga do autka rozgrzanego do min 80 stopni, bieg jałowy samochód odpalony, odpalasz vaga, wchodzisz w funkcję select ,common, 01 engine, meas blockk 08, wpisujesz w pierwszej linijce 004 i naciskasz "go" ,grupa wskazań 004 "sterowanie zaworu pompo-wtryskiwacza" patrzysz na 4 pozycję w tej grupie powinna być około zera. Pozdrawiam mam nadzieję ze czegoś nie pokręciłem bo nie mam podpietego vaga do autka tylko piszę z pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat jest o spalaniu na biegu jałowym, to proszę powiedzcie mi dlaczego mi pokazuje 1,5- 1,7 l/h ?? :confused: dodam że auto ma 90 C i wszystkie odbiorniki są wyłączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973
Skoro temat jest o spalaniu na biegu jałowym, to proszę powiedzcie mi dlaczego mi pokazuje 1,5- 1,7 l/h ?? :confused: dodam że auto ma 90 C i wszystkie odbiorniki są wyłączone

 

Masz minimalnie przestawiony rozrząd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz minimalnie przestawiony rozrząd

Przed wymianą było dokładnie tak samo. Jakieś 2 tyg temu zmieniłem rozrząd i mechanik powiedział że muszę jeszcze podjechać na ustawienie pompowtrysków bo powiedział mi coś takiego że jeden, albo dwa (już nie pamiętam) mają za dużą wartość coś koło 2 a powinny mieć około 0. Może to być to??? Aaaaa i jeszcze jak już jesteśmy w tym temacie to czy możliwe jest większe spalanie w tym przypadku, bo cały czas mam wrażenie że auto za dużo mi pali np. leciutko 8l/100km po trasie, prędkość max 120km/h i bez ciskania???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie dołaczam do tematu.

Czy w moim pasku komputer powienien pokazywac na postoju rózna wartosc spalania, bo mi pokazuje np 6,8l/100 i moge sobie gazowac itp i nic. Jesli jade to mysle ze pokazuje oki ale jak stoję na postoju to np ma swoja wartosc i moge gazowac i nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6,8l/100 i moge sobie gazowac - to jest średnie spalanie, trzeba przełączyć na chwilowe. Jeżeli chodzi o spalanie przy 120 powinien spalić coś ok 6l śmiem twierdzić że nawet poniżej. Mój w trasie spalił 6.3l, 120 jechałem tylko jak były ograniczenia, a normalnie to 160-190 czasami ponad 200km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności