Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opony 225/50/R17 Wejda do paska b5 3bg? (Jak jest taki temat to sory, ale nie moglem znalezc):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdą do seryjnego zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, kurde bo ja mam obnizone o 3.5cm :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

225/45/17 to jest prawidlowy rozmiar. ja mam takie i -20 (fabryczne), i wszystko jest :ok: nigdzie nie ociera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
225/45/17 to jest prawidlowy rozmiar. ja mam takie i -20 (fabryczne), i wszystko jest nigdzie nie ociera
no a co ma ocierać, nawet przy -60 bedzie ok

 

a nie możesz wrzucić 225/45?...wychodzi, że 225/50+(-3,5) to tak jakbyś miał 225/45 i -60/-60 czyli statystycznie powinno być ok, ale nie wiem jak taki zestaw zachowa się przy obciążeniu i podłużnych nierównościach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 225/45 ale mi sie wydawalo ze opona jest jakas cienka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam głupoty opowiadasz....na 225/40 też da sie jeździć i nawet krawężniki atakować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piterek
wejdą do seryjnego zawieszenia.

 

 

Kolego powiadasz ze wejda 225/50/R17 ??? to sprawdzona opinia czy tylko domyslna? ja ostatnio kupilem felgi 7,5/R17 i do tego kupilem tez dwie opony 225/50/R17(z mysla zalozenia na tyl) ale wszyscy mi mowia ze jak bede przewozil ludzi z tylu na kanapie to moga mi ocierac... i teraz zamowilem 4 sztuki 225/45/R17 bo te podobno sa jak najbardziej wskazane ale teraz jak mowisz ze beda pasowaly to moze zrezygnuje z tego zamowienia i zamowie tylko 2sztuki a te 225/50/R17 zostawie na tyl.... Co o tym sadzisz kolego???

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak założysz na tył profil 50 będzie dobrze,co ma obcierać?przecież to wysokość a tyłem nie skręcasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

225/50/17...intrygujacy wymiar...moze ocierac wewnetrzna strona opony o zagiecie zwrotnicy..tam jest naprawde malo miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee tam z tyłu?przecież tam wsadzisz nawet 245/35,zależy również od ET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piterek
ee tam z tyłu?przecież tam wsadzisz nawet 245/35,zależy również od ET

 

 

Konkretnie chodzi o takie felgi:http://moto.allegro.pl/item361525907_oryginal_vw_passat_audi_17_c.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem wejdą bez problemu na tył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piterek
moim skromnym zdaniem wejdą bez problemu na tył

 

Jutro zajade do gumolepca i wrzuci mi te oponki i wtedy sie 100% przekonam.Dzieki za uwage kolegoicon14.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede robil OT ale nie bede zakladal nowego tematu

chodzi mi ogolnie o opinie na temat opon GT Radial Champiro HPZ-45 (225/45 ZR17 91W) scieralnosc itd

nie jezdze agresywnie ale czesto robie dlugie odcinki Polska-Anglia

Opony sa do kupienia z felgami i maja 6mm a ze sprzedawca chce sprzedac tylko z oponami to musze kupic z oponami.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat i przyłączę się do tematu - czy ktoś z was używa opon 225/50 R17? (zawieszenie mam raczej fabryczne). Kupiłem auto tydzień temu, mam okazję kupna fajnych opon 50, ale obecnie mam profil 45 i na dodatek są mocno łyse, więc ciężko mi ocenić czy te 2,5 cm różnicy będzie powodowało problem, na oko może być tak na styk do zwrotnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkopię temat i przyłączę się do tematu - czy ktoś z was używa opon 225/50 R17? (zawieszenie mam raczej fabryczne). Kupiłem auto tydzień temu, mam okazję kupna fajnych opon 50, ale obecnie mam profil 45 i na dodatek są mocno łyse, więc ciężko mi ocenić czy te 2,5 cm różnicy będzie powodowało problem, na oko może być tak na styk do zwrotnicy...

Koło jest dużo większe,niby 2.5cm,chciałem założyć bo też miałem dylemat na zimę ale poprostu auto słabiej jedzie ,źle wygląda i więcej pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ale pod jakim względem gorzej się jeździło? Bo myślę, że na polskich drogach zwiększenie profilu może pomóc zarówno pod kątem komfortu jak i zużycia zawieszenia. I jak rozumiem, poza wadami które wymieniłeś, opona nie tarła o nic?

Edytowane przez miminek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm ale pod jakim względem gorzej się jeździło? Bo myślę, że na polskich drogach zwiększenie profilu może pomóc zarówno pod kątem komfortu jak i zużycia zawieszenia. I jak rozumiem, poza wadami które wymieniłeś, opona nie tarła o nic?

pod takim kątem jeśli nosisz buty rozm 42 a kupujesz 43 lub 44,jak chcesz większy profil to kup 16'',opona nie powinna ocierać ale zależy to również od parametrów felgi,choć nawet nie pomyślałem żeby takie coś zakładać,wystarczyło mi przyłożenie 225/45 do 225/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności