Skocz do zawartości
Gość fafa69

obieg powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fafa69

jak zamknę dopływ powietrza , zrobię obieg wewnętrzny to którędy, którym kanałem zaciąga powietrze?

który jest kanał dolotowy bo ten gdzie jest filtr przeciwpyłkowy się zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w obiegu zamkniętym powietrze jest zaciągane przez kratki w okolicy miejsca na nogi pasażera (patrz u góry pod deska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fafa69

no właśnie to dziwne ale w tamtym miejscu powietrze jest wydmuchiwane,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bandit57

U mnie w variancie o ile sie nie myle to sa kratki przy tylnych szybach i to one zaciagaja - nie wiem jak w sedanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w variancie o ile sie nie myle to sa kratki przy tylnych szybach i to one zaciagaja - nie wiem jak w sedanie..

 

kratki są, ale czy one zaciągają powietrze to ja nie wiem, ponieważ jak otworzysz schowek na narzędzia lub apteczkę to normalnie widzisz te kratki od spodu, nie ma tam żadnych kanałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod nogami pasażera z lewej strony jest wylot powietrza , ale bardziej z przodu (bliżej ścianki grodziowej) są otwory którymi zaciągane jest powietrze z obiegu wewnętrznego.

 

Zapal papierosa ,włącz obieg wewn. dmuchawa na 3-kę, dmuchnij dym w to miejsce pod schowkiem i zobaczysz jak ładnie wciąga tem dym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fafa69

to jest sprawdzone ? bo w tym miejscu jest wylot jednego z tuneli klimatyzacji.Jacekp14_2005 jeśli możesz to zrób dokładne zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fafa69

OK zapytam inaczej, którędy wprowadzić wężyk do obiegu i skutecznie odszczurzyć klimatyzację ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz filtr przeciwpyłkowy przy podszybiu z prawej strony i masz świetne dojście. Jeżeli chcesz się pchać do tego samego miejsca "pod schowkiem" kiedy klapa ustawiona jest na obieg zamknięty to proszę bardzo, ale po co sobie życie utrudniać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK zapytam inaczej, którędy wprowadzić wężyk do obiegu i skutecznie odszczurzyć klimatyzację ??

 

Proponuję zastosować "ozonowanie" w zakładzie serwisującym klimatyzację koszt niewiele większy niż" spray" a skuteczny.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ściągasz filtr przeciwpyłkowy przy podszybiu z prawej strony i masz świetne dojście. Jeżeli chcesz się pchać do tego samego miejsca "pod schowkiem" kiedy klapa ustawiona jest na obieg zamknięty to proszę bardzo, ale po co sobie życie utrudniać.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Chcialem wlasnie tak zrobic i przez glupote chyba cos ulamalem. Dalem zamkniety obieg i ta klapke pod filtrem recznie chcialem wcisnac na dół i strzelilo cos. Od tej pory klapka bezwladnie opadla na dol i nie reaguje..

Czy ktos mial moze podobna przygode? Co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąć silnik nastawczy od strony schowka, jak się okaże ze to on pękł to wymienić ale raczej polamales klapę wiec tylko demontaż nagrzewnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nagrzebalem.. zobacze w wolnym czasie. Dzieki za odp. milo ze ktos tu zaglada i pomaga :)

;pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności